۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر مادرید

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 27846 بازدیدکننده 3 نظر
مکان های دیدنی شهر مادرید در این مقاله می خوانید

مادرید پایتخت اسپانیا می باشد که جاذبه های توریستی فراوانی را در خود جای داده است این مقاله مکان های دیدنی شهر مادرید را برای شما توضیح خواهد داد ...

مکان های دیدنی شهر مادرید

مقدمه

مادرید، پایتخت اسپانیا از سال 1561، جاذبه زیادی را در خود جای داده است. برخی از معروف ترین آنها موزه پرادو وکاخ سلطنتی (بزرگترین کاخ در اروپا) هستند. این شهر، همچنین دارای میادین زیبایی همانند پلازا مایور و میدان محبوب پلازا د اسپانیا است ...

 

پارک بازنشستگی (Retiro Park)

رتیرو پارک محبوب ترین پارک مادرید است و در آن یک دریاچه بزرگ، آثار تاریخی، و چند موزه که قابل توجه ترین آن موزه ارتش (Museo del Ejército) است قرار گرفته است.

پارک بازنشستگی

 

میدان بزرگ (Plaza Mayor)

پلازا مایور، یک میدان بزرگ با طراحی متقارن است که توسط ساختمان های آجر قرمز زیبا محصور شده است. این میدان یکی از زیبا ترین میدان ها در اروپا است.

میدان بزرگ

 

کاخ سلطنتی (Palacio Real)

پالاسیو رئال یا همان کاخ سلطنتی، یکی از بزرگترین کاخ ها در اروپا است. این کاخ که با الهام از کاخ ورسای ساخته شده است، با داشتن بیش از 2000 اتاق، حتی از آن کاخ نیز بزرگ تر است.

کاخ سلطنتی

 

دروازه خورشید (Puerta del Sol)

پوئرتا دل سُل یک میدان شلوغ است که در مرکز مادرید و شاید همه اسپانیا قرار گرفته است، زیرا علامت "تابلوی کیلومتر صفر" در این میدان قرار دارد. علاوه بر این، در این میدان یک مجسمه خرس که نماد مادرید است نیز وجود دارد.

دروازه خورشید

 

گران بیا (Gran Via)

گران بیا که ویترینی از معماری اولیه قرن بیستم است، یک خیابان بزرگ است که بین  سال های 1904 و 1929 ایجاد شد. معروف ترین بنای حاشیه این خیابان، ساختمان 1911 ماتروپولیس است.

گران بیا

 

میدان سیبلس (Plaza de Cibeles)

شهرت اصلی میدان سیبِلِس، به خاطر وجود فواره مشهور الهه سیبلس که یکی از مهم ترین نمادهای مادرید است می باشد. در حاشیه این میدان، سالن باشکوه شهر قرار گرفته است.

میدان سیبلس

 

پلازا د اسپانیا (Plaza de España)

پلازا د اسپانیا یکی از زیباترین میدان های مادرید است. در مرکز این میدان، مجسمه یادبود میگل د سروانتس، نویسنده دون کیشوت، قرار گرفته است.

پلازا د اسپانیا

 

موزه پرادو (Prado Museum)

موزه پرادو دارای مجموعه ای گسترده از آثار گوناگون، همانند بزرگترین مجموعه نقاشی اسپانیایی، با آثار مهمی علی الخصوص از گویا و ولاسکز است.

موزه پرادو

 

آسکا (Azca)     

آسکا منطقه مدرن کسب و کار مادرید است که در شمال مرکز تاریخی این شهر واقع شده است. در این منطقه چند عدد از بلندترین ساختمان های اسپانیا و همچنین ورزشگاه برنابئو ، خانه رئال مادرید، قرار گرفته است.

