۲۱ آبان ۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری دهلی

۲۱ آبان ۱۳۹۶ 1605 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری دهلی در این مقاله می خوانید

اگر قصد سفر به هند را دارید باید از جاذبه های گردشگری آن باخبر باشید تا در سفر خود چیزی را از دست ندهید. ...

جاذبه های گردشگری دهلی

از دیدنی‌ترین جاذبه‌های دهلی قلعه سرخ است که معروف‌ترین بنای دهلی می‌باشد. این بنا در قرن 17 میلادی به وسیله حاکمان مغول جهت جلوگیری از حمله مهاجمین ساخته‌شده است. بنای دیدنی دیگر دهلی مسجد جامع این شهر است که بزرگ‌ترین مسجد هند می‌باشد.

 

در شهر دهلی دو موزه زیبا جای گرفته‌اند. این دو موزه نمایی از تاریخ هند از زمان تاریخ بشریت به بعد هستند. گالری ملی هنرهای مدرن از نقاشان هندی آثار بسیاری را در یک کاخ مسقف در خود جای داده است. این گالری دارای بیش از 14000 اثر می‌باشد.

 

دو جاذبه‌ی دیگر در دهلی را نباید از دست دهید. اولین مورد دروازه هند است که یادبودی 42 متری از سربازان جنگ جهانی اول می‌باشد. دومین بنا مناره قرون‌وسطایی است که بلندترین مناره دنیا می‌باشد. این مناره کنده‌کاری‌هایی ظریف داشته و با آیات قرآن تزیین شده است.

 

دهلی مقصدی عالی برای کسانی است که به شکم خود می‌رسند. این شهر ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف است. غذاهای دهلی متنوع با قیمت‌های متفاوت‌اند. البته در زمان خرید باید به انتخاب غذاهای خیابانی دقت داشته باشید.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040