۶ دي ۱۳۹۴

منابع غذایی ویتامین H

۶ دي ۱۳۹۴ 6140 بازدیدکننده 0 نظر
منابع غذایی ویتامین H در این مقاله می خوانید

ویتامین H همان بیوتین یا ویتامین B-7 است. بیوتین کمک می‌کند غذا به انرژی تبدیل‌شده و برای سلامت مو و ناخن مورد نیاز است. ...

منابع غذایی ویتامین H

بیوتین در غذاهای متنوع

منابع ویتامین H

گوشت، تخم‌مرغ، لبنیات و برخی سبزیجات بیوتین زیادی دارند. همچنین غذاهای گیاهی دیگری هستند که منابع خوبی برای بیوتین هستند.

 

منابع حیوانی بیوتین

منابع ویتامین H

جگر غذایی است که حدود 27 تا 35 میکروگرم بیوتین دارد – یعنی 90 تا 117 درصد از بیوتین دریافتی لازم برای  بدن. یک عدد تخم‌مرغ بزرگ 13 تا 25 گرم بیوتین دارد که بیش‌ترین مقدار آن در زرده‌ی تخم‌مرغ است. پنیر چدار منبع خوب دیگری برای بیوتین است که 4 گرم بیوتین دارد. اگر نگران کلسترول زیاد هستید – مثلاً تخم‌مرغ یا پنیر که منابع کلسترول حیوانی هستند – بهتر است از سالمون یا منابع گیاهی استفاده کنید.

 

منابع گیاهی بیوتین

منابع ویتامین H

نان گندمی منبع خوبی از بیوتین است که حدود 6 میکروگرم بیوتین در آن وجود دارد،حدود 20 درصد از میزان دریافتی لازم برای بدن. دیگر منابع گیاهی دارای بیوتین عبارت‌اند از: اواکادو 2 تا 6 میلی‌گرم در هر عدد، تمشک 2 میکروگرم در هر پیمانه، و گل کلم 4 میکروگرم در هر پیمانه. موز، قارچ، بادام، بادام‌زمینی و گردو نیز دارای بیوتین هستند.

 

باکتری‌های روده می‌توانند بیوتین بسازند

بیوتین در آب قابل حل است، یعنی بدن آن را نگه نمی‌دارد مگر اینکه برای تبدیل غذا به انرژی به آن نیاز داشته باشد. باکتری‌های روده می‌توانند مقداری بیوتین بسازند اما در مورد چگونگی جذب بیوتین در بدن اطلاعات زیادی وجود ندارد.مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها و  یا خوردن تخم‌مرغ خام می تواند باعث کمبود بیوتین شود. مصرف طولانی مدت از آنتی بیوتیک مقدار زیادی از باکتری‌های مورد نیاز برای تولید بیوتین را می‌کشد و سفیده‌ی خام تخم‌مرغ موادی شیمیایی دارد که بیوتین ها را به هم می‌چسباند و جذب آن‌ها در بدن را کاهش می‌دهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040