۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر واشنگتن

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 19817 بازدیدکننده 4 نظر
مکان های دیدنی شهر واشنگتن در این مقاله می خوانید

واشنگتن واقع در آمریکا دارای آثار تفریحی و جاهای دیدنی زیادی می باشد که با خواندن این مقاله با مکان های دیدنی شهر واشنگتن آشنا خواهید شد ...

مکان های دیدنی شهر واشنگتن

بنای یادبود واشنگتن (Washington Monument)

بنای یادبود واشنگتن، به عنوان ادای احترام به اولین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ساخته شد. این سازه  170 متری (ابلیسک)، زمانی که در سال 1884 تکمیل شد، بلندترین ساختمان در جهان بود.

بنای یادبود واشنگتن

 

کاخ سفید (White House)

کاخ سفید ، محل اقامت رسمی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است . مدت کوتاهی پس از اتمام آن در سال 1800 ، این ساختمان به کاخ سفید ملقب شد و این نام در حدود یک قرن بعد به عنوان نام رسمی این ساختمان انتخاب شد.

کاخ سفید

 

ساختمان کنگره آمریکا (US Capitol)

ساختمان کنگره آمریکا ، قوه مقننه دولت آمریکا که شامل هر دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان می شوند، را در خود جای داده است.

ساختمان کنگره آمریکا

 

بنای یادبود ایوو جیما (Iwo Jima Memorial)

بنای یادبود ایوو جیما، بر پایه عکسی که در جنگ جهانی دوم در جزیره ایوو جیما گرفته شده و برنده جایزه پولیتزر شد ساخته شده است. این بنای یادبود، به تمام تفنگداران دریایی که جان خود را در جنگ از دست دادند اختصاص داده شده است.

بنای یادبود ایوو جیما

 

بنای یادبود لینکلن (Lincoln Memorial)

بنای یادبود لینکلن در سال 1922، به عنوان ادای احترام به آبراهام لینکلن، رئيس جمهور کشته، ساخته شد. این بنای یادبود اغلب به عنوان محل تظاهرات و تجمعات سیاسی استفاده می شود.

بنای یادبود لینکلن

 

موزه ملی هوافضا (National Air & Space Museum)

موزه ملی هوافضا یکی از محبوب ترین موزه های جهان است، و مجموعه ای از هزاران وسیله مربوط به حمل و نقل هوایی و فضایی، مانند ماژول فرمان آپولو 11، را در خود جای داده است.

موزه ملی هوافضا

 

بنای یادبود جفرسون (Jefferson Memorial)

این بنای یادبود در حاشیه دریاچه تایدال باسین (Tidal Basin) برای ادای احترام به توماس جفرسون، سومین رئیس جمهوری ایالات متحده که یکی از بزرگترین شخصیت های تاریخ آمریکا نیز شناخته می شود ساخته شده است.

بنای یادبود جفرسون

 

بنای یادبود جانبازان جنگ کره

این بنای یادبود (Korean War Veterans Memorial) که در تاریخ 27 ژوئیه سال 1995 به اتمام رسید، 19 سرباز آمریکایی که راه خود را از میان زمین های خشن کره جنوبی باز کردند را نشان می دهد. این بنا برای بزرگداشت کسانی که در اوایل سال های 1950 در جنگ کره شرکت کردند ساخته شده است.

بنای یادبود جانبازان جنگ کره

 

یادبود ویتنام (Vietnam Memorial)

بنای یادبود سربازان جنگ ویتنام، یک دیوار بلند از گرانیت سیاه است که برای بزرگداشت سربازانی که در جنگ ویتنام خدمت کردند ساخته شده است. در این دیوار، اسامی همه کسانی که در جنگ ویتنام کشته شدند حک شده است.

یادبود ویتنام

 

بنای یادبود جنگ جهانی دوم (World War II Memorial)

این بنای یادبود بزرگ، به احترام کسانی که در طول جنگ جهانی دوم در نیروهای مسلح آمریکا خدمت کردند ساخته شده است. این بنا که در سال 2004 تکمیل شد، شامل 56 ستون است که در اطراف یک استخر مرکزی قرار گرفته اند.

