۱۹ مهر ۱۳۹۵

آفتابی ترین شهرهای جهان

۱۹ مهر ۱۳۹۵ 4348 بازدیدکننده 0 نظر
آفتابی ترین شهرهای جهان در این مقاله می خوانید

آفتابی ترین شهرهای جهان را اینجا بشناسید. ...

آفتابی ترین شهرهای جهان

یوما، آریزونا

جاذبه های گردشگری جهان

در جنوب غربی آریزونا شهر یوما، آفتابی‌ترین شهر جهان قرار دارد. این شهر دارای رکورد 313 روز آفتابی در سال است – که 242روز آن کاملاً آفتاب می‌باشد. این چیزی بیش از90 درصد هوای آفتابی است یا به طور متوسط سالانه 4015 ساعت آفتاب. 

 

فینیکس، آریزونا

جاذبه های گردشگری جهان

پایتخت آریزونا تقریباً 3872 ساعت سالانه آفتاب دارد و یا به عبارتی 296 روز آفتابی. تقریباً فینیکس در دره‌ی خورشید قرار دارد و یک مقصد مهم برای توریست های خارجی است که به دنبال جاذبه‌هایی مانند کوهنوردی یا بیابان‌گردی هستند.

 

اسوان، مصر

جاذبه های گردشگری جهان

اسوان در جنوب شرقی مصر در امتداد رود نیل قرار دارد. این شهر آفتابی هر سال شاهد 3863 ساعت آفتاب است. اسوان یکی از خشک‌ترین مناطق جهان بوده و میانگین بارش سالانه در آن یک میلی‌متر است. بسیاری از  گردشگران برای دیدن خرابه‌ها و مقبره‌های تاریخی شهر با قایق‌های تفریحی خود را به اسوان می‌رسانند.

 

لاس‌وگاس

جاذبه های گردشگری جهان

در میان بیابان موهاوی این شهر سالانه 3825 ساعت حمام آفتاب می‌گیرد! گزینه‌ای عالی برای کسانی که به دنبال استخر برای آفتاب گرفتن هستند. لاس‌وگاس سالانه شاهد حدود 10 سانتی‌متر باران است و 210 روز در آن کاملاً آفتابی است – تقریباً دو برابر شهرهای مهم در فلوریدا.

 

دنقلا، سودان

جاذبه های گردشگری جهان

دنقلا با جمعیتی حدود 13000 نفر در حاشیه‌ی رود  نیل در شمال سودان قرار دارد. هرساله کمتر از 2.5 سانتی‌متر باران در این شهر می‌بارد و دنقلا شاهد 3814 ساعت آفتاب در تمام سال است.

 

توسان، آریزونا

جاذبه های گردشگری جهان

توسان میان پارک ملی ساگوارو با کاکتوس‌های مشهور آن و جنگل ملی کورونادو قرار دارد و با ماشین تا مرز مکزیک یک ساعت فاصله است. این شهر سالانه 3806 ساعت آفتاب دارد اما در زمان بارش سالانه‌ی 28 سانتی‌متری کمی روزهای بدون آفتاب را تجربه می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040