۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر آنتورپ

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 7985 بازدیدکننده 7 نظر
مکان های دیدنی شهر آنتورپ در این مقاله می خوانید

آنتورپ شهری با ساختمان‌های زیبا و مراکز خرید و اماکن تفریحی متنوع می باشد که محبوب ترین آنها در این مقاله معرفی گردیده است ...

مکان های دیدنی شهر آنتورپ

مقدمه

آنتورپ بزرگترین شهر در فلاندر (بخش هلندی زبان بلژیک) استعلاوه بر وجود بسیاری از ساختمان های تاریخی که یادآور دوران اوج این شهر در قرن شانزدهم می باشد، آنتورپ دارای مراکز خرید پر جنب و جوش و مراکز سرگرم کننده و تاریخی زیادی می باشد.

 

میدان بازار

میدان مرکزی این شهر، معروف به میدان بازار، با خانه های باشکوه تاریخی احاطه شده است. در مرکز میدان ، در مقابل سالن قرن شانزدهمی شهر، مجسمه برابو، یک قهرمان افسانه ای شهر، قرار گرفته است.

میدان بازار

 

ایستگاه مرکزی

این ایستگاه عظیم مرکزی شهر آنتورپ که به درستی لقب " کلیسای جامع راه آهن " به  آن داده شده است، در بین سال های 1895 و 1905 ساخته شد. این ایستگاه که بین سال های 1995 و 2009 گسترش یافته و مدرن شد، یکی از بزرگترین ایستگاه های راه آهن در جهان است.

ایستگاه مرکزی

 

کلیسای جامع بانوی ما

این شاهکار سبک معماری گوتیک از سنگ، بین سال های 1352 و 1521 ساخته شد. به عنوان یکی از یادگارهای اصلی دوران طلایی آنتورپ ، کلیسای جامع همچنان به تسلط منظره افق شهر ادامه می دهد.

کلیسای جامع بانوی ما

 

تی استین

قدیمی ترین ساختمان در آنتورپ، استین ( سنگ به زبان انگلیسی) است . دلیل قرار دادن این نام برای این ساختمان این است که آن یکی از اولین ساختمان های سنگی شهر بود. تا سال 2008 ، این قلعه تاریخی، خانه موزه ملی دریایی بلژیک بود.

تی استین

 

خانه روبنس

خانه مجللی که در آن روبنس، معروف ترین نقاش آنتورپ، زندگی و کار می کرد، در حال حاضر تبدیل به یکی از محبوب ترین موزه های شهر شده است.

خانه روبنس

 

ماس

ماس یک موزه ساخته شده در سال 2010 است که برای گردآوری مجموعه های مختلف آثار مربوط به تاریخ پر سر و صدای شهر ایجاد شد. این مجموعه جدید، در یک برج مدرن خارق العاده با طراحی فشرده قرار گرفته است.

ماس

 

فواره برابو

این چشمه اواخر قرن نوزدهمی، قهرمان افسانه ای سیلویوس برابو را که آنتیگون عظیم الجثه را شکست داد به تصویر می کشد. این مجسمه، نمادی از آبراه های آزاد، که برای بقای شهر حیاتی هستند می باشد.

فواره برابو

 

پنج قاره

این ساختمان چشمگیر در سبک هنر نو با نام مستعاد قایق کوچک که توسط یک سازنده کشتی طراحی و ساخته شد، یکی از جالب ترین ساختمان های هنر نو در آنتورپ است .

پنج قاره

 

 فلااینکنسخان

یکی از کارهای مورد علاقه در میان گردشگران،  راه رفتن در امتداد فلااینکنسخان، که یکی از چند کوچه تاریخی باقی مانده قرن شانزدهمی در آنتورپ است، می باشد. ورودی های باریک این کوچه، از یک درگاه معمولی پهن تر نیستند.

 فلااینکنسخان

 

شهر سبز

شهر سبز که زمانی که یک گورستان در قلب شهر بود، در حال حاضر یکی از محبوب ترین میدان های آنتورپ است.

شهر سبز

 

موزه  پلانتین-مورتوس

در سال 2005، این کارگاه چاپ و موزه، اولین موزه ای بود که به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد. این موزه زمانی مکان نیرومند ترین فروشگاه چاپ در جهان بود.

موزه پلانتین-مورتوس

 

سالن شهر

سالن مجلل شهر آنتورپ در بین سال های 1561 و 1565 ساخته شد. این سالن زیبای سبک رنسانس، نمایشی خارق العاده از ساختمان های سبک های مختلف، از نئو بیزانس تا هنر نو ، را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

سالن شهر

 

زورن بورگ

زورنبورک یک محله قابل توجه است که در اواخر قرن 19 ساخته شد. در این محله، ساختمان های فوق العاده ای از سبک های هنری متفاوت، همانند نئو بیزانس و هنر نو، وجود دارند.

زورن بورگ

 

تالار شهر

این ساختمان در سال 1908 به عنوان سالن شهر ساخته شد. پس از اینکه آتش سوزی ساختمان را از بین برد، آن بازسازی شده و تبدیل به یک مرکز خرید مجلل  شد.

تالار شهر

 

موزه مجسمه سازی میدل هایم

موزه مجسمه سازی میدل هایم، یک پارک در جنوب شرقی مرکز شهر آنتورپ است.  این پارک دارای یک موزه مجسمه سازی در هوای باز است که در سال 1950 برای یک نمایشگاه بین المللی ساخته شد. در حال حاضر بیش از 300 مجسمه برای نمایش در این موزه وجود دارند.

موزه مجسمه سازی میدل هایم

 

کلیسای  کارلوس بورومئوس

کلیسای کارلوس بورومئوس در یک میدان کوچک در سبک ایتالیایی واقع شده است. این کلیسای بسیار پر تزئین،  نمونه ای از معماری سبک باروک است که توسط یسوعیون در قرن 17 خیلی مورد توجه بود.

کلیسای کارلوس بورومئوس

 

مایر

در آغاز قرن 16 ، در زمان شکوفایی شهر، مایر معتبرترین خیابان آنتورپ بود. امروز این خیابان عابرین پیاده، بیشتر به عنوان خیابان اصلی شهر شناخته می شود.

مایر

 

تئاتر بورلا

بورلا یک ساختمان تئاتر زیبا است که در اصل در سال 1834 توسط معمار فرانسوی پیر بورلا ساخته شد. اگر چه این ساختمان از سال 1938 ، به عنوان یک بنای یادبود محافظت شده شناخته میشد، ولی در طول سال های 1980 تقریبا به طور کامل تخریب شد.

تئاتر بورلا

 

باغ وحش

باغ وحش آنتورپ ، که در مرکز شهر واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش ها در جهان است . چندین ساختمان های قرن نوزدهمی با مضمون های عجیب و غریب در  این باغ وحش وجود دارد، همانند معبد مصری.

باغ وحش

 

تالار قصاب ها

گوشت خانه در سال 1504برای گروه قصاب ها ساخته شد. این ساختمان _ که برای مدتی طولانی بلندترین ساختمان تکی شهر بود _ تا سال 1810 به عنوان مرکز گوشت فعالیت می کرد. در آن سال، نیروهای اشغالگر فرانسوی گروه قصاب ها را لغو کردند.

تالار قصاب ها

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040