بنای یادبود جنگ جهانی دوم

 

بنای یادبود فرانکلین دی روزولت

این بنای یادبود بزرگ (Franklin D. Roosevelt Memorial)، که در سال 1997 افتتاح شد ، به افتخار فرانکلین دی روزولت، رئيس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 1933 تا 1945، بنا شده است. این بنای یادبود منطقه ای حدود 7.5 هکتار را پوشش می دهد.

بنای یادبود فرانکلین دی روزولت

 

تفرجگاه ملی (National Mall)

تفرجگاه ملی یک نوار سبز بین ساختمان کنگره ایالات متحده و بنای یادبود واشنگتن است . بسیاری از موزه ها و موسسات فدرال واشنگتن در اطراف این تفرجگاه واقع شده است.

تفرجگاه ملی

 

موزه ملی تاریخ طبیعی

یکی از برترین موزه های واشنگتن ، موزه ملی تاریخ طبیعی (National Museum of Natural History) است که دارای یک مجموعه بزرگ به خصوص از پستانداران است. این موزه در یک ساختمان کلاسیک که در سال 1910 به اتمام رسید قرار گرفته است.

موزه ملی تاریخ طبیعی

 

بنای یادبود مارتین لوتر کینگ

این بنا (Martin Luther King Memorial)، یک بنای یادبود مدرن است که به احترام مارتین لوتر کینگ جونیور، رهبر حقوق مدنی و برنده جایزه نوبل که در سال 1968 ترور شد، ساخته شده است. قطعه اصلی این بنای یادبود، یک مجسمه گرانیتی بلند از "شاه" است که توسط مجسمه ساز چینی لی ییژین ساخته شد.

بنای یادبود مارتین لوتر کینگ

 

گالری ملی هنر (National Gallery of Art)

چیزی که در سال 1937 به عنوان مجموعه ای از 141 نقاشی اروپایی آغاز شد، در حال حاضر یکی از بزرگترین کلکسیون های هنر غربی در آمریکا می باشد. این موزه در دو ساختمان با معماری های متضاد قرار گرفته است.

گالری ملی هنر

 

ایستگاه اتحادیه (Union Station)

این ایستگاه که در سال 1908 به عنوان ترمینال جدیدی برای راه آهن بالتیمور، اوهایو و پنسیلوانیا تکمیل شد ، یک ایستگاه راه آهن با شکوه ساخته شده در سبک هنرهای زیبا است.

ایستگاه اتحادیه

 

کلیسای جامع ملی (National Cathedral)

طراحی گوتیک این کلیسای جامع قرن بیستمی، با الهام از کلیساهای قرون وسطی اروپا الهام انجام شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1907 آغاز شد، اما تا زمان به پایان رسیدن آن در سال 1990 ، حدود 83 سال به طول انجامید.

کلیسای جامع ملی

 

بنای یادبود نیروی هوایی (Air Force Memorial)

سه ستون فولادی که بنای یادبود نیروی هوایی را تشکیل می دهند، ' شلیک انفجاری ' که یک مانور پرواز نمایشی است که توسط تیم نمایشی تاندربرد نیروی هوایی ایالات متحده انجام می شود را به یاد می آورد.

بنای یادبود نیروی هوایی

 

ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده

ساختمان دادگاه عالی (US Supreme Court Building)، بالاترین دادگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا ، در این ساختار نئو کلاسیک باشکوه، که بین سال های 1932 تا 1935، براساس طرحی از کاس گیلبرت ساخته شد قرار دارد.

ساختمان دادگاه عالی ایالات متحده

 

کتابخانه کنگره (Library of Congress)

این کتابخانه که در سال 1800 بنا نهاده شده، یکی از بزرگترین مجموعه کتاب ها در جهان را در خود جای داده است. در سال 1897، کتابخانه به ساختمان با شکوه فعلی که به عنوان ساختمان جفرسون شناخته می شود نقل مکان داده شد.

کتابخانه کنگره

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040