۳ بهمن ۱۳۹۵

جاذبه های گردشگری سوچی

۳ بهمن ۱۳۹۵ 2076 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری سوچی در این مقاله می خوانید

سوچی شهری گردشگری در روسیه است. با جاذبه‌های گردشگری این منطقه بیشتر آشنا شوید. ...

جاذبه های گردشگری سوچی

کوه اخون

مرتفع‌ترین نقطه‌ی شهر ساحلی سوچی کوه اخون است که از بالای آن می‌توان شهر را مشاهده کرد. در ارتفاع 700 متری این کوه برج قلعه‌ای بلندی ساخته شده است که نمای کاملی از شهر را به شما خواهد داد. با سرازیر شدن از کوه اخون به منطقه‌ی آگورس کوئه سانیون می‌رسید که برای گردشگران بسیار  جذاب بوده و از شهرت بالایی برخوردار است. این محل سه آبشار دارد که در دل صخره سنگ‌ها قرارگرفته‌اند. در اطراف آبشارها شاهد محلی به نام صخره عقاب هستید، در صخره‌ی عقاب غارهایی زیبا قرار دارند.

 

 

جاذبه های گردشگری روسیه

جنگل یو

جنگل یو که در بین میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است بیش از سه کیلومترمربع مساحت دارد. در این جنگل زیبا بیش از 700 گونه‌ی گیاهی مختلف جای گرفته‌اند که قدمت برخی به حدود سی میلیون سال قبل بازمی‌گردد.برخی گونه‌های گیاهی جنگل یو در معرض انقراض قرارگرفته‌اند.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

غارهای فورونت سووکا

در بخش کوهستانی روستای فورونت سوکا بیش از 400 غار وجود دارد. مشهورترین آن غاری با طول یازده کیلومتر است که سه بخش تودرتو دارد. ارتفاع بلندترین بخش آن به 240 متر می‌رسد. این غار از بزرگ‌ترین غارهای قفقاز است و بازدیدکنندگان بسیاری به آن می‌روند.

 

خانه‌های جشن چای

یکی از پرطرفدارترین چای‌های دنیا در سوچی کشت می‌شود. شما می‌توانید با تورها به مزارع چای سفری کوتاه داشته باشید. همچنین تپه‌ای در منطقه‌ی کشت چای قرار دارد که در آن خانه‌هایی برای جشن چای ساخته‌شده‌اند. در این خانه‌ها شما قادر خواهید بود کشت چای را تماشا کنید. در موزه‌ی این منطقه نیز با برنامه‌های سنتی هنرمندان از شما استقبال خواهد شد.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

آبشارها

در منطقه‌ی سوچی چندین آبشار بزرگ جای گرفته‌اند. حدود سی‌وسه آبشار در این ناحیه دیده می‌شود. در بهار با جاری شدن آب زیاد از بالای کوه منظره‌ی زیبایی برای آبشارها ایجاد خواهد شد. فاصله‌ی این منطقه با ساحل دریا زیاد نیست و می‌توانید از حمل‌ونقل عمومی نیز برای دسترسی به آن استفاده کنید.

 

جاذبه های گردشگری روسیه

مزرعه پرورش ماهی

بزرگ‌ترین مزرعه‌ی پرورش ماهی روسیه از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است که 131 حوضچه‌ی ماهی قزل‌آلا و 6 حوضچه‌ی ماهی کپور دارد. در این ناحیه می‌توانید اطلاعاتی جالب از پرورش ماهی‌های قزل‌آلا کسب کنید و از ماهی‌های بسیار لذیذ خریداری نمایید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040