۳ آبان ۱۳۹۲

روش رسیدگی به شکستگی بازو

۳ آبان ۱۳۹۲ 5735 بازدیدکننده 4 نظر
روش رسیدگی به شکستگی بازو در این مقاله می خوانید

شکستگی بازو نوعی شکستگی رایج و دردناک در میان بزرگ‌سالان است که به شکستگی بیش از نیمی از استخوان اطلاق می‌شود این مقاله شما را با روش رسیدگی به شکستگی بازو آشنا می کند   ...

روش رسیدگی به شکستگی بازو

دستورالعمل‌های رسیدگی به بازوی شکسته

1. تا زمان رسیدن به اورژانس، یک قالب یخ روی محل شکستگی قرا ر دهید. یخ را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی محل قرار دهید. از قرار دادن مستقیم قالب یخ روی پوست خودداری نمایید.در ابتدا یک حوله تمیز به آرامی اطراف بازوی خود ببندید.

2. دست خود را با یک حوله یا پارچه بسته و از گردن خود آویزان نمایید. همچنین می‌توانید دست خود را با بستن یک نوار ضخیم از روزنامه دور آن، بی حرکت تر کنید.

3. در اولین فرصت به مراقبت‌های پزشکی مراجعه نمایید تا میزان شکستگی را ارزیابی کند. اشعه‌ی x-ray نوع شکستگی و درمان بعدی را مشخص می‌کند.

4. نوع بستن مناسب برای درمان شکستگی خود را مشخص کنید. یک آتل یا گچ اغلب برای شکستگی‌ها در استخوان زند زیرین لازم است ( دو استخوان تشکیل‌دهنده‌ی ساعد در زیر آرنج). در مورد شکستگی بازو یا شانه ممکن است تنها نیاز به یک آتل باشد.

5. برای شکستگی‌های بیشتر مانند شکستگی‌های پیچیده (زمانی که استخوان پوست را می‌شکافد)، چند شکستگی همزمان، دررفتگی آرنج یا شانه و شکستگی‌هایی که عصب یا رگ آسیب‌دیده‌اند نیاز به بستری در بیمارستان است.

6. برای درمان تورم، زمانی که به خانه بازگشتید همچنان یخ را روی شکستگی قرار دهید. ممکن است پزشک شما برای جلوگیری از ادامه‌ی درد، داروهایی را به شما تجویز کند.

7. از منابع آنلاین  برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید مشاوره بگیرید.

8. گچ و یا آتل دست خود را تمیز نگه داشته و آن را مرتباً خشک‌کنید.

9. برای کاهش تورم، بازوی خود را در سطح بالاتر از قلب نگهدارید.

10. بعد از زمان تعیین‌شده به پزشک خود مراجعه کنید تا متوجه شوید آیا شکستگی خوب شده و زمان باز کردن گچ فرا رسیده است یا خیر.

 

نکات و هشدارها:

در شکستگی‌های پیچیده که استخوان پوست را شکافته و مجروح خونریزی دارد و ممکن است دچار تشنج شود، نیاز به مراقبت‌های پزشکی سریع و حتی بستری شدن در بیمارستان است. در این موارد بازو را ثابت نگه داشته، برای جلوگیری از خونریزی فشار ملایمی به دست وارد کرده و یا از نقاط فشار و یا شریان بند استفاده کرده و بعد از آن سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040