۱۸ آبان ۱۳۹۲

مکان های دیدنی شهر رم

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 47840 بازدیدکننده 14 نظر
مکان های دیدنی شهر رم در این مقاله می خوانید

در این مقاله بخشی از آثار و اماکن تفریحی شهر زیبای رم جمع آوری گردیده تا باعث شناخت بیشتر این شهر شود.   ...

مکان های دیدنی شهر رم

مقدمه

هیچ شهری در دنیا از نظر تاریخی با این شهر جاودانی برابری نمی کند. رم که 2700 سال قبل پایه ریزی شد، برای مدتی طولانی با عنوان Caput Mundi (پایتخت جهان) قدرت نمایی می کرد. معروف ترین مکان های دیدنی این شهر عبارت اند از :

 

کولوسئوم (Colosseum)

احتمالا معروف ترین ساختمان امپراتوری روم کولوسئوم است. این ساختمان زمانی بیش از 55،000 تماشاگر را در خود جای می داد و محل انجام بازی های زیادی همانند گلادیاتورها و حیوانات وحشی بود.

کولوسئوم

 

کلیسای سنت پیتر (St. Peter's Basilica)

این ساختمان بزرگ با گنبد چشمگیر طراحی میکل آنژ، بزرگترین کلیسا در جهان بوده و مرکز مسیحیت است. نمای داخلی مجلل آن، شاهدی بر ثروت و قدرت کلیسای کاتولیک در قرن 16 و 17 میلادی است.

کلیسای سنت پیتر

 

فواره تروی (Trevi Fountain)

دیدنی ترین چشمه رم، فونتانا دل تروی یا چشمه تروی است. این چشمه قرن هجدهمی بزرگ، یک میدان کوچک که معمولاً مملو از گردشگر است را اشغال کرده است.

فواره تروی

 

زیارتگاه (Pantheon)

پانتئون در سال 118 پس از میلاد توسط امپراتور هادریان به عنوان یک معبد برای همه خدایان بت ساخته شد. گنبد عظیم این ساختمان، برای بیش از 13 قرن بزرگ ترین گنبد در جهان بود.

زیارتگاه

 

سیرک ماکسیموس (Circus Maximus)

سیرک ماکسیموس میدان مسابقه ای بود که به طور خاص برای مسابقه های به شدت محبوب ارابه رانی ساخته شده بود. این سیرک بزرگترین استادیوم در روم باستان بود و گنجایش بیش از 250000 نفر را داشت.

سیرک ماکسیموس

 

فروم رومانوم (Forum Romanum)

به عنوان قلب روم باستان، فروم دارای تعداد زیادی از معابد ، طاق ها و کلیساهای بزرگ بود. بسیاری از آنها در حال حاضر به تلی از خاک تبدیل شده اند، اما با کمی تخیل شما می توانید امپراتوری روم که دوباره به زندگی برگشته است را در اینجا تصور کنید.

فروم رومانوم

 

میدان ناوونا (Piazza Navona)

میدان طولانی ناوونا شکل بیضی ورزشگاه سابق دومیتیان را دنبال می کند. در این میدان سه چشمه زیبا، که در قرن 16 و 17 ساخته شده بودند وجود دارد.

میدان ناوونا

 

میدان اسپانیا (Piazza di Spagna)

پیاتزا دی اسپانیا، یکی از محبوب ترین ها مکان های توریستی در رم است. پله های معروف اسپانیایی، این میدان را به ترینیتا دی مونتی (Trinità dei Monti) که یک کلیسای زیبای فرانسوی است متصل می کند.

میدان اسپانیا

 

تپه پالاتینه (Palatine Hill)

با توجه به اساطیر روم ، رومولوس شهر رم را در 800 سال قبل از میلاد، پس از قتل برادر دوقلوی خود ریموس، در این تپه پایه‌ریزی کرد. قرن‌ها بعد، امپراتوران رم کاخ های گسترده ای در تپه ساختند.

