۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی دیوارهای شهر باستانی دوبروونیک، کرواسی

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 3766 بازدیدکننده 3 نظر
جاذبه های توریستی دیوارهای شهر باستانی دوبروونیک، کرواسی در این مقاله می خوانید

در این مقاله شهر تاریخی دوبروونیک، کرواسی و موقعیت جغرافیایی و آثار آن معرفی گردیده است. ...

جاذبه های توریستی دیوارهای شهر باستانی دوبروونیک، کرواسی

نحوه ساخت شهر دوبروونیک

شهر قدیمی دوبروونیک (Dubrovonik) به طور کامل توسط دیوارهای سنگی عظیمی که قدمت آن‌ها به قرن دهم میلادی برمی‌گردد احاطه شده است. دیوارهای شهر باستانی دوبروونیک در برخی مناطق تا 6 متر ضخامت و 25 متر ارتفاع دارند و برای محافظت از شهر و دور نگاه داشتن مهاجمان ساخته شده بودند.

شما امروزه می‌توانید در طول کل دیوار (به طول 2 کیلومتر) قدم بزنید و این یکی از بهترین راه‌ها برای درک عظمت شهر قدیمی (و تماشای مناظری زیبا از دریای آدریاتیک ) است. قلعه لوریناس (Lovrjenac) از ورودی غربی و قلعه رولین (Revelin) از ورودی شرقی شهر محافظت میکردند.

 

دیوارهای دوبوونیک

دیوارهای دوبوونیک کرواسی، یک سری دیوارهای دفاعی از جنس سنگ هستند که شهروندان این شهر را که بعدها به نام دولت شهر (City-state) دریایی دوبروونیک معروف شد که در شمال کرواسی واقع است را از حمله متجاوزین محافظت کرده و این شهر هیچ‌گاه توسط ارتش بیگانه تصرف نشد. در سال 1979، شهر قدیمی دوبروونیک، به لیست میراث جهانی یونسکو پیوست.

قدیمی‌ترین سیستم استحکامات اطراف شهر، به احتمال زیاد پرچین‌های چوبی بودند. در حال حاضر، دیوارهای دست‌نخورده شهر، که به طور عمده در طول قرن دوازده تا هفده میلادی ساخته شده‌اند، تبدیل به منبع غرور و افتخار برای دوبروونیک شده است. دیوار در مسیری ممتد، به طول حدوداً 1،940 متر ( 6،360 فوت ) ادامه داشته و اکثر قسمت‌های شهر قدیمی را احاطه کرده است و در برخی مناطق به ارتفاع  حدود 25 متر (82 فوت) نیز می‌رسد. بخش عمده‌ای از دیوارها و استحکامات موجود، در طول قرن چهاردهم و پانزدهم میلادی ساخته شده، اما به طور مداوم تا قرن 17 میلادی توسعه یافته و تقویت شده است.

 

خندق های ساخته شده در اطراف دیوار

این ساختار پیچیده، که جزو بزرگ‌ترین و کامل‌ترین سازه‌ها در  اروپا است، آزادی و امنیت جامعه متمدن و جمهوری برجسته‌ای که در صلح و رفاه در آن به مدت پنج قرن رونق داشت را در خود حفظ می‌کرد. خندقی که در خارج دیوار شهر حفر شده بود، با 120 توپ تقویت شده و به این ترتیب سیستم دفاعی کاملی برای شهر به وجود آورده بود.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040