۲۷ خرداد ۱۳۹۷

عجیب ترین موزه های مکزیک

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ 1831 بازدیدکننده 0 نظر
عجیب ترین موزه های مکزیک در این مقاله می خوانید

موزه‌های عجیبی در مکزیک هستند که تا خودتان نبینید وجود آن‌ها را باور نخواهید کرد.   ...

عجیب ترین موزه های مکزیک

موزه پزشکی مکزیک

از عجیب‌ترین موزه‌ها می‌توان ولین را نام برد که در قصری تاریخی مربوط به قرن 18 قرار دارد. این موزه درباره تاریخ پزشکی در مکزیک است. در ولین نمونه‌های مومی انسان استفاده شده که بسیار شبیه به آدم واقعی هستند. شما در آنجا وسایل پزشکی‌ای را خواهید دید که بیشتر شبیه به ابزار شکنجه هستند تا طبابت. حدود 12 اتاق در موزه وجود دارد که مسیر پیشرفت پزشکی را نشان می‌دهند.

 

 

موزه زیرآب کانون

شاید بتوان گفت این موزه از عجیب‌ترین موزه‌ها در جهان است. موزه کانون در زیرآب جای داشته و در شهری با همین نام قرار دارد. برای دیدن 470 مجسمه‌ی عظیم این موزه باید به زیر آب بروید. این موزه‌ی جالب در سال 2009 تأسیس شده و آثار جیسون دیکر تیلور را در آن خواهید دید، یک هنرمند مشهور ایتالیایی. روی مجسمه‌ها در طول سال‌ها با خزه پوشانده شده و شما تصور می‌کنید وارد سرزمینی خیالی شده‌اید.

 

 

موزه ملی مرگ

با نگاهی به فرهنگ مکزیک متوجه می‌شوید مردم این سرزمین رویکرد خاصی نسبت به مرگ دارند. آن‌ها فستیوال مرگ داشته و آن را جشن می‌گیرند. یکی از ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین موزه‌های مکزیک نیز موزه‌ی مرگ است. شما در این موزه شاهد تصاویر و مجسمه‌های ترسناکی با موضوع  اصلی مرگ خواهید بود. موزه‌ی مرگ در سال 2007 افتتاح شده و شما را با آداب و سنت مکزیک برای دفن مردگان آشنا می‌سازد.

 

 

موزه مومیایی گوانخواتو

در شهر گوانخواتو عجیب‌ترین موزه‌ی مکزیک جای دارد. این موزه شامل مجموعه‌ای ترسناک از مومیایی‌هاست و اغلب به همان شکل اول خود حفظ شده‌اند. این اجساد در یک قبرستان در نزدیک شهر  دفن شده بودند. دولت از خانواده‌ی مردگان  درخواست مالیات کرده و کسانی که توانایی پرداخت نداشتند  مرده‌ی خود را از آنجا خارج و در جایی دیگر نزدیک به سطح زمین دفن کردند. بر اثر خشکی هوا این اجساد خود تبدیل به مومیایی شدند. از ترسناک‌ترین آن‌ها می‌توان به جسدی اشاره کرد که مربوط به یک زن است و طوری صورت او دیده می‌شود که تصور می‌کنید زنده دفن شده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040