۳ آبان ۱۳۹۲

روش درمان نفس نفس زدن های سریع

۳ آبان ۱۳۹۲ 7077 بازدیدکننده 4 نظر
روش درمان نفس نفس زدن های سریع در این مقاله می خوانید

ممکن است بارها شما احساس کرده باشید که دچار تنگی نفس شده و یا نفس کشیدنتان سریع صورت می گیرد در این مقاله با روش درمان نفس زدن سریع آشنا خواهید شد. ...

روش درمان نفس نفس زدن های سریع

چه موقع نفس زدن سریع به وجود می آید؟

تنفس‌های عمیق و سریع زمانی اتفاق می‌افتند که شخصی مضطرب آنقدر سریع نفس می‌کشد که نمی‌تواند دی اکسید کربن لازم را به دست بیاورد. در این زمان شخص احساس خفگی خواهد کرد.

 

دستورالعمل‌ها:

به دنبال هر یک از علائم و نشانه‌های تنفس سریع باشید: اضطراب زیاد، تنفس عمیق و سریع، نبض تند، احساس خفگی، سرگیجه یا غش کردن، خشکی دهان، بی‌حسی در دست‌ها و اطراف دهان، احساس خواب‌رفتگی و کرختی در دست‌ها و درد در قفسه‌ی سینه.

با شناسایی علت تنش و رسیدگی به آن، شخص را آرام کنید. تنفس‌های عمیق و سریع در حیات وحش (مانند بیابان) اغلب به دلایل زیر می‌باشند: ترس از ارتفاع ، خرابی تجهیزات و یا جراحات کوچک که سبب نگرانی در فرد می‌شوند.

به صورت پیوسته با شخص آسیب‌دیده ارتباط داشته باشید. به شخص مربوطه توضیح دهید اگرچه احساس می‌کند که به اکسیژن بیشتری نیاز دارد، مشکل او به دلیل جذب مقدار زیادی از آن است و اگر به آرامی نفس بکشد همه‌ی علائم از بین خواهند رفت.

شخص را مجبور کنید در یک کیسه‌ی پارچه‌ای و یا چیزی شبیه به آن تنفس کند به شکلی که بینی و دهان او داخل کیسه قرار بگیرند. این کار موجب افزایش میزان کربن دی اکسید در بدن او می‌شود.

 

نکات و هشدارها:

در صورتی که شخص تا 20 دقیقه به درمان‌ها واکنشی نشان نداد، ممکن است علت بیماری چیزی غیر از کمبود کربن دی اکسید باشد.آسم (تنگی نفس) و گرمازدگی از دیگر احتمالات می‌باشند.

این اطلاعات به عنوان یک جایگزین برای درمان و نکات حرفه‌ای دارویی نیست.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040