۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر شیکاگو

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 11625 بازدیدکننده 6 نظر
مکان های دیدنی شهر شیکاگو در این مقاله می خوانید

شیکاگو که زادگاه آسمان خراش های مدرن امروزی است، این مقاله شما را با مکان های دیدنی شیکاگو آشنا می کند. ...

مکان های دیدنی شهر شیکاگو

مقدمه

شیکاگو دارای معماری شهری خارق العاده ای بوده و مکانی دیدنی برای همه افرادی است که به معماری قرن بیستم علاقه دارند

 

برج سیرز (Sears Tower)

معماری شیکاگو در دنیا مشهور است. این شهر ویترینی از معماری‌ ساختمان های بلند قرن بیستم است. برج Sears که برای مدتی طولانی بلندترین برج دنیا بود، نمونه‌ای از مثال‌های زیاد این شهر است.

برج سیرز

 

مگنیفیسنت مایل (Magnificent Mile)

مگنیفیسنت مایل شیک‌ترین خیابان شیکاگو است. در اطراف این خیابان آسمان‌خراش‌های عالی ای همانند برج جان هنکاک (John Hancock Tower) و ساختمان ریگلی (Wrigley) قرار گرفته‌ است.

مگنیفیسنت مایل

 

اسکله نیروی دریایی (Navy Pier)

در سال 1916، نیوی پیر به عنوان محلی برای کشتی‌رانی و تفریح ساخته شد. امروزه این مکان یک مرکز تفریحی مشهور بوده و جاذبه‌های زیادی ازجمله یک چرخ و فلک بزرگ و تئاتر IMAX  در آن قرار دارند.

اسکله نیروی دریایی

 

برج آب قدیمی (Old Water Tower)

برج قدیمی شیکاگو با نام Old Water در سال 1869 ساخته شد.  این برج یکی از معدود مکان‌هایی است که پس از آتش سوزی بزرگ شیکاگو (Great Chicago Fire) باقی مانده است. این برج به عنوان اولین ساختمان معروف دریایی آمریکایی‌ها انتخاب شده بود.

برج آب قدیمی

 

فواره‌ی باکینگهام (Buckingham Fountain)

فواره‌ی باکینگهام، یکی از شناخته‌شده‌ترین مناظر در شیکاگو است و حقیقتاً همین همینطور باید باشد. این فواره بسیار زیباست، به خصوص در شب ها که با رنگ‌های متنوعی روشن می‌شود.

فواره‌ی باکینگهام

 

پارک گرانت (Grant Park)

این پارک مرکزی‌ترین پارک شیکاگو است که میان خیابان میشیگان و دریاچه‌ی میشیگان قرار دارد. جاذبه‌ی اصلی این پارک فواره‌ی باکینگهام می‌باشد که در سال 1927 ساخته شده بود.

پارک گرانت

 

رودخانه‌ی شیکاگو (Chicago River)

رودخانه در قلب شهر جریان داشته و با آسمان‌خراش‌های قابل‌توجهی احاطه شده است. یک گشت تماشایی با قایق در رودخانه‌ی شیکاگو راهی عالی برای مشاهده‌ی ساختمان‌های اطراف آن است.

رودخانه‌ی شیکاگو

 

پارک هزاره (Millennium Park)

پارک مدرن ملنیوم یکی از باحال ترین پارک هایی است که ممکن است ببینید. یک سالن کنسرت در فضای باز به همراه فواره‌ی مدرن، مجسمه‌ای بزرگ و چندین باغچه در این پارک قرار دارند.

پارک هزاره

 

مرکز جان هنکاک (John Hancock Center)

یکی از مشهورترین آسمان‌خراش‌های شیکاگو جان هنکاک سنتر است. این برج صد طبقه در سال 1969 ساخته شد. طراحی نوآورانه‌ی این برج توسط Fazlur Kahn موجب ساخت برج با نمایی باشکوه گردید.

مرکز جان هنکاک

 

دروازه ابر (Cloud Gate)

Cloud Gate سازه ای مدرن است که در ماه می سال 2006 در پارک Millennium به طور رسمی رونمایی شد. به دلیل جنس بازتابنده و شکل جالب، دروازه ابر تبدیل به یکی از محبوب ترین جاذبه‌های عکاسی در شیکاگو شده است.

