۹ شهريور ۱۳۹۵

گرم‌ترین شهرهای جهان

۹ شهريور ۱۳۹۵ 2008 بازدیدکننده 0 نظر
گرم‌ترین شهرهای جهان در این مقاله می خوانید

گرم‌ترین شهرهای جهان  ...

گرم‌ترین شهرهای جهان

اهواز، ایران

گرم‌ترین شهرها

بیش‌ترین دمای ثبت‌شده: 54 درجه سانتی‌گراد

 

این شهر که در ساحل رود کارون ساخته شده است شهری صنعتی است که میانگین دمای آن در ماه‌های گرم سال 46 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. بالاترین رکورد ثبت‌شده برای  اهواز 54 درجه سانتی‌گراد است که آن را در ردیف گرم‌ترین شهرهای جهان قرار داده است. طوفان‌های گرد و خاک و نبود باران از ماه مرداد تا مهر باعث بالا رفتن دمای آسمان این منطقه شده است.

 

کویت

گرم‌ترین شهرها

بیش‌ترین دمای ثبت‌شده: 52 درجه سانتی پایه

 

این شهر پایتخت ثروتمند کویت بوده و شهرت دیگر آن به خاطر بودن در میان گرم‌ترین شهرهای سال است. میانگین دمای کویت در روزهای تابستان 45 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. بالاترین دمای ثبت‌شده برای این منطقه 52 درجه سانتی‌گراد است و تنها به طور میانگین در کل سال 19 روز بارانی دارد.

 

فینیکس، آریزونا

گرم‌ترین شهرها

بیش‌ترین دمای ثبت‌شده: 50 درجه سانتی‌گراد

 

با وجودی که میامی بالاترین دمای سالانه در بین شهرهای آمریکایی را دارد اما پایتخت آریزونا بالاترین میانگین دمایی در تابستان را دارا می‌باشد. در بین سال‌های 1981 و 2010 فینیکس دارای 107 روز در سال با دمای میانگین حداقل 38 درجه سانتی‌گراد بوده است. گرم‌ترین دمای ثبت‌شده برای فینیکس 50 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

 

مکه،عربستان صعودی

گرم‌ترین شهرها

بیش‌ترین دمای ثبت‌شده: 49.8 درجه سانتی‌گراد

 

مکه برای شهر محل تولد حضرت محمد (ص) مشهور است و مقدس‌ترین شهر مسلمانان می‌باشد. شهر مکه مقصدی گرم برای سفرهای شماست و در طول سال حدود 22 روز بارانی داشته و میانگین دمای بالای آن 38 درجه سانتی‌گراد است. بیش‌ترین دمای ثبت‌شده برای شهر مکه 49.8 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. در زمستان میانگین دما به 25 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اغلب مسافران مکه برای تفریح یا آب و هوای آن به این شهر سفر نمی‌کنند، میلیون‌ها مسلمان سالانه برای حاجی شدن به مکه می روند.

 

تیمبوکتو، مالی

گرم‌ترین شهرها

بیش‌ترین دمای ثبت‌شده: 49 درجه سانتی‌گراد

 

شهر آفریقایی تیمبوکتو که در لبه‌ی جنوبی صحرای آفریقا قرار دارد از گرم‌ترین شهرهای جهان می‌باشد. آب و هوای گرم و خشک باعث رسیدن دما به 49 درجه سانتی‌گراد شده است. در طول ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر میانگین دمایی تیمبوکتو چیزی حدود 40 درجه سانتی‌گراد است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040