۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر آتن

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 24026 بازدیدکننده 9 نظر
مکان های دیدنی شهر آتن در این مقاله می خوانید

در این مقاله اماکن تفریحی و دیدنی شهر آتن پایتخت یونان معرفی گردیده اند ...

مکان های دیدنی شهر آتن

مقدمه

آتن پایتخت و بزرگ ترین شهر یونان است. آتن در منطقه آتیکا قرار داشته و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان می باشد. تاریخ ضبط شده آتن، گستره ای بیش از 3400 سال را تحت پوشش خود قرار می دهد.

 

مکان های دیدنی شهر آتن به ترتیب محبوبیت:

آکروپولیس (Acropolis)

آکروپولیس یکی معروف ترین مناطق تاریخی دنیاست. معابد با شکوه آکروپولیس که در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده اند، معماری در جهان غرب را برای بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار دادند.

آکروپولیس

 

پارتنون (Parthenon)

پارتنون یک معبد بزرگ است که در بالای تپه آکروپولیس (Acropolis Hill) قرار گرفته و یکی از معروف ترین ساختمان های دنیا است.  این معبد در قرن 5 قبل از میلاد، و در یک دوره فقط 9 ساله ساخته شد.

پارتنون

 

معبد زئوس (Temple of Zeus)

بیش از هفت قرن بعد از آغاز ساخت و ساز، این معبد در نهایت در سال 131 بعد از میلاد توسط امپراتور روم هادریان به پایان رسید. معبد زئوس بزرگترین معبد در یونان بود که حتی پارتنون  را تحت‌الشعاع خود قرار می داد.

معبد زئوس

 

آگورای باستانی (Ancient Agora)

برای قرن ها، آگورای باستانی مرکز زندگی در آتن بود. امروز آگورا تبدیل به یک پارک بزرگ باستان شناسی با خرابه های متعدد ، یک معبد باستانی باقی مانده، و یک ایوان سرپوشیده که در حال حاضر یک موزه داخل آن قرار گرفته ، شده است.

آگورای باستانی

 

تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus)

تئاتر دیونیسوس محل تولد تئاتر اروپا است . در قرن پنجم قبل از میلاد، کمدی و تراژدی های زیادی از نویسندگان معروفی همانند ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) و سوفوکل (Sophocles) در اینجا اجرا می شد.

تئاتر دیونیسوس

 

موزه ملی باستان شناسی

موزه ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum)) بزرگترین موزه در آتن است که مجموعه ای استثنایی از اشیاء بیش از 7 هزاره، از دوران ماقبل تاریخ تا پایان دوران روم ، را در خود دارد.

موزه ملی باستان شناسی

 

آگورای رومی (Roman Agora)

رومن آگورا که یک بازار است در قرن اول میلادی به عنوان مرکز تجاری جدید آتن ساخته شد. در حاشیه این بازار، برج بادها (Tower of the Winds) که یک ساعت باستانی است قرار گرفته است.

آگورای رومی

 

پارلمان

پارلمان در قرن نوزده میلادی به عنوان کاخ سلطنتی برای پادشاه اتو اول ساخته شده بود. مدت کوتاهی پس از فروپاشی سیستم سلطنتی در سال 1929، این خانه تبدیل به مکان جدید مجلس یونان شد.

پارلمان

 

تپه لیکوویتوس (Lykavittos Hill)

تپه لیکوویتوس با ارتفاع 277 متر ، بلندترین تپه در آتن است. در بالای این تپه، کلیسای کوچک و زیبای سنت جورج قرار دارد. منظره بالای تپه، علی الخصوص در شب ها، بسیار با شکوه است.

تپه لیکوویتوس

 

میدان موناستیراکی (Monastiraki Square)

این میدان هم نام یک صومعه قدیمی که بیشتر آن به دلیل حفاری های باستان شناسی تخریب شده است، نام گذاری شده است. در نزدیکی این میدان یک بازار اشیاء دست دوم که هر یکشنبه برگزار می شود وجود دارد.

میدان موناستیراکی

 

موزه بناکی (Benaki Museum)

موزه بناکی یکی از برترین موزه های آتن است. مجموعه متنوع اشیاء این موزه، شرحی از سیر تحول هنر و فرهنگ در یونان ، در طول بیش از 7 هزار سال را به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

موزه بناکی

 

میدان سینتاگما (Syntagma Square)

میدان سینتاگما  معروف ترین میدان در آتن است. جاذبه های اصلی در اینجا ساختمان پارلمان و اِوزون ها ( نگهبانان های ریاست جمهوری در لباس سنتی) است.

میدان سینتاگما

 

تپه فیلوپاپوس (Philopappos Hill)

فیلوپاپوس یکی از سه تپه واقع در غرب آکروپولیس است . در دوران باستان آن را به عنوان تپه موز (الهه شعر و موسیقی) ها می نامیدند، اما بعدها به دلیل ساخت بنای یادبود سناتور رومی، فیلوپاپوس، در آن، نام آن به تپه فیلوپاپوس تغییر داده شد.

تپه فیلوپاپوس

 

کرامیکوس (Kerameikos)

کرامیکوس جایگاه یک گورستان باستانی است . در حین حفاری های انجام شده در اوایل قرن بیستم، تعداد زیادی مجسمه مراسم تدفین در اینجا کشف شد. علاوه بر این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر نیز در این سایت پیدا شد.

کرامیکوس

 

موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)

موزه آکروپولیس کلکسیونی حیرت انگیز از مجسمه های با شکوهی که در تپه مقدس آکروپولیس یافت شد را در خود جای داده است. این کلکسیون  در یک ساختمان دیدنی و مدرن که در سال 2009 باز شد قرار گرفته است.

موزه آکروپولیس

 

کتابخانه هادریان (Library of Hadrian)

هادریان، امپراتور رومی، که فرهنگ یونانی را تحسین می کرد، دستور ساخت یک مجموعه کتابخانه بزرگ  را صادر کرد. این سازه بزرگ که 120 متر طول داشت، در سال 132 بعد از میلاد افتتاح شد.

کتابخانه هادریان

 

ورزشگاه پاناسناییک (Panathenaic Stadium)

ورزشگاه پاناسناییک در سال 329 قبل از میلاد، به عنوان مکان اصلی برای بازی هایی که در طول جشنواره  پاناسناییک، که هر چهار سال به افتخار آتنا ، حامی این شهر، برگزار می شد، تأسیس گردید.

ورزشگاه پاناسناییک

 

آنافیوتیکا (Anafiotika)

محله کوچک اما شاعرانه  آنافیوتیکا،  با ساختمان های سفید و کوچه های باریک و شیب دار خود، به نظر می رسد که مستقیماً از جزایر سیکلاد (cyclade) کنده شده است.

آنافیوتیکا

 

باغ ملی (National Garden)

باغ ملی پارکی بسیار دلپذیر در مرکز آتن است . این پارک در اصل در اواسط قرن نوزدهم به عنوان باغ خصوصی کاخ سلطنتی ایجاد شد.

باغ ملی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040