۱۴ اسفند ۱۳۹۶

شهر پترا را جن ها ساخته اند؟

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ 2018 بازدیدکننده 0 نظر
شهر پترا را جن ها ساخته اند؟ در این مقاله می خوانید

شهر باستانی پترا مربوط به حدود چهار هزار سال قبل است. این شهر در کوهی ساخته‌شده که سنگ‌هایی صورتی و سرخ دارد.  ...

شهر پترا را جن ها ساخته اند؟

شهر باستانی پترا مربوط به حدود چهار هزار سال قبل است. این شهر در کوهی ساخته‌شده که سنگ‌هایی صورتی و سرخ دارد. تمام شهر را کوه احاطه کرده است.

 

 

شهر پترا پایتخت پادشاهی نبطیان می‌باشد. نبطی ها عشایر عرب هستند. این قوم در آن زمان معروف به کنده‌کاری در سنگ و جمع‌آوری آب باران و کشاورزی می‌بودند. پس از سال‌ها با حمله‌ی روم و ساخت مسیرهای تجاری و نبود آب خسارت زیادی به این شهر وارد شد و در نهایت یک زلزله آن را بسیار تخریب نمود. به تدریج شهر تبدیل به جایی ناشناخته شده و بعدها یک باستان‌شناس سوئیسی آن را کشف کرد.

 

 

شهرت شهر پرا برای سیستم کانال‌های آبی و سبک فوق‌العاده‌ی معماری آن است.  متخصص‌های زیادی روی حفاری این شهر کار کرده و گفته می‌شود تنها امروزه پانزده درصد از شهر کشف‌شده و  باقی آن هنوز در دل کوه است.

 

بر اساس افسانه‌های محلی این شهر را جن‌ها ساخته‌اند و حتی برخی می‌گویند نیروهایی مانند جن‌ها شهر را تصرف کرده‌اند. البته این تنها یک افسانه است و شهر را معماران زبردست آن دوران ساخته‌اند. در سال 2007 شهر پترا در جزء عجایب هفتگانه جدید جهان معرفی شد.

 

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040