۱۸ آبان ۱۳۹۲

برترین شهرهای گردشگری دنیا در سال 2012

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 4254 بازدیدکننده 4 نظر
برترین شهرهای گردشگری دنیا در سال 2012 در این مقاله می خوانید

برترین شهرهای گردشگری دنیا در سال 2012، بر اساس تعداد بازدیدکنندگان و محبوبیت این شهرها در این مقاله ذکر گردیده است ...

برترین شهرهای گردشگری دنیا در سال 2012

لندن

 

لندن

در فهرست شهرهای جهانی مقصد گردشگری ، لندن هم به عنوان محبوب‌ترین شهر برای بازدیدکنندگان خارجی، و هم شهری که بازدیدکنندگان بیش‌ترین خرج را در آن انجام می‌دهند، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. بازدیدکنندگانی که از شهر نیویورک به لندن می‌آیند، بیش‌ترین میزان مصرف را در این شهر انجام می‌دهند.

 

پاریس

 

پاریس

پاریس رتبه دوم خود را از سال پیش حفظ کرد، ولی کاهش 0.6% نسبت به تعداد 16 میلیون بازدیدکننده برآورد شده برای سال 2012 را تجربه کرد. با این وجود پاریس همچنین به عنوان مرکزی برای خرید شناخته می‌شود و بازدیدکننده‌ها بیش از 17.8 میلیارد دلار در سال 2012 در آن خرج کردند.

 

بانکوک

 

بانکوک

وات آرون در رودخانه چاو فرایا، یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی بانکوک بوده و در سال 2012 بیش از 12.2 میلیون بازدیدکننده از آن دیدن کردند. پایتخت تایلند، از نظر تعداد بازدیدکننده و میزان صرف هزینه توسط بازدیدکنندگان، در منطقه آسیا اقیانوسیه رتبه اول را به خود اختصاص داده و توقع می رود که جایگاه سوم پاریس را در  لیست شهرهایی با بیش‌ترین میزان صرف هزینه توسط بازدیدکنندگان، به خود اختصاص دهد.

 

سنگاپور

 

سنگاپور

با جمعیتی کمتر از 5 میلیون نفر، سنگاپور بیش از 11.8 میلیون بازدیدکننده در سال 2012 را در خود پذیرفت. با وجود اینکه فرهنگ‌های مختلف هندی، چینی و مالزیایی در آن وجود دارد، ولیکن انگلیسی، ‌زبان اول مردم سنگاپور بوده و بازدیدکنندگان خارجی شوک فرهنگی ای که در بازدید از شهرهای دیگر منطقه آسیا اقیانوسیه تجربه می‌کنند را در بازدید از سنگاپور حس نمی‌کنند.

 

استانبول

 

استانبول

استانبول به عنوان یک مقصد گردشگری، همانند یک ستاره در حال اوج بوده و مکان‌های دیدنی ای همانند مسجد هاگیا صوفیا در آن وجود دارد. تعداد گردشگرهای استانبول ، نسبت به سال 2011، به میزان 14.7% رشد داشته و استانبول با یک رتبه بالا آمدن در جایگاه شهرهای محبوب گردشگری جهان، جایگاه هنگ‌کنگ را از سال 2011 به خود اختصاص داد. بعلاوه، استانبول با افزایش 20.7 درصدی میزان مصرف بازدیدکنندگان، بالاترین رشد را از این لحاظ در بین تمامی شهرهای دنیا تجربه کرد.

 

هنگ ‌کنگ

 

هنگ کنگ

بندر باشکوه هنگ کنگ بازدیدکنندگان را به خود فرا خوانده و بیش از 11.1 میلیون بازدیدکننده در سال 2011 از آن بازدید کردند. با این وجود میزان مصرف بازدیدکنندگان در هنگ‌کنگ، نسبت به سال گذشته یک رتبه سقوط داشته است.

 

مادرید

 

مادرید

معماری و موزه‌های باشکوه مادرید، آن را چهارمین شهر محبوب اروپایی (بعد از لندن، پاریس و استانبول) و هفتمین شهر مقصد گردشگران در سال 2012 کرده است.

 

دبی

 

دبی

دبی که بعضی مواقع به نام پایتخت خرید خاورمیانه شناخته می‌شود، جایگاه رم به عنوان هشتمین شهر پر بازدید جهان از سال 2011 را به خود اختصاص داد. همچنین، دبی جایگاه خود به عنوان شهر اول مقصد گردشگری منطقه خاورمیانه و آفریقا از سال‌های پیش را حفظ کرد.

 

فرانکفورت

 

فرانکفورت

این شهر در سال 2012، هم رشد در تعداد گردشگران، و هم میزان مصرف آن‌ها را تجربه کرد. با داشتن بیش از 8.1 میلیون بازدیدکننده، فرانکفورت رتبه پنجم محبوب‌ترین شهرهای گردشگری اروپایی را به خود اختصاص داده است.

