۳ آبان ۱۳۹۲

روش درمان سوختگی های نوع یک

۳ آبان ۱۳۹۲ 4638 بازدیدکننده 3 نظر
روش درمان سوختگی های نوع یک در این مقاله می خوانید

سوختگی درجه یک ممکن است بر اثر زمان زیادی که در زیر نور آفتاب می مانید بوجود آید با خواندن این مقاله شما با روش درمان سوختگی درجه یک آشنا خواهید شد. ...

روش درمان سوختگی های نوع یک

چه موقع سوختگی درجه یک ایجاد می شود؟

سوختگی نوع یک بر اثر گذراندن زمان زیاد زیر نور خورشید ایجاد می‌شود. یا زمانی که آب می‌جوشد، در صورتی که بخار ناشی از آن به پوست شما برسد، پوست قرمز شده و سوختگی ایجاد خواهد شد. در اینجا چندین روش برای کاهش درد و ناراحتی سوختگی درجه یک برای شما شرح داده شده است.

 

چگونگی درمان سوختگی نوع یک :

1. به سرعت محل سوخته را زیر آب سرد بگیرید. حد اقل 5 دقیقه اجازه دهید آب سرد روی محل آسیب‌دیده بریزد. با خنک نگه‌داشتن محل سوختگی، سوزش آن متوقف خواهد شد.

2. با مصرف قرص‌های ایبوپروفن از متورم شدن و درد آن جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که اگر سوختگی خیلی کم است نیازی به انجام این کار نیست. فقط در صورت سوختگی محل زیادی از پوستتان این کار را انجام دهید.

3. به آرامی مقداری وازلین روی سوختگی بمالید. از ماساژ زیاد محل خودداری کنید. شما نباید محل سوخته را بیش از این آسیب بزنید. هدف از قرار دادن وازلین روی پوست بازگرداندن رطوبتی است که بر اثر سوختگی از دست داده‌اید.

4. سوختگی را با گاز استریل به آرامی ببندید. هرگز به صورتی باند را نبندید که نتوانید بدن خود را به حالت نرمال تکان دهید. فقط یک دور بستن باند کافی است. این کار تنها برای دور نگه‌داشتن میکرب‌ها از زخم شماست، زیرا پوست سوخته آسیب‌پذیر است و می‌تواند خیلی راحت‌تر از سایر نقاط عفونی شود.

 

نکات و هشدارها:

اگر فکر می‌کنید که سوختگی شما از درجه یک شدید تر است حتماً به پزشک مراجعه کنید.

بسته به اینکه چه چیزی در منزل دارید، می‌توانید از پمادهای سوختگی به جای وازلین استفاده کنید.

هر کاری که میکنید، هرگز محل سوختگی را دست کاری نکنید، این کار موجب آسیب بیشتر می‌شود.

اگر محل سوختگی تاول زده است، هرگز آن را نترکانید. اجازه دهید تاول خودش بترکد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040