۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

خواص سرکه سفید

۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ 4849 بازدیدکننده 0 نظر
خواص سرکه سفید در این مقاله می خوانید

سرکه‌ی سیب نوعی سرکه است که با تخمیر آب سیب به دست می‌آید. در اینجا نگاهی به خواص سرکه‌ی سیب برای سلامت بدن می‌اندازیم. ...

خواص سرکه سفید

ممانعت از جذب برخی کربوهیدرات‌ها

اسید استیک موجود در سرکه با آنزیم‌هایی در معده که مسئول هضم نشاسته هستند تداخل دارد در نتیجه کالری کربوهیدرات‌هایی که می‌خورید جذب بدن نخواهد شد.این یعنی سرکه‌ی سیب به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

 

متعادل کردن انرژی پس از خوردن قند زیاد

مصرف سرکه قبل از یک وعده‌ی غذایی می‌تواند افزایش قند در جریان خون را متعادل کند. در نتیجه افزایش قند خون در بدن شما به جای یک قله شبیه به یک تپه با شیب کمتر خواهد بود و انرژی‌تان سخت تخلیه نمی‌شود.

 

زمان بیشتری سیر می‌مانید

در یک تحقیق صورت گرفته مشخص شد کسانی که قبل از صبحانه‌ی خود کمی سرکه بخورند برای حدود 90 دقیقه‌ی بیشتر از افرادی که سرکه نخورده‌اند سیر خواهند بود.

 

تولید انرژی بیشتر در ماهیچه‌ها

ورزشکاران رشته‌های مقاومتی گاهی شب قبل از مسابقه پیش از خوردن غذای سرشار از کربوهیدرات مقداری سرکه می‌خورند. زیرا استیک اسید موجود در سرکه به ماهیچه‌ها کمک می‌کند کربوهیدرات را به انرژی لازم برای سوخت بدن در زمان ورزش تبدیل کند.

 

کاهش فشارخون

نوشیدن سرکه می‌تواند تا چند درجه فشارخون فرد را کاهش دهد.

 

از بین بردن بوی بد دهان

شاید شنیده باشید خاصیت انتی باکتریال سرکه می‌تواند میکروارگانیسم‌هایی که عامل بوی بد دهان هستند را از بین ببرد.

 

رفع بوی بد پا

یک دستمال را با کمی سرکه خیس کرده و آن را به پای خود بکشید. خاصیت آنتی باکتریال سرکه باعث از بین رفتن بوی بد پاهای شما خواهد شد.

 

تسکین نیش عروس دریایی

زمانی که یک عروس دریایی شما را نیش بزند اگر کمی سرکه در دسترس داشته باشید خوش‌شانس هستید. سرکه نیش عروس دریایی را بهتر از هر مرهم دیگری تسکین می‌دهد و برای درمان آن مؤثر است.

 

تنظیم سطح PH بدن

باوجودی که سرکه کاملاً اسیدی است درون بدن دارای حالتی خنثی دارد. این یعنی PH بدن در سطح ثابت و متعادلی قرار می‌گیرد.

 

درمان معده درد – در برخی موارد

تأثیر سرکه بر درد معده بستگی به علت درد دارد. اگر معده درد شما بر اثر زخم در مری یا زخم معده باشد سرکه تنها مشکل را بدتر می‌کند. اما اگر معده درد به خاطر چیزی باشد که خورده‌اید، افزودن اسید استیک به معده می‌تواند کمک کند اسید آن خنثی‌شده و مشکل تا حدودی رفع شود. حداقل کمی درد شما آرام‌تر خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040