۱۱ تير ۱۳۹۳

چگونه خرده تراشه‌هایی که در پوست است را خارج کنیم؟

۱۱ تير ۱۳۹۳ 18041 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه خرده تراشه‌هایی که در پوست است را خارج کنیم؟ در این مقاله می خوانید

خرده تراشه‌ها را همیشه باید قبل از عفونت از داخل پوست خارج کرد برای این کار می‌توانید به توصیه‌های زیر عمل کنید. ...

چگونه خرده تراشه‌هایی که در پوست است را خارج کنیم؟

مقدمه

فرو رفتن خرده تراشه در داخل پوست ممکن است دردناک بوده و اگر مراقب نباشید منجر به عفونت شود. تراشه فرو رفته در پوست از جنس چوب، فلز، شیشه و یا پلاستیک و یا هر چیز دیگری باشد، برخی از مردم به جنس آن ممکن است حساسیت داشته باشند، اما نباید بترسید، بیشتر تراشه‌ها را در خانه می‌توان به راحتی بیرون آورد، اگر تمام تراشه زیر پوست رفته است می‌توانید آن را با احتیاط به سطح پوست آورده و فوراً در بیاورید.

 

1- به دقت دستانتان را بشویید تا آلودگی‌ها و باکتری‌ها از روی آن پاک شوند. فراموش نکنید که پشت دست و زیر ناخن‌هایتان را هم بشویید. دستانتان را حدود ده تا پانزده ثانیه با صابون بشویید تا زمان کافی برای نابودی میکرب‌ها وجود داشته باشد و سپس با آب دستتان را شستشو دهید و با یک حوله یا دستمال کاغذی تمیز آن‌ها را خشک‌کنید.

 

2- سوزنی تهیه‌کرده و آن را ضد عفونی کنید. مقداری الکل ایزوپروپیل به پنبه بریزید و سپس با آن سوزن را تمیز کنید تا هر گونه میکرب یا باکتری از روی آن پاک شود. سوزن را در یک دستمال تمیز قرار دهید تا خشک شود.

 

3- ناحیه‌ای را که تراشه وارد پوست شده تمیز کنید، الکل ایزوپروپیل را بر روی مقداری پنبه ریخته و سپس پنبه را بر روی پوست بمالید تا ناحیه را تمیز کرده و هر گونه باکتری یا میکرب در آن از بین برود.

 

4- به آرامی در ناحیه‌ای از پوست که تراشه وارد شده است با سوزن سوراخ کوچکی ایجاد کنید و سوزن را زیر نوک تراشه قرار دهید و سپس رو به بالا حرکت دهید تا تراشه از پوست بیرون بزند.

 

5- موچین یا انبرکی را با الکل ایزو پروپیل ضد عفونی کنید، الکل را بر روی پنبه ریخته و با آن موچین یا انبرک را تمیز کنید تا باکتری‌ها و آلودگی‌های آن از بین بروند.  

 

6- با استفاده از انبرک تراشه را از زیر پوست بیرون بکشید، برای این کار به سادگی با انبرک تراشه را بگیرید و آن را به آرامی بیرون بکشید.

 

7- محل فرو رفتن تراشه را با استفاده از آب گرم و صابون شستشو دهید تا هر گونه آلودگی یا باکتری همراه با تراشه را از بین ببرید.

 

8- از پماد آنتی بیوتیک بدون نسخه در محل زخم ناشی از تراشه بمالید، این کار هر گونه باکتری را که ممکن است هنوز وجود داشته باشد از بین برده و از عفونت پیشگیری می‌کند.

 

هشدارها و توصیه‌ها

اگر تراشه در زیر پوست باقی بماند، روش دیگری برای بیرون آوردن آن امتحان کنید، محل تراشه را در یک کاسه آب گرم و یک قاشق جوش‌شیرین قرار دهید، به مدت 5 دقیقه محل را در این محلول غوطه‌ور نگه‌دارید تا پوست نرم شود، دو مرتبه در روز و به مدت سه روز این کار را تکرار کنید، به این روش تراشه ممکن است خود از پوست بیرون بزند.

اگر نتوانستید در خانه تراشه را خارج کنید به دنبال کمک پزشکی باشید.

اگر محل تراشه ملتهب شد یا با چرک پر شد به پزشک مراجعه کنید، این ممکن است علامت عفونت باشد. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040