۳ مهر ۱۳۹۶

جاذبه های دیدنی شهر مینسک

۳ مهر ۱۳۹۶ 1819 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های دیدنی شهر مینسک در این مقاله می خوانید

با جاذبه های گردشگری شهر مینسک در بلاروس آشنا شوید. ...

جاذبه های دیدنی شهر مینسک

کلیسای سنت میسون

کلیسای کاتولیک سنت سیمون که با نام کلیسای قرمز نیز شناخته می‌شود توسط یک خانواده‌ی اشرافی برای یادبود دو فرزند خود ساخته شد. این کلیسا دو برج آجری به رنگ قرمز دارد که نمادی از اندوه برای افرادی است که جوانی را از دست داده‌اند.

 

کتابخانه ملی بلاروس

این کتابخانه سبک معماری هنرمندانه‌ای دارد که با فرم خاصی طراحی‌شده است. این کتابخانه 23 طبقه داشته و ظرفیت بیشتر از 14 میلیون کتاب در خود دارد. از این کتابخانه شهر قابل‌رؤیت است.

 

میدان ویکتوری

در مرکز شهر میدان ویکتوری قرار دارد. نماد این میدان یک شکل هرمی گرانیتی 38 متری است که در بالای آن تصویری سه متری از نماد پیروزی دیده می‌شود. مشعل یادبود از سال 1954 روشن بوده است.  میدان قبلاً دایره‌ای شکل بوده و بعد از بازسازی شکل بیضی به خود گرفته است.

 

جزیره اشک‌ها

در مرکز شهر منطقه‌ای آرام به نام جزیره‌ی اشک‌ها وجود دارد. این بنای کلیسا مانند برای سربازان بلاروسی است که در طول جنگ شوروی در افغانستان کشته‌شده‌اند. بنای یادبود در وسط پارک شهر بوده و با پل کوچکی از خشکی جدا می‌گردد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040