۲۱ بهمن ۱۳۹۵

خواص انجیر برای سلامت

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ 2591 بازدیدکننده 0 نظر
خواص انجیر برای سلامت در این مقاله می خوانید

انجیر میوه‌ای لذیذ است که به خاطر مواد معدنی و ویتامین‌های زیاد خواص بسیاری برای سلامت دارد. ...

خواص انجیر برای سلامت

پیشگیری از یبوست

خواص انجیر

در هر سه واحد از انجیر حدود 5 گرم فیبر وجود دارد. مقدار زیاد فیبر به کارکرد سالم روده‌ها کمک کرده و از یبوست پیشگیری می‌کند. فیبر به حرکات مدفوع در روده‌ها نظم داده و به همین دلیل علاوه بر پیشگیری از یبوست باعث از بین رفتن اسهال یا حرکات نامنظم مدفوع می‌شود.

 

کاهش وزن

خواص انجیر

فیبر موجود در انجیر وزن شما را کم کرده و اغلب به افراد چاق پیشنهاد می‌شود. کالری زیاد انجیر می‌تواند باعث زیاد شدن وزن شود، خصوصاً اگر همراه با شیر بخورید. تنها چند دانه انجیر برای دریافت مواد غذایی آن کافی است. در مصرف انجیر زیاده‌روی نکنید.

 

کاهش کلسترول

خواص انجیر

انجیر دارای نوعی فیبر قابل‌حل است. زمانی که فیبر از دستگاه گوارشی عبور می‌کند مقدار زیاد کلسترول را با خود حمل کرده و به دستگاه دفع مواد زائد می‌برد تا از بدن خارج شود. این فیبر به حرکات منظم مدفوع نیز کمک می‌کند. انجیر دارای خاصیت ملین می‌باشد. مقدار زیاد فیبر در رژیم غذایی شما می‌تواند با پیشگیری از سرطان‌های شکم  و روده به سلامتتان کمک کند.

 

پیشگیری از بیماری‌های قلبی کرونری

خواص انجیر

انجیرخشک شده حاوی فنول، امگا3 و امگا6 است. اسیدهای چرب خطر بیماری‌های قلبی کرونری را کاهش می‌دهند. بعلاوه برگ‌های انجیر تأثیر زیادی روی سطح تری گلیسیرید دارند. تری گلیسیرید فاکتور مهم دیگری در بیماری‌های قلبی است.

 

پیشگیری از سرطان روده

خواص انجیر

وجود فیبر به حذف رادیکال‌های آزاد و دیگر مواد سرطان‌زا کمک می‌کند، خصوصاً در روده. ازاین‌رو حرکات منظم مدفوع در روده‌ها افزایش خواهد یافت.

 

مفید برای بیماران دیابتی

خواص انجیر

فیبر زیاد انجیر به ارتقای کنترل دیابت در بدن کمک می‌کند. برگ‌های انجیر میزان انسولین مورد نیاز برای بیماران دیابتی را کاهش داده و نیاز به تزریق‌های انسولین را کم می‌کند. انجیر سرشار از پتاسیم است که به تنظیم قند جذب شده در بدن بعد از خوردن غذا کمک خواهد کرد. مقدار زیاد پتاسیم شما را مطمئن می‌سازد بالا و پایین رفتن سطح قند خون در بدن منظم‌تر است و به بیماران دیابتی کمک می‌کند زندگی عادی‌تری داشته باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040