۲۳ تير ۱۳۹۷

سفر به کیش

۲۳ تير ۱۳۹۷ 1619 بازدیدکننده 0 نظر
سفر به کیش در این مقاله می خوانید

کیش از زیباترین جزایر جنوب کشور در حوزه‌ی خلیج‌فارس می‌باشد که سالانه گردشگران زیادی را جذب خواهد کرد.   ...

سفر به کیش

کشتی یونانی

کشتی یونانی زیاد از لحاظ تاریخی اهمیت ندارد ولی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های کیش است. این کشتی به یونانیان تعلق داشته و به دلیل نامشخصی در گل فرو می‌رود. برخی می‌گویند مه باعث شده ناخدای کشتی دید کافی نداشته باشد و به همین دلیل به گل نشسته است.

 

 

شهر حریره

از دیگر دیدنی‌های شهر کیش می‌توان به شهر باستانی حریره اشاره کرد. این شهر از توابع بندرلنگه می‌باشد. شهر حریره حدود 800 سال قدمت داشته و وسعت آن چیزی حدود 120 هکتار است. حریره در گذشته شهر آبادی بوده و دوران طلایی آن حدود 367 تا 912 هجری قمری بوده است.

 

 

قنات کیش

قنات سازی در ایران به 6 هزار سال قبل بازمی‌گردد. در گذشته این قنات‌ها برای هدایت آب‌های زمینی استفاده می‌شدند. اما علت شهرت کاریز کیش ارتفاع کم آن است. ارتفاع این کاریز 45 متر است و همین علت شهرت یافته می‌باشد. طول کاریز به 15 کیلومتر می‌رسد و از منطقه صفین شروع شده و تا مجموعه فرهنگی شهر زیرزمینی کیش برمی‌گردد.

 

 

پارک مرد ماهیگیر

شاید نماد کیش را کشتی یونانی بدانید اما این جزیره جاذبه‌های زیاد دیگری نیز دارد که آن را نمادی از کیش می‌دانند. یکی از این نمادها پارک مرد ماهیگیر است. برای دیدن این پارک باید به کرانه‌ی شرقی جزیره بروید. برای رفع خستگی در جزیره و کمی استراحت به این پارک حتماً سری بزنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040