دروازه ابر

 

برج تریبون (Tribune Tower)

برج تریبون ساختمانی بسیار عظیم است که  در کنار خیابان مگنیفیسنت مایل در شیکاگو قرار دارد. این برج در سبک معماری گوتیک نو ساخته شده و مجموعه‌ای از سنگ‌های مشهور ، از جمله سنگی از ماه، را در خود دارد.

برج تریبون

 

آکواریوم شد (Shedd Aquarium)

تماشایی‌ترین بخش در آکواریوم شد بخش اوشناریوم (Oceanarium) است که یک اکواریوم به حجم 3 میلیون گالن است که در آن نهنگ های بلوگا ، و دلفین های اقیانوس آرام در آن وجود دارند.

آکواریوم شد

 

باغ‌وحش پارک لینکولن (Lincoln Park Zoo)

باغ‌وحش پارک لینکولن، در سال 1968 تأسیس‌ شده و قدیمی‌ترین باغ‌وحش عمومی در آمریکا است. در این باغ وحش، شما صدها گونه حیوانات از جمله خرس‌های قطبی، زرافه، خرس، شیر و گوریل را مشاهده خواهید کرد.

باغ‌وحش پارک لینکولن

 

ایستگاه یونیون (Union Station)

ایستگاه بزرگ راه‌آهن شیکاگو در سال 1925 پس از 12 سال ساخت به پایان رسید. سالن انتظار بزرگ ایستگاه که با نام سالن بزرگ (Great Hall) شناخته می‌شود، ما را به دوران طلایی راه‌آهن بازمیگرداند.

ایستگاه یونیون

 

موزه‌ی علم و صنعت

موزه‌ی علم و صنعت (Museum of Science and Industry) در ساختمانی با معماری هنرهای زیبا که در سال 1893 به عنوان قصر هنرهای زیبا برای نمایشگاه کلمبیایی جهانی ساخته شد قرار گرفته است.

موزه‌ی علم و صنعت

 

ساختمان ریگلی (Wrigley Building )

ساختمان Wrigley  یکی از اولین سری ساختمان های معروف است که در جنوب خیابان مگنیفیسنت مایل ساخته شده بود. این ساختمان به عنوان ساختمان مرکزی شرکت ریگلی ساخته شد که تولیدکننده‌ی آدامس بود.

ساختمان ریگلی

 

موزه‌ی فیلد (Field Museum)

موزه‌ی Field به عنوان یکی از بهترین موزه‌های تاریخ طبیعی در جهان شناخته‌ شده است. این مجموعه که در سال 1893 برای نمایشگاه کلمبیایی جهان پایه ریزی شد، کامل‌ترین مجموعه از اسکلت تی رکس (T-Rex) ها را به نمایش می‌گذارد.

موزه‌ی فیلد

 

موسسه‌ی هنری شیکاگو (Art Institute of Chicago)

موسسه‌ی هنری شیکاگو – شامل مدرسه و موزه – در ساختمانی با معماری هنرهای زیبا قرار دارد که در سال 1893 برای نمایشگاه کلمبیایی جهان افتتاح شد. در سال 2009 بخش مدرنی به آن افزوده شده است.

موسسه‌ی هنری شیکاگو

 

مارینا سیتی (Marina City)

مارینا سیتی از دو برج مشابه استوانه ای تشکیل شده که در کنار رودخانه شیکاگو قرار دارند. این مجموعه ای گسترده است که به عنوان شهری در شهری شناخته می شود، و در آن امکانات تفریحی، بانک، تئاتر و ... قرار دارد.

مارینا سیتی

 

فواره‌ی کراون (Crown Fountain)

فواره‌ی Crown فواره‌ای مدرن است که در سال 2004 در پارک ملنیوم شیکاگو افتتاح شد. این فواره از دو برج شیشه‌ای که با صفحه نمایش LED روشن شده و صورت اهالی شیکاگو را نشان می‌دهد ساخته شده است.

فواره‌ی کراون

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040