۳۰ بهمن ۱۳۹۶

ماجرای گم شدن ماچوپیچو

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 2029 بازدیدکننده 0 نظر
ماجرای گم شدن ماچوپیچو در این مقاله می خوانید

تابه‌حال چیزی از شهر ماچوپیچو شنیده‌اید؟ ماجرای گم شدن این شهر چیست؟ با ما همراه شوید. ...

ماجرای گم شدن ماچوپیچو

ماچوپیچو به معنای قلعه‌ی قدیمی است. این شهر چیزی حدود هزار و چهارصد سال قبل در ارتفاع بالایی از سطح دریا ساخته‌شده بود. می‌گویند ماچوپیچو به خانواده‌ی سلطنتی تعلق داشته و آن‌ها این شهر را در جایی ساخته بودند که بتوانند از خاندان سلطنتی محافظت نمایند. برخی افراد دیگر نیز بر این باورند  که این شهر برای ستاره‌شناسی و مطالعه‌ی نجوم ساخته شده بود.

 

 

برای ساختمان‌های داخل ماچوپیچو از سنگ‌های بزرگی استفاده کرده‌اند که سنگینی بعضی از آن‌ها بیشتر از چند ده تن است. اما این سنگ‌های عظیم‌الجثه آن‌چنان برش‌های دقیقی دارند که باعث شده است کاملاً هریک در جای خود قرار گرفته و حتی از بین شکاف آن‌ها نمی‌توانید یک چاقوی نازک را عبور دهید.

 

 

از دیگر نکات عجیب این شهر سیستم‌های آب‌رسانی پیچیده‌ی آن است. برخی از این سیستم‌ها به‌قدری کارآمد هستند که به‌راحتی با آن‌ها تمام زمین‌های کشاورزی را آبیاری می‌کرده‌اند. امروزه ماچوپیچو را  از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان می‌دانند.

 

چیزی حدود یک قرن بعد از اینکه ماچوپیچو ساخته شد با شروع جنگ‌های اسپانیا با اینکاها این قوم نابود شدند، ماچوپیچو شهری متروکه شد و به دلیل اینکه در ارتفاعات بسیار زیاد و در جای دورافتاده‌ای قرار داشت برای ده‌ها سال هیچ‌کس از وجود آن باخبر نبود.

 

 

بعد از گذشت سال‌ها فردی آلمانی با نام Augusto Berns توانست دوباره ماچوپیچو را کشف کند. البته هیرام بینگهام بود که ماچوپیچو را مجدداً به جهانیان معرفی کرد و باعث شهرت جهانی این شهر شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040