آسکا

 

کلیسای جامع آلمودنا (Almudena Cathedral)

کلیسای جامع آلمودنا یک ساختمان خیلی جدید با نمای داخلی مدرن است که با تازگی در سال 1993، بعد از یک فرایند ساخت و ساز که بیش از 100 سال به طول کشیده بود به عنوان کلیسا وقف شد.

کلیسای جامع آلمودنا

 

دروازه آلکالا (Puerta de Alcala)

پوئرتا د آلکالا در سال 1778 توسط معمار ایتالیایی ساباتینی ساخته شد. این دروازه نئوکلاسیک یکی از شناخته شده ترین نمادهای مادرید است که در بسیاری از کارت پستال ها به چشم می خورد.

دروازه آلکالا

 

سالن شهر (City Hall)

سالن باشکوه شهر مادرید، در اوایل قرن بیستم به عنوان دفتر مرکزی خدمات پستی اسپانیا ساخته شده بود. در سال 2007 این ساختمان تبدیل به مسند رسمی شهردار مادرید شد.

سالن شهر

 

تئاتر سلطنتی (Royal Theater)

این تئاتر سلطنتی که در سال 1850 به عنوان تئاتر اپرا ساخته شده بود، در سال های اواسط 1920 در خطر فروپاشی قرار گرفت. خوشبختانه، بازسازی گسترده این ساختمان را از خطر تخریب نجات داد.

تئاتر سلطنتی

 

پلازا د لا ویا (Plaza de la Villa)

پلازا د لا ویا یا میدان شهر، یک میدان کوچک در قلب مادرید است. این میدان با چند ساختمان تاریخی، از جمله سالن اسبق شهر مادرید احاطه شده است.

پلازا د لا ویا

 

بازار سن میگل (Mercado de San Miguel)

مرکادو د سن میگل یک بازار سرپوشیده تاریخی است که در سال 1916، نزدیک میدان بزرگ (Plaza Mayor) ساخته شد. پس از سال ها بی فعالیت بودن، این بازار در سال 2009 با غذاخوری های مدرن و غرفه های مواد غذایی بازگشایی شد.

بازار سن میگل

 

طاق پیروزی (Arco de la Victoria)

آرکو د لا بیکتوریا (طاق پیروزی)، یک طاق 39 متری است که توسط دیکتاتور فرانکو در سال 1956 برای تکریم پیروزی ارتش خود در جنگ داخلی ساخته شد.

طاق پیروزی

 

لاس بنتاس (Las Ventas)

لاس بنتاس که یکی از باشکوه ترین میدان های گاوبازی در اسپانیا است،  در سال 1929 در سبک Mozarabic  (که یک سبک معماری است که توسط صنعتگران جنوبی آشنا به معماری شمال آفریقا انجام میشد)، ساخته شد.

لاس بنتاس

 

میدان سانتا آنا (Plaza de Santa Ana)

پلازا د سانتا آنا، میدانی است که در محله ادبی مادرید واقع شده و با تئاترها، کافه ها، بارها و رستوران های زیادی احاطه شده است. بناهای یادبود موجود در میدان، به افتخار برخی از معروف ترین نمایشنامه نویسان اسپانیا بنا نهاده شده اند.

میدان سانتا آنا

 

موزه تیسن بورنه میسا|Thyssen-Bornemisza Museum

این موزه بسیار عالی ، مجموعه ای از نقاشی های گران بها که تاریخ بیش از 800 سال از هنر غربی را پوشش می دهند را در خود جای داده است. آثار بسیاری از اساتید مشهور جهان مانند روبنس ، پیکاسو و تیتیان  در این موزه وجود دارد.

موزه تیسن بورنه میسا

 

میدان آتوچا (Atocha Station)

بزرگترین ایستگاه راه آهن در مادرید که در سال 1892 ساخته شد. گسترش این ایستگاه در سال 1992، اندازه آن را به چهار برابر افزایش داد و ساختمان قدیمی را به یک باغ گرمسیری تبدیل کرد.

میدان آتوچا

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040