۳۱ مرداد ۱۳۹۶

کاخ همپتون کورت

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ 1821 بازدیدکننده 0 نظر
کاخ همپتون کورت در این مقاله می خوانید

کاخ همپتون کورت در انگلیس از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری انگلستان است. سالانه میلیون‌ها نفر برای بازدید آن می‌روند. ...

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت در انگلیس از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری انگلستان است که سالانه میلیون‌ها نفر برای بازدید آن می‌روند.  این کاخ باشکوه به فرمان یکی از کاردینال های سال 1515 ساخته شده و بعدها به شاه هنری هشتم تعلق گرفت.

 

آخرین شاهی که در این کاخ ساکن بوده است شاه جرج دوم نام دارد. در کاخ همپتون وسایل باارزش زیادی از خاندان سلطنتی انگلیس نگهداری می‌شود. انواع مختلفی از مجسمه، مبلمان و عتیقه‌جات گران‌بها و حتی بی‌ارزش در این کاخ جای گرفته‌اند.

 

یکی از جالب‌توجه‌ترین بخش‌های کاخ همپتون مجموعه‌ای از مجسمه‌های حیوانات مختلف از جنس سنگ است. این مجسمه‌ها دیوهای شاه نام داشته و در ورودی‌ها قرار دارند. بسیاری از فیلم‌های مشهور، از جمله دزدان دریایی کارائیب، در کاخ همپتون فیلم‌برداری شده‌اند.

 

داستان‌های گفته‌شده از کاخ باعث هراس بسیاری از محیط آن شده است. مثلاً در یک بازدید از کاخ دو  کودک عکسی یادگاری گرفتند. در این عکس تصویر شخص عجیبی دیده می‌شود که خصوصیات آن مشابه با یکی از شبح‌های معروف کاخ به نام بانوی خاکستری همخوانی زیادی دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040