۱۱ بهمن ۱۳۹۳

زیباترین مکان‌های دیدنی کشور مالزی

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ 5422 بازدیدکننده 0 نظر
زیباترین مکان‌های دیدنی کشور مالزی در این مقاله می خوانید

در این مقاله برخی از بهترین مناظر فرهنگی و طبیعی و مکان‌هایی در مالزی از بازار مرکزی کوالالامپور تا قلعه‌ی آ فاموزا (A Famosa) در مالاکا را معرفی می‌کنیم. ...

زیباترین مکان‌های دیدنی کشور مالزی

مالزی کشوری زیبا با میراث فرهنگی غنی است که تلفیق تأثیر فرهنگ آسیایی و اروپایی در آن به چشم می‌خورد و دارای جاذبه‌های بی‌شماری است که گردشگران می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند.

 

بازار مرکزی در کوالالامپور

 مکان‌های دیدنی مالزی

بازار مرکزی کوالالامپور بازاری رنگارنگ و شلوغ پر از غرفه و رستوران می‌باشد. این بازار در ساختمانی بی‌نظیر به سبک دکو که اولین بار در سال 1888 افتتاح شد قرار دارد. بازار مواد غذایی تازه که در ابتدا در این ساختمان قرار داشت به‌مرورزمان بزرگ‌تر شد و در دهه 1980 به مکان دیگری منتقل شد. و این ساختمان، مرکزی برای به نمایش گذاشتن فرهنگ، میراث، هنر، و صنایع‌دستی مالزی باقی ماند. غرفه‌ها بر اساس نژادهای اصلی مالزی( که مهم‌ترین آن‌ها مالایی، چینی و هندی هستند) به‌صورت محله گروه‌بندی‌شده‌اند و  صنایع‌دستی از لباس تا کنده‌کاری‌های چوبی ، جواهرات، پارچه‌های باتیک، و هر نوع سوغاتی تا غذاهای خیابانی را به فروش می‌رسانند. همچنین یک ساختمان فرعی در بازار برای برگزاری گالری‌های هنری که آثار هنرمندان محلی را به نمایش می‌گذارند وجود دارد. خیابان کاستوری واک که راهی پر از کیوسک در فضای باز در نزدیکی این بازار است نیز مکانی جالب برای دیدن است.    

 

جرج تاون

 مکان‌های دیدنی مالزی

جرج تاون پایتخت شهر پنانگ است. پنانگ یک ایالت جزیره‌ای با بیشترین جمعیت چینی در مالزی می‌باشد. اما پنانگ مرکز تجارت مهمی برای بریتانیایی‌ها بود و شهر جرج تاون که نام خود را از پادشاه بریتانیا به نام جرج سوم گرفته است گواه تلفیق تأثیر فرهنگ آسیایی و اروپایی است که جزیره در طول تاریخ خود آن را تجربه کرده است. گذشته چند فرهنگی جرج تاون به‌ویژه به دلیل معماری التقاطی این شهر که پر از ساختمان‌های مجذوب‌کننده تاریخی است و عمدتاً در قدیمی‌ترین قسمت شهر قرارگرفته‌اند حفظ‌شده است. درجایی دیگر آسمان‌خراش‌های بلند قرار دارند. یکی دیگر از نشانه‌های آشکار از  میراث فرهنگی چند چهره‌ی جرج تاون در محل‌های مذهبی آن نهفته است. در اینجا کلیساهای انگلیکان و مساجد مسلمانان در کنار معبدهای چینی و هندی قرار دارد. در بین جاذبه‌های گردشگری برتر در مالزی این‌جایی است که مسافران علاقه‌مند به فرهنگ باید از آن دیدن کنند.

 

لنکاوی

 مکان‌های دیدنی مالزی

لنکاوی جزیره‌ی اصلی در بین 99 جزیره‌ای است که یک مجمع‌الجزایر با همین نام را تشکیل می‌دهند. لنکاوی که اغلب به‌ویژه توسط گردشگران غربی به دلیل بازدید از سنگاپور و جزایر تایلند که شناخته‌شده‌تر هستند نادیده گرفته می‌شود، مناظری خیره‌کننده از سواحل زیبا، شن‌های بسیار ریز، آب شفاف، و مرداب‌های ساحلی مانگرو دارد. مناطق داخلی جزیره نیز قابل‌توجه هستند: جنگل‌های گرمسیری پر از پوشش گیاهی سرسبز و انبوه و نیز حیوانات می‌باشد (نام این جزیره به مفهوم عقابی با پر و بال قرمزرنگ است) و دوستداران طبیعت را که به دنبال جنگل‌های بارانی بکر و دست‌نخورده هستند تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری لنکاوی آرامگاه ماشوری است: طبق افسانه‌ای که در میان مردم محلی وجود دارد دختری به نام ماشوری که ناعادلانه متهم به زنا و درنتیجه اعدام‌شده بود جزیره را به مدت هفت نسل نفرین کرد.

 

قلعه‌ی آ فاموزا (A Famosa)

 مکان‌های دیدنی مالزی

آ فاموزا (A Famosa یک عبارت پرتقالی به معنی معروف است)، یک قلعه‌ای تاریخی در مالاکا پایتخت ایالت مالاکای مالزی می‌باشد. این قلعه در اوایل صده 1500 ساخته شد و در طول آن قرن گسترش یافت. امروزه تمام آنچه از این قلعه که در ابتدا چهار طبقه بود باقی‌مانده است اتاق دروازه‌بان در قسمت ورودی است. این قلعه توجه افراد کنجکاو و تاریخ‌دانان را جلب کرده است زیرا نمایشگر گذشته‌ی این شهر است. این قلعه که توسط پرتغالی‌ها ساخته شد بعدها به دست هلند و بریتانیا افتاد و درنتیجه به مِلک تمام اروپایی‌هایی که شهر را استعمار کرده بودند تبدیل شد. شهر مالاکا مناظر دیدنی دیگری نیز دارد، مانند Stadthuys که اقامتگاه فرماندار هلندی در قرن 17 بود، و خیابان جانکر که بین مردم محلی و گردشگران به دلیل وجود مغازه‌ها و رستوران‌های زیاد محبوب است.

