۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر برلین

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 43092 بازدیدکننده 11 نظر
مکان های دیدنی شهر برلین در این مقاله می خوانید

برلین یکی از شهرهای زیبای آلمان با آثار فراوان می باشد که در این مقاله بخشی از این آثار معرفی شده اند.     ...

مکان های دیدنی شهر برلین

مقدمه

از زمان ایجاد آلمان متحدد در سال 1871، تاریخچه پر سر و صدای این کشور تأثیر عمیقی بر روی پایتخت آن که شهر برلین است داشته است.

 

دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)

دروازه براندنبورگ در اصل یک دروازه در دیوار شهر برلین و در انتهای کوچه اونتا دین لیدن (Unter den Linden) بود . از زمان سقوط دیوار ، دروازه براندنبورگ تبدیل به نمادی از برلین متحد  شده است.

دروازه براندنبورگ

 

مجلس (Reichstag)

ساختمان تاریخی مجلس، پس از سقوط دیوار برلین بازسازی شد . با این وجود گنبد اصلی آن با یک گنبد شیشه ای مدرن جایگزین شد.  از سال 1999 به بعد، ساختمان مجدداً به عنوان ساختمان مجلس آلمان فعالیت می کند.

مجلس

 

دیوار برلین (Berlin Wall)

بسیاری از دیوار برلین از زمانی که مرز بین برلین شرقی و غربی در سال 1989 باز شد خراب شده است. گالری سمت شرقی دیوار با طول بیش از یک کیلومتر ، مهم ترین بخش دیوار است که هنوز تخریب نشده است.

دیوار برلین

 

میدان الکساندر (Alexanderplatz)

میدان الکساندار، یک میدان معروف در منطقه مرکزی میت برلین است که به عنوان سکویی برای جاه طلبی های معماری  جمهوری دموکراتیک آلمان (GDR) استفاده می شد. یکی از نتایج این جاه طلبی ها، برج تلویزیونی 365 متری این میدان است.

میدان الکساندر

 

یادبود هولوکاست (Holocaust Memorial)

این یادبود از قربانیان هولوکاست، یک جنگل مواج از 2711 بلوک بتونی در اندازه های مختلف است. این بنای یادبود، 60 سال پس از سقوط رژیم نازی ها ایجاد شد.

یادبود هولوکاست

 

ایست بازرسی چارلی (Checkpoint Charlie)

ایست بازرسی چارلی که یکی از سه ایستگاه بازرسی در دیوار برلین بود، محل درگیری بین تانک های آمریکایی و روسی در سال 1961 بود. این ایستگاه تبدیل به یکی از معروف ترین نمادهای جنگ سرد شده است.

ایست بازرسی چارلی

 

جزیره موزه (Museum Island)

جزیره موزه برلین ، محل قرار گیری پنج موزه است که همه در کنار یکدیگر قرار دارند . موزه ها در طول بیش از یک قرن ساخته شده اند و آخرین آنها، موزه پرگامون ،در سال 1930 افتتاح شد.

جزیره موزه

 

کاخ شارلوتنبرگ (Charlottenburg Palace)

کاخ شلوس شارلوتنبرگ، یک کاخ باروک اوایل قرن هجدهمی در منطقه شارلوتنبرگ برلین است. چند بخش از این ساختمان بسیار پر تزئین، بر روی عموم بازدید کنندگان باز است.

کاخ شارلوتنبرگ

 

برلینِ دُم (Berliner Dom)

برلین دم یک کلیسای جامع باروک است که بین سال های 1894 تا 1905 ساخته شد. این کلیسا در جزیره ای در رودخانه اسپری، که به عنوان جزیره موزه شناخته می شود، واقع شده است. این کلیسا که در طول جنگ شدیداً آسیب دیده بود، در سال 1993 مجدداً بازگشایی شد.

برلینِ دُم

 

میدان پتزداما (potsdamer platz)

این میدان که زمانی پر رفت و آمدترین مکان گذر در اروپا بود، به طور کامل پس از جنگ نابود شد. در سال 1998، میدان پتزداما جدید که پر از ساختمان های مدرن بود، رسماً افتتاح شد.

میدان پتزداما

 

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم (Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche)، یک کلیسای قرن نوزدهمی تا حدی نابود شده است که همواره یادآور نابسامانی های جنگ است. در سال های 1960، یک کلیسای مدرن در کنار برج نابود شده ساخته شد.

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

 

ژاندارمن مارکت (Gendarmenmarkt)

ژاندارمن مارکت یکی از زیباترین میدان های اروپا است که توسط سه ساختمان بسیار زیبا احاطه شده است: سالن کنسرت، کلیسای جامع فرانسوی، و کلیسای جامع آلمانی.

ژاندارمن مارکت

 

باغ وحش (Zoo)

باغ وحش برلین یکی از بزرگترین باغ وحش ها در جهان است . در این باغ بخش بیش از 1400 گونه حیوانات مختلف از جمله پاندا، گوریل ، گرگ ، خرس های قطبی ، فیل و بسیاری از حیوانات عجیب و غریب وجود دارند.

باغ وحش

 

تیرگارتن (Tiergarten)

بزرگترین پارک برلین در اصل یک شکارگاه سلطنتی بود. امروز آن به یک پارک گسترده در مرکز برلین با بیش از 23 کیلومتر مسیر پیاده روی تبدیل شده، و جایجای آن با مجسمه ها و بناهای تاریخی تزئین شده است.

تیرگارتن

 

موزه پرگامون (Pergamon Museum)

پرگامون یکی از پنج موزه در جزیره موزه برلین است. علاوه بر بسیاری از جاذبه های دیگر، در این موزه یک دروازه بابلی و یک محراب عظیم پرگامون قرار گرفته است.

موزه پرگامون

 

پوتسدام (Potsdam)

پایتخت براندنبورگ ، که از برلین کمی فاصله دارد ، یک مقصد محبوب برای سفرهای روزانه است . این شهر دارای بسیاری از ساختمان های تاریخی ، از جمله کاخ  مجلل زانسوچی است.

پوتسدام

 

اونتا دین لیندن (Unter den Linden)

این بلوار گسترده با شکوه، پل کاخ برلین در جزیره موزه را به دربازه براندنبورگ متصل می کند. در اطراف این خیابان ساختمان های تاریخی با شکوهی وجود دارند.

اونتا دین لیندن

 

برج تلویزیون (Fernsehturm)

برج تلویزیون ، یک برج تلویزیونی 368 متری در مرکز برلین است.  از یک پلتفرم مشاهده در کره فلزی برج، شما می توانید دیدی گسترده به همه شهر داشته باشید.

برج تلویزیون

 

کوفستندام (Kurfürstendamm)

کوفستندام ، یک بلوار گسترده است که معمولاً به طور محلی با عنوان Ku'damm  (کودام) شناخته می شود. این بلوار معروف ترین خیابان خرید برلین است. این خیابان به عنوان نسخه برلینی خیابان معروف شانزه لیزه پاریس دیده می شود.

کوفستندام

 

زانسوچی ، پوتسدام (Sanssouci, Potsdam)

این پارک بزرگ در پوتسدام (در حدود 24 کیلومتری برلین)، دارای یک کاخ بزرگ سبک باروک نو، و کاخ زیبای زانسوچی (که یک کاخ تابستانی است که در سال 1747 در سبک روکوکو برای فردریک کبیر ساخته شد)  می باشد.

زانسوچی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040