۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر بوداپست

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 16714 بازدیدکننده 4 نظر
مکان های دیدنی شهر بوداپست در این مقاله می خوانید

شهر بوداپست که پایتخت مجارستان می باشد دارای آثار و اماکن تفریحی زیادی می باشد که در این مقاله مکان های دیدنی آن ذکر گردیده است ...

مکان های دیدنی شهر بوداپست

مقدمه

بوداپست ، پایتخت مجارستان، در پایان قرن نوزدهم و زمانی که سه شهر بودا (Buda)، پست (Pest) و اوبودا (Óbuda) با هم ادغام شدند شکل گرفت، اما تاریخ آن به بیش از یک هزار سال قبل باز می گردد.

 

مناطق دیدنی شهر بوداپست به ترتیب محبوبیت:

قلعه بودا (Buda Castle)

ریشه های قلعه بزرگ بودا به قرن 13 میلادی باز می گردد. در این قلعه با ابهت ، دو موزه قرار گرفته است و این قلعه یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری برای بازدیدکنندگان بوداپست است.

قلعه بودا

 

پل زنجیری (Chain Bridge)

این پل معلق با شکوه که بر فراز رود دانوب ساخته شده است، بودا را به پست متصل می کند. این پل طولانی 375 متری، در سال 1849 بر اساس طرحی از ویلیام تیرنی کلارک ساخته شد.

پل زنجیری

 

میدان قهرمانان (Heroes' Square)

میدان قهرمانان ، در پایان قرن 19 به مناسبت هزارمین سالگرد فتح مجارها ایجاد شد. در اطراف این میدان، موزه هنرهای زیبا و کاخ هنر و یک سالن نمایشگاه به چشم می خورد.

میدان قهرمانان

 

سنگر و استحکامات ماهیگیر (Fisherman's Bastion)

سنگر و استحکامات ماهیگیر، که در یک منطقه قلعه ای زیبا قرار گرفته است، یک نسخه خیالی از یک سنگر و استحکامات قرون وسطی با برج و باروهای زیبا است.

استحکامات ماهیگیر

 

پارلمان (Parliament House)

پارلمان یک ساختمان با شکوه قرن نوزدهمی است که در ساحل رودخانه پِست واقع شده است. این ساختمان نئوگوتیک به وضوح از خانه های مجلس لندن الهام گرفته است.

پارلمان

 

کلیسای ماتیاش (Matthias Church)

کلیسای ماتیاش که برای مدتی طولانی کلیسای تاجگذاری در مجارستان است ، یکی از مهم ترین کلیساهای بوداپست می باشد . کلیسای اولیه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد. ظاهر فعلی کلیسا، ناشی از ترمیمات انجام شده در قرن 19 است.

کلیسای ماتیاش

 

میدان وُروشمارتی (Vörösmarty Sqare)

نام این میدان مرکزی، از نام شاعر قرن 19 میلادی، میهای ورشمارتی (Mihály Vörösmarty)، که مجسمه اش در مرکز میدان به چشم میخورد گرفته شده است.

میدان وُروشمارتی

 

واتی اوتزا (Váci Utca)

این خیابان  عابران پیاده، قلب مرکز شهر بوداپست و محبوب ترین خیابان خرید شهر است. چندین ساختمان قابل توجه در اطراف این خیابان به چشم خورده و این خیابان با چند فواره زیبا تزئین شده است.

واتی اوتزا

 

سالن بازار مرکزی (Central Market Hall)

بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده بوداپست در یک ساختمان زیبای قرن نوزدهمی قرار گرفته است. این بازار یکی از جاذبه های محبوب هم برای مردم محلی و هم در میان بازدید کنندگان است.

سالن بازار مرکزی

 

گالیرت هیل (Gellért Hill)

نام تپه گالیرت با الهام از نام یک راهب مسیحی (Bishop Gellért) انتخاب شده است. در بالای تپه یک دژ بزرگ قرن نوزدهمی که توسط هابسبورگ ها ساخته شده است قرار دارد. در نزدیکی دژ، یک بنای یادبود بلند که در ابتدا به افتخار ارتش شوروی ساخته شده بود قرار گرفته است.

