۳۱ فروردين ۱۳۹۳

نقاط دیدنی دبی

۳۱ فروردين ۱۳۹۳ 13498 بازدیدکننده 5 نظر
نقاط دیدنی دبی در این مقاله می خوانید

کشور امارات متحده دارای 7 امارت امیرنشین می‌باشد، دبی یکی از مهمترین و معروفترین امیرنشین‌های این کشور محسوب می‌شود که دارای نقاط دیدنی و مراکز خرید زیادی است. ...

نقاط دیدنی دبی

سفر به دبی

کشور امارات متحده دارای 7 امارت امیرنشین می‌باشد، دبی یکی از مهمترین و معروفترین امیرنشین‌های این کشور محسوب می‌شود. برج‌ها و سازه‌های مدرن تنها دلیل جذب توریست از سراسر جهان به این شهر است. اگر عاشق طبیعت بکر هستید هرگز به این شهر سفر نکنید، شهر دبی طبیعتی برای استقبال و جذب عاشقان طبیعت ندارد.

قبل از معرفی نقاط دیدنی بهتر است کمی درباره حمل و نقل عمومی در دبی بدانید و اینکه چگونه در طول سفر بتوانید هزینه‌های خود را مدیریت کنید.

 

حمل و نقل عمومی دبی و هزینه‌های آنها:

 

حمل و نقل عمومی دبی

هزینه تاکسی در این شهر بسیار گران است بنابراین پیشنهاد می‌شود از مترو و اتوبوس استفاده نمایید که به نسبت بسیار کم هزینه تر هستند. از آنجایی که هزینه مترو در دبی بسته به مسافت تعیین می‌شود، قبل از خرید کارت، ایستگاه مقصد از شما پرسیده می‌شود و بلیط فقط برای آن ایستگاه صادر می‌شود. دو نوع کارت در ایستگاه های مترو به فروش می‌رسد که شامل کارت‌های صورتی رنگ (تک سفره و دو سفره) و کارتهای طوسی رنگ (اعتباری) می‌باشد.

 

کارت‌های صورتی رنگ

این کارت‌ها اصلاً مقرون به صرفه نیستند و ضمنا شما نمی‌توانید از آن‌ها برای سوار شدن به اتوبوس استفاده کنید. کارت‌های صورتی چیزی شبیه کارت‌های تک سفره مترو در ایران هستند، با این تفاوت که ایستگاه مقصد روی آنها درج شده است. برای خروج از هر ایستگاه شما موظف به کشیدن کارت هستید و اگر کارت شما با ایستگاه خروج همخوانی نداشته باشد جریمه خواهید شد و هزینه ایستگاهی که می‌خواهید خارج شوید از شما گرفته می‌شود، ضمن اینکه کارتی که در دست دارید نیز باطل خواهد شد. این کارت مناسب کسانی است که فقط یک بار می خواهند از مترو استفاده کنند. بنابراین پیشنهاد می شود این کارت را خریداری نفرمایید.

 

کارت‌های طوسی رنگ 

کاملا شبیه کارت‌های اعتباری مترو در کشور ایران هستند. به راحتی می توانید از آنها برای سوار شدن به اتوبوس نیز استفاده کنید. کارت‌های طوسی قابل شارژ هستند و حتی پس از پایان سفرتان در این کشور، می‌توانید کارت را به باجه‌های بلیط مترو تحویل دهید و پول باقی مانده در کارت خود را پس بگیرید، البته به شرطی که مبلغ داخل کارت خیلی کم و در حد 1 یا 2 درهم نباشد.

 

حمل و نقل عمومی دبی

متروها و اتوبوس‌ها بسیار دقیق به ایستگاه می‌رسند و هیچ تاخیری ندارند. ضمن اینکه بسیار تمیز نیز هستند. در تمام ایستگاه‌های مترو می توانید نقشه خطوط مترو را ببینید و راه خود را به آسانی پیدا کنید.

 

منطقه جمیرا:

در بخش غربی دبی منطقه‌ای به نام جمیرا قرار دارد. این منطقه ایستگاه مترو ندارد بنابراین برای گردش در نقاط دیدنی آن باید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود نقشه دبی را تهیه نموده و برای رفتن به هریک از نقاط دیدنی در منطقه جمیرا با مترو به یکی از نزدیکترین ایستگاه‌ها در حواشی آن منطقه بروید و از آنجا خود را با اتوبوس یا تاکسی به محل مورد نظر برسانید. 

 

نقاط دیدنی جمیرا عبارتند از:

  ساحل جمیرا:

 

ساحل جمیرا

ساحل جمیرا در پارک جمیرا واقع  شده و با پرداخت ورودی اندک می‌توانید از این پارک و ساحل زیبا لذت ببرید. هیچ یک از ایستگاه‌های مترو دقیقا در این منطقه قرار ندارد، بنابراین برای رسیدن به این منطقه باید از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید. البته می‌توانید با مترو تا ایستگاه ""Emirates Towers بروید و از آنجا به بعد از تاکسی استفاده نمایید تا هزینه‌هایتان کمتر شود.

 

پارک آبی وایلد وادی:

 

 پارک آبی وایلد وادی

یکی از بزرگترین پارک‌های آبی جهان با سرسره آبی بسیار مشهورش در این منطقه واقع شده است. کم هزینه‌ترین راه برای رسیدن به این پارک استفاده از اتوبوس است. خود را به ایستگاه مترو "First Gulf Bank" برسانید و از آنجا با اتوبوس به این پارک بروید.

