۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی کلیسای ناجی بر خون ریخته شده، سنت پترزبورگ، روسیه

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 4521 بازدیدکننده 3 نظر
جاذبه های توریستی کلیسای ناجی بر خون ریخته شده، سنت پترزبورگ، روسیه در این مقاله می خوانید

سنت پترزبورگ روسیه یکی از شهرهای مهم روسیه و دارای آثار فراوان می باشد که بخشی از این آثار در این مقاله معرفی گردیده است. ...

جاذبه های توریستی کلیسای ناجی بر خون ریخته شده، سنت پترزبورگ، روسیه

عناوین مختلف کلیسای ناجی

کلیسای ناجی (Savior on Spilled Blood)، یکی از مناطق دیدنی شهر سنت پترزبورگ روسیه است. به این کلیسا، کلیسای بنا شده بر خون ریخته شده (the Church on Spilt Blood) و کلیسای جامع زنده شدن مجدد مسیح نیز گفته می‌شود.این کلیسا، به نام‌های دیگری همانند "خون مقدس"، "کلیسای رستاخیز"، "کلیسای ناجی در خون تپیده"، "کلیسای جامع معراج"، رستاخیز مسیح، کلیسای ناجی، و یا هر تغییر و تحریفی از اسم‌های بالا خوانده می‌شود.

 

محل ساخت کلیسا

این کلیسا در مکانی که تزار الکساندر دوم کشته شد و به یادبود وی ساخته شد. شروع عملیات ساخت در سال 1883 تحت نظر الکساندر سوم، و به یادبود پدرش الکساندر دوم، شروع شد. کار ساخت به آرامی پیش رفت و سرانجام در زمان پادشاهی نیکولاس دوم در سال 1907 به پایان رسید. تأمین هزینه‌های ساخت توسط خانواده سلطنتی ، و با حمایت تعداد زیادی از اهداکنندگان خصوصی انجام شد.

 

علت ساخت کلیسا

کلیسا، به طور برجسته‌ای ای در کنار کانال گریبویدوف (Griboedov) ساخته شده و جاده‌های آسفالت شده در دو سوی کانال اجرا شده است. در مارس 1881، زمانی که کالسکه الکساندر در کنار کانال حرکت می‌کرد، نارنجکی توسط یک فرد آشوب‌طلب به سمت کالسکه وی پرتاب شده و منفجر شد. تزار که از این حمله غافلگیر شده بود، از کالسکه خارج شده و شروع به تعرض به مجرم فرضی کرد. در این هنگام فرد آشوب طلب دیگری از فرصت استفاده کرده و بمبی دیگر را منفجر کرد که به کشته شدن خود و زخمی شدن سزار انجامید. تزار که به شدت خونریزی می‌کرد، به قصر زمستانی منتقل شده و پس از چند ساعت در گذشت.

 

نحوه ساخت مقبره

مقبره موقتی در محل حمله ساخته شد و برنامه برای جمع‌آوری پول برای ایجاد یک بنای دائمی تر شروع گشت. برای اینکه بتوانند یک بنای دائم در محل حمله ایجاد کنند، مجبور به باریک کردن کانال شده تا بتوانند بخشی از کانال که سزار در حال رانندگی در آن بود را داخل دیوارهای مزار قرار دهند. مقبره‌ای باشکوه، در سمت مقابل محراب کلیسا، و درست در محلی که به تزار حمله شده بود، برای وی ساخته شد. این مقبره با توپاز و دیگر سنگ‌های نیمه قیمتی تزئین شده و تضادی خیره‌کننده با سنگفرش‌های ساده جاده قدیم که در کف حرم دیده می‌شود دارد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040