گالیرت هیل

 

جزیره مارگارت (Margaret Island)

جزیره مارگارت بوداپست ( Margitsziget ) یک جزیره تفریحی سبز در وسط رودخانه دانوب نزدیک به مرکز شهر است. این جزیره ، مکان مورد علاقه افراد محلی برای بازدید در روزهای تعطیل است.

جزیره مارگارت

 

کلیسای سنت استفان (St. Stephen's Basilica)

کلیسای سنت استفان ، بزرگ‌ترین کلیسای بوداپست است که بین سال های 1851 و 1906 ساخته شد. گنبد باشکوه این کلیسا بر فراز خط افق پست (Pest) قرار گرفته است. در داخل این کلیسا یک حرم وجود دارد که مهم‌ترین عتیقه مقدس مجارستان، دست سنت استفان، در آن قرار گرفته است.

کلیسای سنت استفان

 

پاریشی اودوار (Párisi Udvar)

پاریشی اودوار (حیاط پاریسی) یک مرکز خرید باشکوه با یک گنبد شیشه ای شگفت انگیز است . این گذرگاه طاق دار که در اوایل قرن 20م ساخته شد، کاملاً با نقوش برجسته و مجسمه ها تزئین شده است.

پاریشی اودوار

 

پارک شهر (City Park)

واروش لیگت (Városliget)، پارک شهر بوداپست است که در آن انواع جاذبه ها از جمله یک پارک تفریحی تاریخی ، یک باغ وحش ، یک قلعه و یکی از بزرگ‌ترین مجتمع های آبگرم در اروپا قرار گرفته است.

پارک شهر

 

حمام های سیچینی (Széchenyi Baths)

حمام های سیچینی، یک مجموعه حمام های طبی مشهور در پارک شهر بوداپست هستند و بزرگ‌ترین حمام های طبی در نوع خود در اروپا می باشند. این حمام ها در یک ساختمان نئو باروک با شکوه قرار دارند.

حمام های سیچینی

 

کاخ نیویورک (New York Palace)

کاخ نیویورک در اواخر قرن نوزدهم برای یک شرکت بیمه آمریکایی ساخته شد. این ساختمان به خاطر قهوه خانه معروف نیویورکی خود در طبقه همکف ، که ادعا می شود زیبا ترین قهوه خانه در جهان است معروف شده است.

کاخ نیویورک

 

موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum)

موزه ملی مجارستان تاریخ طولانی بیش از 1000 ساله مجارستان را از طریق نمایش اشیاء متفاوتی از سلسله ارفاد (Árpád) در قرن دهم میلادی، تا دوران کمونیست در قرن بیستم  روایت می کند.

موزه ملی مجارستان

 

قلعه وایداهونیاد (Vajdahunyad)

این مجموعه از ساختمان ها در سبک های مختلف معماری، در اصل به عنوان یک قلعه نمایشی برای نمایش های هزاره سال 1896 ساخته شده بود اما بعدها به عنوان یک ساختمان دائمی بازسازی شد.

قلعه وایداهونیاد

 

میدان آزادی (Freedom Square)

میدان آزادی بزرگ بوداپست توسط چندین سازه باشکوه معماری مربوط به اوایل قرن بیستم احاطه شده است. علاوه بر این، در این میدان یک مجسمه تاریخی مربوط به سربازان شوروی قرار گرفته است.

میدان آزادی

 

خانه اپرای دولتی (State Opera House)

خانه اپرای دولتی بین سال های 1875 و 1884 به عنوان بخشی از مراسم بزرگداشت سالگرد جشن های هزار ساله مجارستان ساخته شد. این اپرا یکی از بزرگ‌ترین ساختمان های شهر است و با مقدار زیادی از مجسمه ها و نقاشی های دیواری تزئین شده است.

خانه اپرای دولتی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040