۲۷ شهريور ۱۳۹۵

بهترین خوراکی ها برای سوزاندن کالری

۲۷ شهريور ۱۳۹۵ 2281 بازدیدکننده 0 نظر
بهترین خوراکی ها برای سوزاندن کالری در این مقاله می خوانید

زمانی که شما غذا می‌خورید کالری یا انرژی مصرف می‌کنید. با انتخاب غذاهای کالری سوز چه مقدار می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید؟ ...

بهترین خوراکی ها برای سوزاندن کالری

غذا چگونه کالری می‌سوزاند؟

زمانی که شما غذا می‌خورید کالری یا انرژی مصرف می‌کنید. شما برای فرآیند خوردن نیاز به انرژی دارید. جویدن، هضم و نگهداری غذا نیاز به سوزاندن کالری دارند. دانشمندان آن را تأثیر حرارتی یا TEF می‌نامند. TEF شما فاکتوری از میزان انرژی روزانه مصرفی‌تان است. این مقدار کالری است که شما در طول روز می‌سوزانید.

با انتخاب غذاهای کالری سوز چه مقدار می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید؟ متأسفانه این مقدار خیلی زیاد است. کالری ای که شما از خوردن و هضم غذا می‌سوزانید تنها 5 تا 10 درصد از کالری مصرفی روزانه‌ی شماست. این یعنی اگر روزانه 2000 کالری بسوزانید صرف‌نظر از نوع غذایی که خورده‌اید تنها 100 تا 200 کالری از خوردن غذا می‌سوزانید، به سختی 30 تا 75 کالری در هر وعده  می‌شود. شما با انتخاب‌های غذایی بهتر می‌توانید کمی این اوضاع را بهبود بخشید.

 

بهترین خوراکی‌ها برای سوزاندن کالری

زمانی که برای هضم هرغذا کالری می‌سوزانید برخی غذاها کالری سوزی بیشتری دارند. زمانی که غذایی با پروتئین بالا می‌خورید کالری بیشتری از غذاهای دارای کربوهیدرات یا چربی می‌سوزانید. به سادگی بدن شما برای سوختن و نگهداری پروتئین نسبت به کربوهیدرات‌ها باید سخت تر کار کند.

خوراکی‌های دارای پروتئین به بدن کمک می‌کنند با ساخت و نگهداری ماهیچه کالری بیشتری بسوزاند. اگر در فعالیت‌های قدرتی شرکت داشته باشید می‌توانید ماهیچه‌ی  بیشتری بسازید. اگر بدن ماهیچه‌ی بیشتری داشته باشد کالری بیشتری در روز خواهید سوزاند.

کدام غذاهای پروتئینی برای رژیم غذایی شما بهترند؟ غذاهای پروتئینی کم چرب می‌توانند کالری سوزی بیشتری داشته باشند. برخی  انتخاب‌های غذایی مفید عبارت‌اند از:

مرغ

ماهی تن

ماهی سالمون

گوشت بوقلمون

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040