۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر استکهلم

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 22111 بازدیدکننده 5 نظر
مکان های دیدنی شهر استکهلم در این مقاله می خوانید

استکهلم ، بزرگ‌ترین شهر اسکاندیناوی، به طور خارق‌العاده ای تعداد بسیار زیادی از مناظر جالب‌توجه دارد در این مقاله در مورد مکان های دیدنی شهر استکهلم توضیح داده شده است ...

مکان های دیدنی شهر استکهلم

گاملا استان (Gamla Stan = شهر قدیمی)

گاملا استان شهر قدیمی استکهلم است. این منطقه با میدان‌های زیبا و کوچه‌های سنگ‌فرش، مورد علاقه بازدیدکنندگان است. بسیاری از مناظر دیدنی استکهلم در این منطقه وجود دارد.

گاملا استان

 

کاخ سلطنتی (Kungliga Slottet = کاخ سلطنتی)

  Kungliga Slottet، کاخ سلطنتی استکهلم ، یک قصر باروک بزرگ است که در اوایل قرن 18 در  گاملا استان ساخته شد. هر روز در فصل تابستان جمعیت اینجا جمع می‌شوند تا تعویض نگهبانان را نگاه کنند.

کاخ سلطنتی

 

موزه واسا (Vasa Palace)

واسا ( Vasa) یک کشتی جنگی تاریخی است که با صدها عدد مجسمه‌ تزیین شده ، که در اولین سفر خود در سال 1628 غرق شد. این کشتی در اواسط قرن 20 نجات داده شده و در حال حاضر تبدیل به یک موزه شده  است.

موزه واسا

 

قصر دروت نینگ هولم (Drottningholm Palace)

کاخ دروت نینگ هولم محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی سوئد است. این کاخ که در پایان قرن 17 در سبک باروک ساخته شد ، یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های زمان خود بود.

قصر دروت نینگ هولم

 

اِستادشوست (Stadshuset = سالن شهر)

سالن شهر استکهلم یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های سوئد قرن 20 است . این سالن نمای داخلی خارق‌العاده ای دارد. سالن طلایی آن با موزاییک طلاکاری شده روم شرقی مزین شده است.

اِستادشوست

 

استور شیرکن (Storkyrkan = کلیسای بزرگ)

کلیسای جامع استکهلم ، که بیشتر با عنوان Storkyrkan (استورشیرکن) و یا کلیسای بزرگ شناخته می‌شود، دارای نمای داخلی سبک گوتیک است که قدمت آن به قرن 15 میلادی باز می‌گردد. در داخل آن، مجسمه‌های چوبی منحصر به فردی از سنت جرج و اژدها وجود دارد.

 کلیسای بزرگ

 

استور توریت ( Stortorget= میدان بزرگ)

اِستور توریِت (Stortorget) میدان اصلی گاملا استان ، شهر قدیمی استکهلم است. این میدان، به لطف داشتن فضایی دل‌نشین و ساختمان‌های اطراف بسیار زیبا، معروف‌ترین میدان استکهلم است .

استور توریت

 

ریگس داگ هوست (Riksdagshuset = ساختمان مجلس)

ریگس داگ هوست (Riksdagshuset)  ساختمان پارلمان سوئد است . این ساختمان در قرن 20 در جزیره هلگاندز هولمن (Helgeandsholmen)، که یک جزیره کوچک در شهر قدیمی استکهلم است ساخته شد.

ساختمان مجلس

 

سرگلز توری ( Sergels TORG = میدان سرگلز)

 سرگلز تُوری یک میدان  بزرگ است که در قرن 20م به عنوان بخشی از پروژه نوسازی شهر ساخته شد. در مرکز یک چشمه بزرگ، Kristallvertikalaccent (کریستال، ورتیکال اکسنت) که یک ستون شیشه‌ای عمودی بلند (ابلیسک) است قرار گرفته است.

