۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر بارسلونا

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 40920 بازدیدکننده 12 نظر
مکان های دیدنی شهر بارسلونا در این مقاله می خوانید

این مقاله در مورد بارسلونا، پایتخت کاتالونیا، یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری در اروپا توضیح داده است. ...

مکان های دیدنی شهر بارسلونا

ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

Sagrada Família یا خانواده مقدس، مشهورترین نشان بارسلونا است. با این حال این کلیسای مدرن هنوز فاصله زیادی تا تمام شدن دارد، برای تکمیل ساخت ساختمان و 18 برج آن بیش از چند دهه زمان لازم است.

ساگرادا فامیلیا

 

مونیویک (Montjuïc)

مونیویک تپه ای است که در نزدیکی مرکز بارسلونا قرار دارد. این مکان جاذبه‌های زیادی مانند Poble Espanyol و برج Calatrava را در خود دارد، برجی که میراثی از نمایشگاه سال 1929 و المپیک 1992 است.

مونیویک

 

رامبلا (La Rambla)

رامبلا مشهورترین خیابان بارسلوناست که همیشه مملو از افراد بومی و توریست ها می‌باشد. این بلوار عابرین پیاده ، قصر کاتالونیا را به پورت ول متصل می‌کند.

رامبلا

 

پارک گوئل (Parc Güell)

این پارک غیررسمی، یکی از مشهورترین کارهای گاودی (Gaudí) است و مکانی است که هر توریست بارسلونا باید از آن بازدید کند. در سال 1984 ، این پارک جز میراث جهانی یونسکو شده است.

پارک گوئل

 

کاسا باتیو (Casa Batlló)

ساختمان رنگی کاسا باتیو، که در قرن 19 بازسازی‌شده است، یکی از شاهکارهای گاودی در بارسلونا می‌باشد. منظره داخلی مدرن و منحصربه‌فرد این ساختمان به زیبایی و فریبندگی نمای بیرونی آن است.

کاسا باتیو

 

کاسا میلا (Casa Milà)

کاسا میلا یکی از چندین ساختمان غیر عادی ساخت گاودی در بارسلونا است. این ساختمان آخرین کار گاودی قبل از اختصاص زندگی‌اش به ساخت ساگرادا فامیلیا بوده است.

کاسا میلا

 

کلیسای جامع لا سئو (La Seu Cathedral)

کلیسای جامع بارسلونا در قلب بارّی گوتیک (Barri Gòtic)، که منطقه گوتیک بارسلونا است قرار دارد. این کلیسای جامع اکثراً در بین سال‌های 1929 تا 1460 ساخته شد. نمای خارجی گوتیک در پایان قرن 19 تکمیل شد.

کلیسای جامع لا سئو

 

پارک د لا سیوتادلا (Parc de la Ciutadella)

پارک د لا سیوتادلا، در در اواخر قرن 19 میلادی در مرکز بارسلونا ساخته‌شده و جایگزین یک قلعه‌ی نظامی بزرگ شد. در این پارک یک موزه، باغ‌وحش و پارلمان کاتالان قرار گرفته است.

پارک د لا سیوتادلا

 

پلاسا در کاتالونیا (Plaça de Catalunya)

پلاسا د کاتالونیا شلوغ‌ترین میدان بارسلوناست که مابین بخش قدیمی شهر و بخش مدرن اکسمپله (Eixample) قرار دارد. این میدان در ابتدای رامبلا، بلوار مشهور بارسلونا، قرار گرفته است.

پلاسا در کاتالونیا

 

فواره‌ی جادویی (Magic Fountain)

فواره‌ی جادویی در نمایشگاه جهانی در سال 1929 ساخته‌شده و بخشی از مجموعه‌ای بزرگ از فواره‌ها و آبشارهاست. در عصرهای تابستان، این فواره با نورهای رنگی تزئین و زنده می شود.

فواره‌ی جادویی

 

آرناس د بارسلونا (Arenas de Barcelona)

در سال 2011، آرناس د بارسلونا که در سال 1900 به عنوان میدان گاوبازی ساخته شده بود، به یک مجتمع خرید و تفریحی تبدیل شد. تراس روی پشت‌بام این ساختمان، منظره‌ی زیبایی از اطراف را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

آرناس د بارسلونا

 

ماهی بارسلونا (Barcelona Fish)

ماهی بارسلونا که توسط بومیان با نام پئیس (Peix) شناخته می‌شود، یکی از چشم‌گیرترین آثار هنری بارسلوناست. این مجسمه توسط معمار مشهور فرانک اُ گِهری (Frank O. Gehry) طراحی شده بود.

ماهی بارسلونا

 

پلاسا در اسپانیا (Plaça d'Espanya)

پلاسا د اسپانیا، میدان بزرگی است که در پایه تپه‌ی مونخوئیک (Monjuïc) قرار دارد. از اینجا شما می‌توانید از میان آبشارها ، به سمت پالائو ناشِنال (Palau National) در بالای تپه قدم بزنید.

پلاسا در اسپانیا

 

تریومفال آرک (triumphal arch )

تریومفال آرک یک طاق نصرت با آجرهای رنگی در سبک معماری اهالی شمال آفریقا (mudéjar) است. این طاق در سال 1888 به عنوان ورودی برای نمایشگاه جهانی ساخته شد.

تریومفال آرک

 

تورّه اگبر (Torre Agbar)

تورّه اگبر با ارتفاع 142 متر، از بلندترین ساختمان‌ها در بارسلوناست. پوشش فلزی رنگارنگ و شکل غیرمعقول این ساختمان، آن را تبدیل به منظره‌ای بی‌نظیر به خصوص در شب ها کرده است.

تورّه اگبر

 

یادبود کلمبوس (Columbus Monument)

مجسمه یادبود کلمبوس، مجسمه یادبودی با ارتفاع 60 متر است. این بنا در سال 1888 به افتخار این مکتشف مشهور ساخته شد که پس از کشف آمریکا به بارسلونا رسید.

یادبود کلمبوس

 

مرکات دِ لا بوکِریّا (Mercat de la Boquería)

مرکات د لا بوکریا مشهورترین فروشگاه مواد غذایی در بارسلونا است. سالن شیشه‌ای و فلزی این بازار، در اوایل قرن 20 ساخته شد.

مرکات دِ لا بوکِریّا

 

پورت ول (Port Vell)

پورت ول که سابقا ً یک بندر متروک بود، تبدیل به حوضه‌ی قایقرانی مدرن و مرکز تفریحی شد. در این منطقه بزرگ‌ترین آکواریوم در اروپا قرار دارد.

پورت ول

 

تیبیدابو (Tibidabo)

تیبیدابو بلندترین نقطه در بارسلوناست. کلیسای قلب مقدس در بالای آن قرار دارد، اما بهترین جاذبه آن محل تفریحی تاریخی پارک د اترکسیون (Parc d'Attraction) است.

تیبیدابو

 

پوبله اسپانیول (Poble Espanyol)

پوبله اسپانیول یک روستای ساختگی است که برای نمایشگاه ملی سال 1929 ساخته شده بود. امروزه این مکان یک جاذبه‌ی توریستی مشهور همراه با سالن ها، رستوران ها و مغازه‌های بسیار است. خانه‌های این روستا ویترینی از معماری‌های متنوع اسپانیایی هستند.

پوبله اسپانیول

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040