 

برج العرب:

 

 برج العرب

این برج با طراحی بادبان مانند خود، در جهان شناخته می‌شود. امکان بازدید از برج وجود ندارد  مگر در صورتی که حداقل یک نهار و یا شام در برج رزرو کنید، که هزینة آن برای دو نفر حداقل 400 دلار به بالا خواهد بود، امکان بازدید از این برج وجود ندارد. راه ورودی برج نزدیک پارک وایلد وادی است که می توانید این مسیر چند دقیقه‌ای را پیاده طی کنید و در فاصله ای دور از برج جلو در ورودی عکس بگیرید.

 

منطقه پالم جمیرا:

 

منطقه پالم جمیرا

منطقه ای که جزایر مصنوعی دبی را در خود جای داده است. هتل آتلانتیس در این منطقه قرار دارد و تنها راه رسیدن به این منطقه تاکسی است. امکان ورود بدون رزرو به هتل آتلانتیس وجود ندارد و فقط می توانید از بیرون هتل و اطراف آن عکس بگیرید. یکی دیگر از پارک‌های آبی دبی در این هتل قرار دارد که البته ورودی آن از وایلد وادی کمی گران تر است.

 

دبی مال

 

دبی مال

دبی مال بزرگترین مرکز خرید در جهان است. تمامی برندهای دنیا در این مرکز خرید شعبه دارند. امکانات تفریحی این مرکز خرید عبارتند از: زمین یخ برای پاتیناژ، چندین سینما، آکواریومی که حتی امکان غواصی در آن وجود دارد، سالن غذاخوری به نام "Food Court" و شهربازی. همراه خود حتما آب ببرید زیرا یک بطری آب در این مرکز خرید تقریبا 5 برابر قیمت به فروش می‌رسد. تماشایی ترین آب نمای جهان در کنار این مرکز قرار دارد: آب نمایی موزیکال که رقص آب آن همراه با آهنگ های مختلف بسیار دیدنی است. همچنین شبها پس از پایان رقص آب شما شاهد به تصویر کشیدن معروفترین داستانهای عربی روی ساختمان مقابل دبی مال همراه با موسیقی و نور خواهید بود. دیدن تمام این زیباییها کاملا رایگان است و برای بازدید هیچ هزینه‌ای نخواهید پرداخت. با مترو به راحتی می‌توانید خود را به ایستگاه دبی مال رسانده و از این مرکز خرید بی نظیر دیدن فرمایید.

 

برج خلیفه

 

برج خلیفه

برج خلیفه بلندترین برج جهان با ارتفاعی حدود 828 متر و 163 طبقه است. این برج مشرف به دبی مال قرار دارد. برای بازدید از این برج کافی است در ایستگاه مترو دبی مال پیاده شوید.

 

امارات مال

 

امارات مال

امارات مال یکی دیگر از مراکز خرید بسیار بزرگ و گران دبی است که مترو "Mall Of The Emirates" در نزدیکی آن قرار دارد. پیست اسکی مصنوعی دبی در این مرکز خرید قرار دارد. در این مرکز نیز آب به همراه داشته باشید چرا که یک بطری آب بیش از 6 برابر قیمت به فروش می‌رسد.

 

منطقه دیره:

منطقه دیره تقریبا یکی از مناطق ارزان دبی است که در آن مراکز خرید کالاهای خود را با قیمت‌های مناسب تری عرضه می‌کنند. بسیاری از رستوران‌ها و فروشگاه‌های ایرانی در این منطقه قرار دارند. بیشتر ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند کالاهای مورد نیاز خود را از این منطقه تهیه نمایند. 

 

مهمترین مراکز خرید در منطقه دیره عبارتند از:

 

سیتی سنتر دیره:

 

سیتی سنتر دیره

این مرکز خرید بزرگ نیز برندهای بسیاری را در خود جای داده است. دسترسی به این مرکز خرید از طریق ایستگاه مترو "Deira City Center" امکان‌پذیر است.

 

دی تو دی

فروشگاهی است با چندین شعبه در منطقه دیره. بزرگترین شعبه دی تو دی دقیقا روبروی سیتی سنتر دیره قرار دارد. بنابراین براحتی با مترو قابل دسترسی است. قیمت اجناس در این مرکز بسیار مناسب است و کالاها نیز از کیفیت خوبی برخوردارند. یکی دیگر از شعبات دی تو دی روبروی مترو "Union" یا همان ایستگاه الاتحاد قرار دارد که قیمت کالاهایش از تمامی مراکز دی تو دی ارزان تر می‌باشد اگر چه تنوع کالاهایش به نسبت کمتر است.

 

مرکز خرید وافی سیتی (Wafi City):

 

مرکز خرید وافی سیتی

این مرکز خرید در نزدیکی ایستگاه مترو "Health Care City" قرار دارد. اگر چه بسیار گران است اما یکی از شیک ترین مراکز خرید دبی محسوب می‌شود. مرکز خریدی که معماری و نمادهای بکار رفته در آن شما را به مصر باستان و دوران فراعنه می‌برد. معماری این مرکز خرید چنان شما را به خود جلب می‌کند که فراموش می‌کنید برای بازدید از مرکز خرید آمده اید نه تماشای هنر معماری.

 

پارک خور یا Creeck Park :

 

پارک خور یا Creeck Park

یکی از پارک‌های بزرگ و معروف دبی است که با داشتن تله کابین به شما امکان می‌دهد فضای پارک و شهر دبی را از بالا مشاهده کنید. ایستگاه مترو "Healt Care City" در یکی از خیابان‌های اطراف پارک قرار دارد.

 

مینا بازار:

به کمک ایستگاه مترو "Alfahidi" می‌توانید خود را به مینا بازار برسانید. بازاری که شما را به فضای هند می‌برد. این منطقه مملو از مغازه‎ها و فروشگاه‌های هندی و پاکستانی است. اگر بدنبال خرید لباس هندی یا طلا و زیور آلات هندی هستید بازدید از این منطقه را فراموش نکنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040