 

ارتفاعات کامرون

 مکان‌های دیدنی مالزی

ارتفاعات کامرون که در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا قرار دارد، یک ییلاق تپه‌ای وسیع است که نام آن از ویلیام کامرون نقشه‌بردار انگلیسی که تصادفاً در سال 1885 به دامنه‌های این تپه‌های سرسبز و خوش‌منظره برخورد کرد گرفته‌شده است. این ارتفاعات محل بزرگ‌ترین مزارع چای در مالزی هستند که شکلی زیبا و خاص به این ارتفاعات داده و باعث جذب گردشگران بسیار به این مکان شده است. بسیاری از افراد نیز از این تپه‌ها بازدید می‌کنند و از مسیرهای پیاده‌روی از تپه‌ها پایین می‌آیند. اما زیبایی و محبوبیت ارتفاعات کامرون به دلیل آب‌وهوای آن نیز هست. این محل با داشتن دمایی که به‌ندرت به زیر 10 درجه‌ی سانتی‌گراد یا بالاتر از 21 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد، خنک‌ترین ناحیه‌ی مالزی است و مقصدی مطلوب برای دور شدن از آب‌وهوای گرمسیری مالزی می‌باشد.

 

برج‌های دوقلوی پتروناس

 مکان‌های دیدنی مالزی

برج‌های دوقلوی پتروناس واقع در کوالالامپور، در این کشور غنی از مناظر طبیعی زیبا، مثالی خارق‌العاده از تعالی طراحی شهری مالزی می‌باشند. درحالی‌که برخی ممکن است از این نشانه‌ی آشکار غرب‌گرایی متعجب شوند اما این برج‌ها ارزش بازدید توسط افرادی که از کوالالامپور دیدن می‌کنند را دارند. برج‌های دوقلوی پتروناس که توسط ستاره‌ی معماری آمریکا به نام سزار پلی طراحی‌شده‌اند، رسماً در سال 1999 افتتاح شدند و تا سال 2004 بلندترین ساختمان‌های دنیا بودند. و هنوز هم بلندترین ساختمان‌های دوقلوی جهان هستند. هرکدام از این برج‌ها کمی بیشتر از 450 متر از سطح زمین ارتفاع دارند و دارای 88 طبقه‌ی اداری می‌باشند. جالب‌ترین ویژگی این برج‌ها پل دوطبقه‌ای است که آن‌ها را در طبقه‌ی 41 و 42 به یکدیگر متصل می‌کند.بازدیدکنندگان می‌توانند از این پل که 170 متر از زمین ارتفاع دارد چشم‌اندازی زیبا از شهر ببینند.

 

جزایر پِرهنتیان

 مکان‌های دیدنی مالزی

دوستداران دریا که قصد بازدید از مالزی را دارند باید بازدید از جزایر پرهنتیان را در اولویت قرار دهند. این مجمع‌الجزایر کوچک دارای دو جزیره‌ی اصلی به نام پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) و پرهنتیان کچیل(پرهنتیان کوچک) است که هر دو دارای سواحلی زیبا، شن‌های سفید و دریای کم‌عمق و آبی‌رنگ و درختان بلند نخل می‌باشند. این جزایر به‌غیراز گردشگران عمدتاً خالی از سکنه هستند، که این مسئله باعث می‌شود به مکانی عالی برای استراحت و جدا شدن از شلوغی زندگی مدرن تبدیل‌شده باشند. بازدید از جزایر پرهنتیان به‌ویژه به افرادی که از دریا نه‌تنها برای شنا کردن بلکه برای دیگر فعالیت‌ها مانند قایقرانی( هر دو جزیره را می‌توان در یک روز دور زد) غواصی، و غواصی با لوله‌ی تنفسی لذت می‌برند توصیه شود.  این جزایر دارای حاشیه‌ای از صخره‌های مرجانی می‌باشند و زندگی زیر آب غنی از لاک‌پشت‌های دریایی و گونه‌های بسیاری از ماهی‌های گرمسیری می‌باشد.

 

پارک ملی تامان نگارا

 مکان‌های دیدنی مالزی

پارک ملی تامان نگارا با محدوده‌ی بیش از 4000 کیلومترمربع سه ایالت مالزی را در برمی‌گیرد و تحت حفاظت شدید است زیرا محل زندگی بسیاری از حیوانات در حال انقراض مانند ببر مالایی، ماکاک خرچنگخوار و فیل آسیایی می‌باشد.  بااین‌حال این پارک چنان وسیع است که حیوانات بزرگ به‌ندرت به چشم می‌خورند. اما این مسئله نباید مانع از بازدید گردشگران از این پارک شود زیرا بسیاری از شگفتی‌های دیگر را می‌توان دید. تماشای پرندگان، گشت‌وگذار در جنگل‌های انبوه پارک، و پیاده‌روی‌های شبانه هنگامی‌که عدم وجود نور باعث صدای وزوز حشرات و درختان می‌شود بسیار هیجان‌انگیز هستند. می‌توان هنگام گذر از پل معلق 530 متری کانوپی، از بالای درختان جنگل بارانی را تماشا کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040