۲۵ خرداد ۱۳۹۴

به کودک خود یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ 3622 بازدیدکننده 0 نظر
به کودک خود یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد در این مقاله می خوانید

یکی از چالش‌هایی که والدین با آن مواجه‌اند آموزش مهارت مدیریت لحظات بحرانی زندگی است. این‌یکی از ساده‌ترین اما مهم‌ترین درس‌ها خواهد بود. ...

به کودک خود یاد دهید در شرایط اورژانسی با چه کسی تماس بگیرد

صحبت درباره‌ی شماره‌های اضطراری با کودک

هرکس باید اطلاعاتی در زمینه‌ی تماس در شرایط اورژانسی داشته باشد. اما کودکان باید یاد بگیرند یک وضعیت اورژانسی چه وضعیتی است. از او بپرسید " اگر ببینی خانه آتش‌گرفته و یا کسی به‌زور قصد دارد داخل خانه شود چکار می‌کنی؟ " این سؤالات به شما کمک می‌کند به او یاد دهید چه شرایطی یک وضعیت اورژانسی است و در صورت روی دادن آن باید چه‌کار کند. برای او سناریوهای مختلفی را نقش بازی کرده و با اورژانس، آتش‌نشانی ... تماس بگیرید.  در حین بازی کردن نقش به او نشان دهید باید چگونه آدرس بدهد و اطمینان لازم برای مدیریت این شرایط را به او بدهید.

 

شاید لازم باشد برای کودکان کم سن توضیح دهید هریک از این افراد چه‌کاری انجام می‌دهند – یک افسر پلیس، آتش‌نشان، پزشک، پرستار ... – باید کودکان بدانند در هر مشکلی کدام‌یک از این افراد به آن‌ها کمک خواهند کرد. در این شرایط هم به آن‌ها یاد می‌دهید که در هر اتفاقی چکار کنند و هم اینکه چه کسی به آن‌ها کمک خواهد کرد.

 

چه زمانی تماس بگیرند

بخشی از این کار یادگیری این است که چه شرایطی اورژانسی است. مثلاً آتش‌سوزی در خانه و نبودن فردی هشیار یک وضعیت اورژانسی است  اما خراش برداشتن پوست زانو اضطراری نیست. به کودکتان یاد دهید اگر درباره‌ی بحرانی بودن شرایط شک داشت حتماً با شماره‌ی مربوطه تماس بگیرد.

 

به آن‌ها یاد دهید تماس دروغین در بیشتر اوقات یک جرم است. همچنین تأکید کنید که او اگر به‌دروغ با اورژانس .... تماس بگیرد سبب تأخیر در پاسخ‌دهی به فردی خواهد شد که حقیقتاً به کمک نیاز دارد.

 

چگونه تماس بگیریم

کوک باید آدرس و شماره‌ی تماس خانه را حتماً بداند. او باید این اطلاعات را در تلفن بدهد و باید گونه‌ای باشد که سبب نشود افراد کمک‌رسان آدرس را پیدا نکنند.

کودک شما باید بداند دادن اطلاعات به افراد غریبه درست نیست اما او می‌تواند به واحدهای امدادگر اعتماد کند. آن‌ها ممکن است سؤالاتی از این قبیل از او بپرسند:

از کجا تماس می‌گیری؟

چه حادثه‌ای رخ‌داده است؟

چه کسی به کمک نیاز دارد؟

آیا فرد مجروح هشیار است و نفس می‌کشد؟

به او یاد دهید که بسیار مهم است در این شرایط خونسرد بماند، آرام و شفاف صحبت کند و تا حد ممکن جزئیات را توضیح بدهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040