۱۵ مرداد ۱۳۹۲

دانستنی های میوه

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ 2817 بازدیدکننده 0 نظر
دانستنی های میوه در این مقاله می خوانید

آشنایی با میوه ها، فواید و نحوه نگهداری آن‌ها. ...

دانستنی های میوه

نگهداری و مصرف میوه

همیشه سعی کنید میوه را روزانه تهیه کنید. اگر قصد دارید میوه ها را برای مدت طولانی نگهداری کنید آنها را نشسته در یخچال گذاشته و به مقدار مصرف روزانه ‏بشویید و مصرف کنید. از میوه هایی که له می شوند و یا رنگ انها برمی گردد ‏می توانید کمپوت، مربا، شربت و یا لواشگ درست کنید.

‏میوه ها را می توانید خشک کرده و در فصلی که در دسترس شما نیست از آن استفاده کنید به این ترتیب که میوه ها را ورقه ورقه کرده و روی پارچه نخی بچینید و ‏روی آن پارچه دیگری گذاشته و در حرارت مستقیم آفتاب قرار دهید. لازم به ذکر ‏است که میوه های خشک شده ویتامین ث خود را از دست می دهند. می توانید میوه ها را فریز هم بکنید به این صورت که آنها را شسته و در ظرف درداری بریزید و داخل فریزر قرار دهید.

‏میوه هایی مثل خیار را نشسته داخل قابلمه رویی بچینید و در یخچال بگذارید. می توانید خیارها را با اندکی روغن چرب کنید و در پارچه نخی بپیچید. 

‏میوه هایی مثل توت فرنگی، توت، شاه توت و ... را در آبکش یا سبد مناسبی ‏ریخته و در داخل یخچال بگذارید و به مقدار مصرف روزانه شسته و میل نمایید.

‏موز را در یخچال نگذارید بلکه آن را درکیسه پلاستیکی ریحته و در جای خنک آویزان نمایید. این کار باعث می شود که موزها له نشوند.

‏در فصل پاییز و زمستان میوه هایی مثل پرتقال و نارنگی و لیموشیرین را خارج از ‏یخچال بگذارید.

‏سعی کنید همیشه میوه را پوست گرفته و بعد میل کنید. اگر به پرزهای هلو‏حساس هستید می توانید آن را با اسکاچ ظرفشویی به طور ملایم شستشو دهید تا ‏پرزهای آن گرفته شود.‏

میوه های له شده را از میوه های سالم جدا کنید چون باعث خرابی میوه های دیگر ‏هم می شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040