 

کوالالامپور

 

کوالالامپور

رونق ساخت‌وساز، منظره مرکز شهر کوالالامپور پایتخت مالزی را تغییر داده است. کوالالامپور در سال 2012، بیش از 8.1 میلیون بازدیدکننده را تجربه کرد و رتبه چهارم شهرهای مقصد در منطقه آسیا اقیانوسیه را به خود اختصاص داد (بعد از بانکوک، سنگاپور و هنگ کنگ).

 

سئول

 

سئول

سئول یکی از شهرهایی است که سریع‌ترین رشد میزان مصرف بازدیدکنندگان را تجربه کرده و در سال 2012، گردشگرها بیش از 10.6 میلیارد دلار در آن خرج کردند که نسبت به سال 2011، رشد 16.2 درصدی را تجربه کرد. در حال حاضر، سئول چهارمین شهر منطقه آسیا و اقیانوسیه از نظر میزان مصرف بازدیدکنندگان در آن است (بعد از بانکوک، سنگاپور و سیدنی)

 

رم

 

رم

رم هیچ یک از جذابیت‌های خود را از دست نداده است، ولی محبوبیت رم به عنوان یک شهر گردشگری با چهار رتبه افت نسبت به سال 2011، به رتبه دوازدهم در سال 2012 نزول پیدا کرد. آیا مشکلات اقتصادی ایتالیا علت اصلی این وضعیت هستند؟ در هر صورت، جایگاه رم در سال 2012، بعد از سئول، کوالالامپور و دبی قرار گرفت.

 

نیویورک

 

نیویورک

جای تعجب نیست که صف‌های قایق‌های بازدید از مجسمه آزادی نیویورک آن‌قدر طولانی هستند. شهر نیویورک بیش از 7.6 میلیون بازدیدکننده در سال 2012 داشته و رتبه سیزدهم محبوب‌ترین شهرهای مقصد گردشگری را از سال پیش حفظ کرد. با این وجود، نیویورک رتبه دوم شهرهایی که بازدیدکنندگان بیش‌ترین میزان هزینه را در آن‌ها صرف می‌کنند را به خود اختصاص داده است. ( پس از لندن)

 

شانگهای

 

شانگهای

شانگهای را یکی از شهرهای جدید و پویای گردشگری باید دانست. شانگهای که زمانی صرفاً یک شهر ماهیگیری و نساجی بود، تبدیل به یک مرکز بزرگ اقتصادی شده و نشان‌دهنده رشد اقتصادی آسیا می‌باشد. بیش از 7.5 میلیون بازدیدکننده در سال 2012 از شانگهای دیدن کردند.

 

بارسلونا

 

بارسلونا

بارسلونا که از نظر میزان بازدید، با فاصله زیادی پس از مادرید قرار داشته و جایگاه خود از سال 2011 را توسط شانگهای از دست داد، همچنان بازدیدکننده‌های مشتاقی که جذابیت دنیای کهن و معماری گائودی بارسلونا آن‌ها را شیفته خود کرده است را به خود جلب کرده و بیش از 7.3 میلیون بازدیدکننده در سال 2012 از آن بازدید کردند.

 

میلان

 

میلان

با وجود اینکه تعداد بازدیدکننده‌های میلان به مراتب کمتر از رم است، با این وجود میلان توانست رتبه شانزدهم خود در لیست گردشگری 2011 را حفظ کند. همچنین مصرف بازدیدکنندگان در میلان، نسبت به سال 2011 ، میزان 7.1 درصد افزایش را تجربه کرد.

 

آمستردام

 

آمستردام

آمستردام با داشتن کانال پل و ساختمان‌های معروف خود، جایگاه خود را از سال 2011 حفظ کرد. همچنین، آمستردام یکی از شهرهای اصلی میانه برای سفر به شهرهای دیگر اروپایی می‌باشد.

 

وین

 

وین

با وجود اینکه وین جایگاه هجدهم خود را از سال 2011 حفظ کرد، میزان مصرف بازدیدکنندگان در آن، با 16.3 درصد رشد نسبت به سال 2011، بعد از استانبول رتبه دوم را در میان شهرهای دنیا به خود اختصاص داد.

 

پکن

 

پکن

با وجود تمام جاذبه‌های گردشگری _ از دیوار بزرگ چین گرفته تا میدان تیان آن من _ پکن همچنان پنج رتبه پایین تر از شانگهای در لیست شهرهای محبوب گردشگری دنیای قرار داشته و رتبه نوزدهم خود را از سال 2011 در لیست حفظ کرد. با این وجود، میزان بازدید گردشگرها از آن، 14.7 درصد نسبت به سال 2011 رشد داشته است.

 

تایپه

 

تایپه

پایتخت جمهوری خلق چین، تایپه، رتبه بیستم تعداد بازدیدکننده‌ها و رتبه سیزدهم میزان مصرف بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040