۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر آنتورپ

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 7481 بازدیدکننده 7 نظر
مکان های دیدنی شهر آنتورپ در این مقاله می خوانید

آنتورپ شهری با ساختمان‌های زیبا و مراکز خرید و اماکن تفریحی متنوع می باشد که محبوب ترین آنها در این مقاله معرفی گردیده است ...

مکان های دیدنی شهر آنتورپ

مقدمه

آنتورپ بزرگترین شهر در فلاندر (بخش هلندی زبان بلژیک) استعلاوه بر وجود بسیاری از ساختمان های تاریخی که یادآور دوران اوج این شهر در قرن شانزدهم می باشد، آنتورپ دارای مراکز خرید پر جنب و جوش و مراکز سرگرم کننده و تاریخی زیادی می باشد.

 

میدان بازار

میدان مرکزی این شهر، معروف به میدان بازار، با خانه های باشکوه تاریخی احاطه شده است. در مرکز میدان ، در مقابل سالن قرن شانزدهمی شهر، مجسمه برابو، یک قهرمان افسانه ای شهر، قرار گرفته است.

میدان بازار

 

ایستگاه مرکزی

این ایستگاه عظیم مرکزی شهر آنتورپ که به درستی لقب " کلیسای جامع راه آهن " به  آن داده شده است، در بین سال های 1895 و 1905 ساخته شد. این ایستگاه که بین سال های 1995 و 2009 گسترش یافته و مدرن شد، یکی از بزرگترین ایستگاه های راه آهن در جهان است.

ایستگاه مرکزی

 

کلیسای جامع بانوی ما

این شاهکار سبک معماری گوتیک از سنگ، بین سال های 1352 و 1521 ساخته شد. به عنوان یکی از یادگارهای اصلی دوران طلایی آنتورپ ، کلیسای جامع همچنان به تسلط منظره افق شهر ادامه می دهد.

کلیسای جامع بانوی ما

 

تی استین

قدیمی ترین ساختمان در آنتورپ، استین ( سنگ به زبان انگلیسی) است . دلیل قرار دادن این نام برای این ساختمان این است که آن یکی از اولین ساختمان های سنگی شهر بود. تا سال 2008 ، این قلعه تاریخی، خانه موزه ملی دریایی بلژیک بود.