۱۹ خرداد ۱۳۹۷

جاذبه های گردشگری جزیره کاپری در ایتالیا

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ 1955 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری جزیره کاپری در ایتالیا در این مقاله می خوانید

اغلب ایتالیا برای آثار باستانی خود شهرت دارد. اما این جزیره‌ی سبز و زیبا شما را با چهره‌ی دیگر ایتالیا آشنا خواهد کرد.   ...

جاذبه های گردشگری جزیره کاپری در ایتالیا

مارینا پیکولا

با اتوبوس از شهر کاپری تا این جزیره تنها چند دقیقه فاصله است. برای شنا افراد زیادی به مارینا پیکولا می‌آیند. صخره‌های اطراف جزیره جلوی جریان باد را می‌گیرد پس حتی در زمستان نیز می‌توانید برای کمی شنا با خیال راحت به آنجا بروید. در بخش جنوبی ساحل بندر کوچکی جای گرفته است که قایق‌های زیادی در کنار آن دیده می‌شوند.

 

 

غار آبی

برای ورود به این غار باید از دریا کمک بگیرید. انعکاس نور خورشید روی آب باعث می‌شود داخل غار آبی روشن و زیبایی به چشم بیاید. برای ورود به غار قایق‌های زیادی برای گردشگران هستند. ورودی دهانه‌ی غار به قدری کوتاه است که برای عبور باید خم شوید. برای رفتن به این غار لازم است از ماریناگرند قایق سوار شده یا از اتوبوس‌های اناکاپری استفاده کنید.

 

 

باغ‌های آگوستوس

به دستور امپراتوری آگوستوس این باغ گیاه‌شناسی را ساخته‌اند. امروزه این باغ از جاذبه‌های بسیار مشهور این جزیره شناخته می‌شود. ایوان‌ها تمام گل‌کاری شده و زیبایی بی‌مثال باغ شما را ساعت‌ها جذب خود خواهد کرد. شما می‌توانید جزایر سنگ آهکی فارالیونی را از آنجا ببینید.

 

 

کاخ جویز

اغلب امپراتوری‌ها برای گذراندن ساعات خالی و استراحت و تفریح به جزیره‌ی کاپری می‌رفتند. در این جزیره کاخ‌هایی برای خود ساخته‌اند که حالا بخشی از تاریخ جزیره شده‌اند. کاخ جویز 18 هزار متر مربع مساحت داشته و از بزرگ‌ترین کاخ‌ها در جزیره است. این کاخ در بالای یک تپه جای گرفته و منظره‌ای عالی را از آنجا خواهید دید. گفته شده است امپراتوری افرادی که باعث آزردگی‌اش می‌شدند را از این صخره به پایین پرتاب می‌کرده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040