۴ مرداد ۱۳۹۴

تئاترهایی که شما را شگفت زده خواهند کرد

۴ مرداد ۱۳۹۴ 2670 بازدیدکننده 0 نظر
تئاترهایی که شما را شگفت زده خواهند کرد در این مقاله می خوانید

حتی برای کسانی که از تئاتر متنفرند نیز گذراندن چند ساعت در این مکان‌ها بی‌نظیر به نظر می‌رسد. این تئاترها مثال‌هایی بی‌همتا از هنر و معماری هستند. ...

تئاترهایی که شما را شگفت زده خواهند کرد

تئاتر لا فنیچه، ونیز، ایتالیا

این تئاتر محل برگزاری کنسرت‌های آهنگسازانی مانند وردی، روسینی، بلینی، دونیزتی و استراوینسکی بوده است. لا فینچه در سال 1792 ساخته شد.

 

Seebühne یا پله‌ی دریا، برگنتس، آلمان

Seebühne یا پله‌ی دریا در آلمان قرار دارد و عنوان آن کاملاً متناسبش است زیرا این تئاتر در آب شناور است.  در ابتدا در سال 1946 پایه‌های صحنه روی دریاچه‌ی کنستانس ساخته‌شده و سرانجام در سال 1950 صحنه کامل گست.

 

باغ زمستانی، تورنتو، کانادا

این باغ بی‌نظیر بخشی از یک تئاتر باشکوه است. باوجودی که بخش دیگر تئاتر نیز عالی است اما باغ زمستانی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. دیوارها تماماً با دست نقاشی شده‌اند تا باغ را شبیه‌سازی کنند و گل‌های واقعی از سقف آویزان‌اند.

 

قصر موسیقی کاتالان، بارسلون، اسپانیا

در میان تالار این تئاتر قدم زده و از دیدن شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده، کاشی‌ها و مجسمه‌های مرمر لذت ببرید.

 

کاخ گارنیه، پاریس، فرانسه

برای داشتن ایده‌ی کوچکی از چیزی که در این کاخ مشاهده خواهید کرد تنها کافی است نگاهی به سقف‌های بی‌نظیر آن بیندازید. این‌یکی از جدیدی‌ترین بخش‌های کاخ است و صحنه‌های آن آمیزه‌ای از چندین اپرای مشهورمی باشد که در اطراف یک لوستر باشکوه ترسیم‌شده‌اند.

 

تئاتر میناک، کورنووال، انگلستان

شما باید در یک ساحل سنگی بنشینید و اگر باران بیاید چاره‌ای نداشته و خیس خواهید شد. اما شما اینجا در تئاتری بدون صندلی و سقف‌های مجلل و مخملی خواهید بود.

 

خانه‌ی اپرای سیدنی، سیدنی، استرالیا

شما نمای خارجی صدفی این تئاتر را دیده‌اید، این نما مایه‌ی غرور و شادی استرالیا شد. طرح جالب سقف موجب شد که طراح آن مورد قدردانی از سوی سازمان میراث جهانی یونسکو قرار گیرد.

 

تئاتر بالوآ، سان دیگو، آمریکا

بالبوآ زندگی‌های مختلفی را به خود دیده است. زمانی این ساختمان محل نمایش فیلم بود، سپس محل سکونت ارتش در جنگ جهانی دوم شد.  در مرحله‌ی سوم به‌عنوان مکانی متروکه و بی‌استفاده خالی ماند. امروزه این ساختمان به مکانی زیبا برای نمایش‌های زنده دوباره تبدیل‌شده است.

 

تئاتر بولشوی، موسکو، روسیه

در سال 1776 اولین قدم مهمی که مردم روسیه برداشتند ساخت یک تئاتر بود، درنتیجه تئاتر بولشوی در سال 1780 ساخته شد. از آن زمان تغییرات زیادی در این مجموعه شکل‌گرفته است اما هنوز نیز ساختمانی بی‌نظیر و باابهت است.

 

خانه‌ی اپرای گوانگ ژو، گوانگ ژو، چین

حتی اگر دانش معماری شما محدود به کارهای تو موزبی باشد مطمئناً نام زاها حدید را از روی ورزشگاه‌هایی که طراحی کرده است شنیده‌اید. شرکت او کارهای بی‌نظیری در سراسر جهان به ثبت رسانده است و یکی از آن‌ها خانه‌ی اپرای چین می‌باشد. درخشش نور چراغ و  صندلی‌های آبشاری مسلماً شما را هیجان‌زده خواهند کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040