۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی قلعه آلکازار، سویل، اسپانیا

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 4247 بازدیدکننده 2 نظر
جاذبه های توریستی قلعه آلکازار، سویل، اسپانیا در این مقاله می خوانید

قصر آلکازار  قصری سلطنتی در سویل اسپانیاست که در این مقاله توضیحات بیشتری راجع به آن داده شده است ...

جاذبه های توریستی قلعه آلکازار، سویل، اسپانیا

مقدمه

قصر آلکازار سویل، قصری سلطنتی در سویل اسپانیاست که در ابتدا به عنوان یک قلعه و با طراحی مسلمانان شمال آفریقا ایجاد شده بود. این قصر، قدیمی‌ترین قصر سلطنتی اروپاست که همچنین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال 1987، قصر آلکازار، به همراه کلیسای جامع سویل، در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شدند.

 

محل جغرافیایی قلعه

قلعه آلکازار در بالای تپه‌ای در شهر سویل اسپانیا ساخته شده و در اطراف آن رودخانه‌های کلامورس و ارسما جریان دارد. این قلعه، در قرن چهاردهم میلادی، به دستور پدرو اول، با هدف کنترل و تسلط به مناطق اطراف و به عنوان قلعه و قصری دفاعی طراحی نهایی شده و به شکل کنونی خود در آمد.

 

اولین شخصی که در آلکازار قصر ایجاد کرد

اولین کسی که در مکان کنونی قلعه آلکازار قصری ایجاد کرد، المحدث بود که نام آن را الموارک گذاشت. پادشاهان پس از المحدث، تغییراتی در این بنا ایجاد کردند. طبقه‌های بالایی آن، حتی در حال حاضر نیز برای انجام مراسم خاص، توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نوع معماری و ساخت قلعه

قلعه آلکازار، یکی از برترین نمونه‌های معماری مورها در اسپانیا بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهر سویل به شمار می رود. کلمه الکازار، در اصل القصر بوده که پس از تغییرات به این شکل در آمده است.

 

بخش‌های اصلی قصر:

 

حیاط باکره‌ها

قسمت پایینی این حیاط توسط پیتر اول ساخته شده و در آن نوشته‌هایی وجود دارد که از پیتر به نام سلطان یاد شده است. اتاق‌های پذیرایی مجلل زیادی در کنار این حیاط قرار گرفته است. در مرکز این حیاط، استخری بزرگ و مستطیلی قرار داشته و باغچه‌هایی در اطراف آن وجود دارد. برای سال‌های زیادی، این حیاط به طور کامل با مرمر سنگ‌فرش شده بود و یک چشمه در مرکز آن وجود داشت.

 

حمام بانو ماریا پادیلا

این حمام، از مخزن‌های آب بارانی تشکیل شده است که زیر حیاط باکره‌ها قرار دارد. این حمام، با الهام از اسم بانو ماریا پادیلا، همسر پیتر بی‌رحم ، نام‌گذاری شده بود.

 

تجارت‌خانه

این تجارت‌خانه، در سال 1503 توسط پادشاه کاتولیک، برای تسهیل کار تجارت با کلنی‌های دنیای جدید ایجاد شد. این تجارت‌خانه وظیفه تنظیم کارهای تجاری با آمریکایی‌ها را بر عهده داشت. در این خانه کلیسای کوچکی وجود دارد که کریستف کلمب، پس از دومین سفر دریایی خود، با فردیناند و ایزابل ملاقات کرد. در این خانه، یکی از اولین نقاشی‌هایی که واقعه کشف آمریکا و تصویر کریستف کلمب در آن وجود دارد نگهداری می‌شود.

 

قسمت‌های دیدنی آلکازار :

Patio de las Muñecas (ایوان عروسک ها)

Patio de la Monteria ( ایوان شکار)

Puerta del León (دروازه شیر)

Dormitorio de los Reyes Moros (اتاق خواب شاهان مور)

Salón de Embajadores (سالن سفیرها)
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040