۳ اسفند ۱۳۹۵

خانه های اپرای مشهور در جهان

۳ اسفند ۱۳۹۵ 2294 بازدیدکننده 0 نظر
خانه های اپرای مشهور در جهان در این مقاله می خوانید

خانه‌های اپرا از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری در هر شهر هستند. شما را با برخی از مشهورترین خانه‌های اپرا آشنا می‌کنیم. ...

خانه های اپرای مشهور در جهان

اپراگارنیه، پاریس

اپراگارنیه

خانه‌ی اپرای گارنیه در سال 1875 افتتاح شده و از مشهورترین آثار تاریخی پاریس است. این خانه‌ی اپرا درست مانند برج ایفل یا موزه‌ی لوور در شمار نمادهای شهر پاریس جای دارد. اپراگارنیه پذیرای 200 نفر می‌باشد و سبک‌های هنری خاص و معماری بی‌نظیر آن را تبدیل به مقصدی عالی برای گردشگران کرده است.

 

خانه‌ی اپرای سیدنی

خانه‌ی اپرای سیدنی

شاید بتوان گفت معروف‌ترین خانه‌ی اپرا در جهان در شهر سیدنی جای گرفته است. خانه‌ی اپرای سیدنی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای دارد و به فرمان ملکه الیزابت دوم در سال 1973 افتتاح شده است. طراحی این بنای بی‌نظیر را معماری دانمارکی به نام یورن اوتزان انجام داده می‌باشد. این خانه‌ی اپرا در کنار بندر سیدنی جای گرفته است و سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب خود می‌کند. ساختمان  اپرای سیدنی معماری منحصربه‌فردی داشته و به شکل یک کشتی بادبانی طراحی شده است. این مجموعه از چهار رستوران، فروشگاه، پنج سالن تمرین نمایش، پنج سالن تئاتر و دو سالن اصلی تشکیل شده است.

 

تالار اپرای متروپولیتن، نیویورک

تالار اپرای متروپولیتن

طراحی خانه‌ی اپرای بی‌نظیر متروپولیتن توسط والاس هریسون انجام شده است. از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی در نیویورک می‌توان به این خانه‌ی اپرا اشاره کرد. متروپولیتن در سال 1966 افتتاح شده و ظرفیت بیش از چهار هزار نفر را دارد. طراحی ساختمان به گونه‌ای است که دید خوبی ازهرجهت به سن داده و سیستم شنیداری قوی دارد. آثار هنری و مجسمه‌های سالن به زیبایی معماری تالار متروپولیتن کمک زیادی کرده است.

 

خانه‌ی اپرای بولشوی، مسکو

خانه‌ی اپرای بولشوی، مسکو

از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری در روسیه می‌توان به تئاتر بولشوی اشاره کرد. نمایش‌های اپرای زیادی همواره در این سالن اجرا می‌شود. ساختمان اپرای بولشوی نمونه‌ای از معماری کلاسیک است. در ابتدا این بنا به شکل یک ساختمان آجری کوچک ساخته شده بود و بعدها آندری میخایلوف با طراحی جالب خود تغییراتی در آن ایجاد کرد. از زمان ساخت بازسازی‌های زیادی روی این ساختمان انجام شده است.

 

تالار اپرای سلطنتی، لندن

تالار اپرای سلطنتی، لندن

بزرگ‌ترین ساختمان اپرای بریتانیا که در شهر وست مینستر جای گرفته است تالار اپرای سلطنتی می‌باشد. این بنا در سال 1732 ساخته شده و بازسازی‌های زیادی روی آن انجام شده می‌باشد. ظرفیت سالن اصلی این تالار که کاونت گاردن نام دارد بیش از دو هزار نفر است. علاوه بر اپراهای متفاوت گاه مراسم اهدای جوایز برای فیلم‌ها نیز در این تالار برگزار می‌گردد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040