۱۵ مهر ۱۳۹۴

رودخانه های رنگین کمانی

۱۵ مهر ۱۳۹۴ 2876 بازدیدکننده 0 نظر
رودخانه های رنگین کمانی در این مقاله می خوانید

در این مقاله با پنج رودخانه در جهان آشنا می شوید که زیبایی آن ها وصف ناپذیر است. ...

رودخانه های رنگین کمانی

Caño Cristales، کلمبیا

جاذبه های گردشگری جهان

معنی لغتی نام این رودخانه " مجرای کریستالی " یا چیزی شبیه به آن است. به این رودخانه گاه " رودخانه‌ی پنج رنگ " یا " رنگین‌کمان مایع " نیز می‌گویند. تجلی ملموس این عبارت زمانی است که به چشم به این رودخانه می‌دوزید و زبان قادر به توصیف زیبایی آن نیست. به دلیل وجود گیاهی بومی به نام Macarenia clavigera از ماه جولای تا نوامبر رودخانه‌ای به رنگ صورتی – قرمز شکل می‌گیرد که با رنگ طبیعی سبز آبی آن ترکیب می‌شود و منشوری زیبا از رنگ‌ها می‌سازد.

 

Nereveta در بوسنی و هرزگوین

جاذبه های گردشگری جهان

رودخانه‌ی نروتا با طول 225 کیلومتر بلندترین رودخانه در حوزه‌ی دریای آدریاتیک است و منبع اصلی آن در کوه‌های دیناریکز در شرق آلپ می‌باشد. رودخانه 1300 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. دلیل شهرت نروتا رنگ سبز زمردین و تمیزی آب آن است، همچنین اینکه آب آن تمیز و قابل‌نوشیدن می‌باشد. این رنگ منحصربه‌فرد برای رودخانه‌ای که تمیز و شفاف است آن را بسیار جذاب ساخته و تبدیل به نمادی متمایز در منطقه کرده است.

 

Rio Celeste در کاستاریکا

جاذبه های گردشگری جهان

کاستاریکا شگفتی‌های طبیعی بسیاری دارد بنابراین جای تعجب نیست که این کشور در این لیست آورده شده است. نام این رود از لغتی با معنای " آسمان شب " گرفته‌شده است که توضیحی عالی برای این رودخانه است. آب رود به‌قدری آبی است که باور نمی‌کنید واقعی باشد. سخت است میان این رود و لاجورد آسمان تفاوت بگذاریم.

 

Confluence of the Rhone and Arve در سوئیس

جاذبه های گردشگری جهان

Rhone یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های اروپا است که از سوئیس سرچشمه می‌گیرد و ازآنجا به جنوب شرقی فرانسه می‌رود. در تصویر بالا رودخانه‌ی سمت چپ Rhone است که از دریاچه‌ی لمان خارج می‌شود. رودخانه‌ی سمت راست Arve است که قبل از جاری شدن در رود Rhone  آب خود را از یخچال‌های طبیعی روستای شامانی تأمین می‌کند. محل تلاقی این دو رودخانه یک تضاد زیبا ایجاد کرده است.

 

رودخانه ی سیز در یوتا

جاذبه های گردشگری جهان

شاید آب سبز رنگ این رودخانه زیاد برای شما عجیب نباشد. اما چیزی که کمتر انتظار آن می‌رود خنک شدن شما در این رودخانه در وسط گرمای زیاد بیابان است.تضاد رنگی زیبای سبز رودخانه با قرمزی بیابان زیبایی آن را دوچندان کرده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040