تپه پالاتینه

 

بنای یادبود ویکتور امانوئل (Victor Emmanuel Monument)

این بنای عظیم به افتخار اولین پادشاه ایتالیا ، ویکتور امانوئل II، در شیب تپه کاپیتولینه، در قلب شهر ساخته شد. این بنا در سال 1911 ، 50 سال پس از اتحاد ایتالیا افتتاح گردید.

بنای یادبود ویکتور امانوئل

 

حمام های کاراکالا (Baths of Caracalla)

حمام های کاراکالا، زمانی که در سال 217 پس از میلاد افتتاح شد، بزرگ‌ترین چشمه آب گرم در جهان بود. بیش از 1600 نفر می‌توانستند از این نسخه رومی مرکز تفریحی به طور همزمان استفاده کنند.

حمام های کاراکالا

 

ویلا بورگزه (Villa Borghese)

ویلا بورگزه ، که دقیقاً در شمال پله‌های اسپانیایی قرار دارد، بزرگ‌ترین پارک عمومی در شهر رم است. این پارک که در اوایل قرن 17 میلادی ساخته شده بود، دارای یک دریاچه و چندین معبد، فواره، مجسمه، و موزه است.

ویلا بورگزه

 

کاپیتولینه هیل (Capitoline Hill)

کاپیتولینه هیل مرکز سیاسی و مذهبی امپراتوری روم بود. در اینجا معبد شکوه ژوپیتر کاپیتولینوس (Jupiter Capitolinus) ، یکی از مهم‌ترین معابد دوران باستان، قرار داشت.

کاپیتولینه هیل

 

شهر واتیکان (Vatican City)

شهر واتیکان، کوچک‌ترین ایالت در جهان است که به طور کامل توسط شهر رم محصور شده است. در این شهر، کلیسای سنت پیتر و همچنین موزه‌های واتیکان و باغ‌های مجاور آن قرار گرفته است.

شهر واتیکان

 

موزه‌های واتیکان (Vatican Museums)

این موزه‌ها یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های جهان که توسط پاپ‌ها در طی چهار قرن گردآوری شده است را در خود جای داده‌اند و کلیسای سیستین محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در میان آن‌ها محسوب می‌شود.

موزه‌های واتیکان

 

طاق کنستانتین (Arch of Constantine)

طاق کنستانتین ، که درست در کنار کولوسئوم واقع شده است، بزرگ‌ترین طاق نصرت رومی باقی مانده در این شهر است. این طاق در سال 315 پس از میلاد، پس از پیروزی تعجب آور کنستانتین بر ماکسنسیوس (Maxentius) در نبرد پل میلویان ساخته شد.

طاق کنستانتین

 

فروم ترایان (Forum of Trajan)

فروم ترایان در بین سال های 106 و 113 پس از میلاد به عنوان آخرین و بزرگ‌ترین فروم سلطنتی ساخته شد. این مجموعه شامل یک کلیسای سلطنتی ، دو کتابخانه ، یک ستون، و یک معبد اختصاص داده شده به ترایان بود.

فروم ترایان

 

راه قدیمی آپیا (Via Appia Antica)

راه قدیمی آپیا، بین تمام جاده هایی که از رم خارج می شد، معروف ترین آنها بود. این راه در سال 312 سال قبل از میلاد ساخته شده بود و تا بریندیسی در جنوب شرقی ایتالیا ادامه داشت.

راه قدیمی آپیا

 

طاق تیتوس (Arch of Titus)

طاق تیتوس یکی از دو طاق باقی مانده در فروم رومانوم است. این طاق بین سال های 81 و 85 میلادی به مناسبت گرامیداشت روز تصرف اورشلیم و شکست افراطیون یهودی ساخته شده است.

طاق تیتوس

 

ستون ترایان (Trajan's Column)

در سال 113 پس از میلاد، یک ستون 42 متری به افتخار امپراتور ترایان ساخته شد. نوار طولانی پیچ در پیچ نقش برجسته بر روی ستون، پیروزی امپراتور ترایان در جنگ های داسیا را به تصویر می کشد.

ستون ترایان

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040