 میدان سرگلز

 

موزه ملی (Nationalmuseum)

بزرگ‌ترین موزه هنر در سوئد، مجموعه‌ای از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و هنرهای کاربردی از 500 سال اخیر را در خود دارد. این موزه، در یک ساختمان زیبا که با الهام از کاخ‌های رنسانس ایتالیا طراحی شده ، قرار گرفته است.

موزه ملی

 

دراماتن (Dramaten = تئاتر نمایشی سلطنتی)

دراماتن ( Dramatenیا به طور کامل  Kungliga Dramatiska Teatern)، تماشاخانه نمایشی سلطنتی استکهلم است . این تماشاخانه که به طور غنی با مجسمه‌ها و نقاشی‌های دیواری تزئین شده است، یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های استکهلم است .

 تئاتر نمایشی سلطنتی

 

تیسکا شیرکن (Tyska Kyrkan = کلیسای آلمانی)

در طول قرون وسطی، بازرگانان آلمانی اتحادیه بازرگانان، تجارت در شهرستان استکهلم را تحت سلطه خود داشتند. تیسکا شیرکَن (کلیسای آلمانی)، مهم‌ترین یادآور نفوذ سابق آلمان‌ها است.

 کلیسای آلمانی

 

استادس بیبلیوتیکت (Stadsbiblioteket = کتابخانه شهری)

کتابخانه شهری استکهلم ،Stadsbiblioteket  ، در یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های قرن 20م سوئد قرار دارد. برج استوانه‌ای معروف آن، جایگاه  سالن اصلی کتابخانه است.

 کتابخانه شهری

 

کونگلِ اوپِرَن (Kungliga Operan = سالن اپرای رویال)

سالن اوپرای رویال استکهلم در اواخر قرن 19، در محل خانه اپرا پیش از آن، که در سال 1792 ، محل ترور' پادشاه تئاتر'، گوستاو سوم بود ساخته شد.

 سالن اپرای رویال

 

کونگز ترِگوردِن (Kungsträdgården = باغ شاه)

باغ شاه قدیمی‌ترین پارک استکهلم است که اغلب مکان جشن‌ها است . دو مجسمه از پادشاهان قدیم به پارک نظارت می‌کنند _ پادشاه جنگ چارلز دوازدهم و چارلز "ضعیف"  سیزدهم.

 باغ شاه

 

اُسترمالِمزهالن (Östermalmshallen)

غذا دوستان احتمالاً دوست ندارند که بازدید اُسترمالِمزهالن را از دست بدهند. اُسترمالِمزهالِن یک بازار بزرگ سرپوشیده، با اغذیه‌فروشی‌ها و رستوران‌های متنوع است که دکور زیبای قرن 19م را دارد.

اُسترمالِمزهالن

 

گلوب آرنا (Globe Arena)

بدون شک گلوب آرنا یکی از دیدنی‌ترین ساختمان‌های استکهلم است. آسانسورهای شیشه‌ای بازدیدکنندگان را به بالای آرنا ، که در آن می‌توانند از نمای 360 درجه استکهلم لذت ببرند، منتقل می‌کند.

گلوب آرنا

 

کُنسرهوسِت (Konserthuset = سالن کنسرت)

سالن اصلی کنسرت استکهلم، در اوایل قرن بیستم، در سبک نئوکلاسیک ساخته شد. سالن اصلی آن گنجایش بیش از 1700 نفر را دارد. در مقابل سالن، فواره اورفئوس (Orpheusfountain) قرار دارد.

سالن کنسرت

 

استرند وِیکن  (Strandvägen = جاده ساحلی)

چشمگیرترین بلوار استکهلم که با داشتن ساختمان‌های به‌یادماندنی ای که در قرن 19 توسط برخی از بهترین معماران زمان طراحی‌شده بودند زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد.

جاده ساحلی

 

ریدرهوسِت ( Riddarhuset= خانه اشرافی)

ریدرهوست در قرن 17 به عنوان محل ملاقات اصلی اشراف در شهر قدیمی ساخته شد، از این رو نام آن ، که می‌تواند به صورت "خانه اشراف" آن را ترجمه کرد، قرار داده شد.

خانه اشرافی

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040