۳ آبان ۱۳۹۲

روش درمان آفتاب سوختگی

۳ آبان ۱۳۹۲ 4867 بازدیدکننده 4 نظر
روش درمان آفتاب سوختگی در این مقاله می خوانید

آفتاب سوختگی را جدی بگیرید ممکن است از نظر شما زیاد مهم نباشد ولی در آینده ممکن است به سرطان منجر شود با خواندن این مقاله روش درمان آفتاب سوختگی را خواهید آموخت. ...

روش درمان آفتاب سوختگی

مقدمه

زمانی که هوا خوب است، اغلب ما دوست داریم که ساعاتی را در فضای آزاد بگذرانیم.اگر شما از قبل آماده نشده باشید، ممکن است روز شما با یک آفتاب‌سوختگی خیلی بد به پایان برسد. افرادی که در طول زندگی خود اغلب دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دارند.

 

دستورالعمل‌ها:

1. بهترین روش برای درمان آفتاب‌سوختگی، جلوگیری از سوختگی است. راه‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد که کرم‌های ضد آفتاب بهترین آن‌ها می باشند. شما می‌توانید این کرم‌ها را با spf های متفاوتی تهیه نمایید. (ضریب حفاظت در مقابل نور آفتاب= SPF ) انتخاب یک کرم مناسب با توجه به پوست شما کار دشواری نیست. کمترین میزان SPF، کمترین حفاظت را از پوست شما خواهد کرد و عدد بزرگ‌تر به معنای حفاظت بیشتر است. اگر پوست شما تقریباً روشن است، کرم‌هایی با SPF حدود 45 یا بیشتر برای شما مناسب می‌باشند. همچنین این کرم‌ها به صورت ضد آب نیز موجود هستند، بنابراین شما باز هم می‌توانید از ورزش‌های آبی لذت ببرید. بعلاوه، پوشیدن کلاه و محافظت از پوست با لباس‌های گشاد نیز یک راه حل خوب برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی است. پوشاندن پوست، نفوذ نور خورشید به پوست را غیرممکن می‌کند.

2. آلوئه در تسکین درد و بهبود آفتاب‌سوختگی به شما کمک خواهد کرد. این ماده در اغلب مغازه‌ها قابل تهیه است و قیمت آن زیاد نیست (البته بستگی به مارک انتخابی شما دارد). آلوئه مزایای دیگری نیز دارد: استفاده از آن موجب می‌شود رنگ آفتاب‌سوختگی روی پوست، به رنگ برنزه تبدیل شده و لایه‌ی پوست مرده ای که از پوست جدا می شوند را کم کرده و یا کاملا حذف می کند.

3. قرار دادن یک پارچه و یا لباس خیس بر روی محل سوختگی موجب می‌شود درد آن ناحیه به طور موقت تسکین یافته و احساس ناراحتی ناشی از آفتاب‌سوختگی را در شما کم می‌کند. بعضی افراد معتقدند خیس کردن یک پارچه در آب و سرکه موجب خروج گرما از ناحیه‌ی سوخته می‌شود.

4. باید اطمینان پیدا کنید که بدن شما مقدار کافی آب را از طریق نوشیدن به دست می‌آورد. اکثر افراد در هنگام آفتاب‌سوختگی دچار کم آبی نیز می‌شوند.

5. در محل سوختگی از ضد التهاب استفاده کنید. این کار سوزش و درد را از محل سوختگی دور می‌کند و شما احساس راحتی خواهید کرد.

 

نکات و هشدارها:

در زمان سوختگی از صابون استفاده نکنید، زیرا ممکن است موجب تحریکات پوستی ناخواسته شود.

به هیچ عنوان از مواد شستشو در محل سوختگی استفاده نکنید، زیرا این کار میزان گرما در آن نقطه را زیاد کرده و منافذ پوست را مسدود می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040