۲۴ مرداد ۱۳۹۵

سردترین شهرهای جهان

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ 2667 بازدیدکننده 0 نظر
سردترین شهرهای جهان در این مقاله می خوانید

سردترین شهرهای جهان ...

سردترین شهرهای جهان

 آستانه، قزاقستان

با وحودی که ماه های تابستان در این شهر گرم است اما زمستان ها طولانی،خشک و بسیار سردند. دمای 51- تا 46- در زمستان های این شهر ثبت شده است. در بیشتر سال ها آب رودخانه ها از میانه ی نوامبر تا اوایل آوریل یخ زده اند.

 

آبشارهای بین المللی، مینه سوتا، آمریکا

دمای 48-/ 44- در این منطقه به ثبت رسیده و میانگین دمای ارتفاع بارش برف نزدیک 2 متر است. این پارک برای صخره نوردی و قایق سواری در تابستان  شهرت دارد و در زمستان افراد زیادی به اسکی و ماهیگیری در یخ می پردازند.

 

اولان باتور، مغولستان

این  شهر در ارتفاع 1350 متری دریا در لبه ی جلگه ی وسیع مغولستان قرار داشته و سردترین پایتخت ملی جهان است. این شهر در تابستان دمای 39 درجه ی سانتی گراد را دارد. با این وجود در ماه های سرد سال دمای هوا 42- درجه ی سانتی گراد خواهد شد، دمایی که در آن هرچیز ساکنی  یخ خواهد زد.

 

نوریلسک، روسیه

نوریلسک مشهورترین شهر شمالی با بیش از 100000 شهروند است و یکی از سه شهر مهم در منطقه ی پرمافروست می باشد، منطقه ای دمای خاک آن کمتر از دمای انجماد آب است. در زمستان دمای هوا به53- درجه ی سانتیگراد می رسدو نوریلسک با موزه ها، گالری های هنری و مساجد زیبا شهری دیدنی است که برای دمای سرد آن تبدیل به حاذبه ی گردشگری مشهوری نشده است.

 

یاکوتسک، روسیه

یاکوتسک در 280 مایلی قطب شمال قرار دارد. میانگین دما در ژانویه 40- درجه ی سانتی گراد خواهد رسید. یاکوتسک را سردترین شهر جهان می دانند، این شهر پایین ترین میانگین دما در زمستان را دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040