۷ اسفند ۱۳۹۶

شهر کلکته

۷ اسفند ۱۳۹۶ 2300 بازدیدکننده 0 نظر
شهر کلکته در این مقاله می خوانید

پایتخت ایالت بنگال شهر کلکته می‌باشد. بیایید کمی بیشتر با این شهر آشنا شویم. ...

شهر کلکته

پایتخت ایالت بنگال شهر کلکته می‌باشد. این شهر در شمال شرقی هندوستان جای گرفته و از اصلی‌ترین مراکز فرهنگی، آموزشی و تجاری هند می‌باشد.

 

تا چندین سال قبل این شهر پرجمعیت‌ترین شهر در هند بود اما حالا دهلی و بمبئی از آن پیشی گرفته‌اند.

 

 

برای گشت زدن در این شهر ابتدا از کاخ ویکتوریا شروع کنید.این  کاخ در زمان استعمار هندوستان توسط انگلیس ساخته‌شده بوده و یادبودی از ملکه ویکتوریا می‌باشد.

 

رستوران‌های شهر کلکته از رستوران‌های قدیمی هند هستند. شهرت کلکته از زمان گذشته به رستوران‌هایش برمی‌گردد. غذاهای مشهور هندی در این شهر همه پیدا شده و به آن شهرت زیادی داده‌اند. شیرینی‌های بنگالی نیز در کلکته بسیار زیاد هستند. این‌ها از خوش‌طعم‌ترین شیرینی‌های هند می‌باشند.

 

 

از کارهای جالب دیگری که می‌توانید در کلکته انجام  دهید می‌توان به خرید کردن اشاره کرد. در این شهر چندین مرکز خرید، دکه و حتی دست‌فروش‌هایی هستند و کالاهای متنوعی را عرضه می‌دارند، از لباس‌های هندی گرفته تا صنایع‌دستی و ظرف‌های سفالی.

 

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040