۱۸ آبان ۱۳۹۲

جاذبه های توریستی مسیح نجات دهنده، ریو دو ژانیرو، برزیل

۱۸ آبان ۱۳۹۲ 4419 بازدیدکننده 4 نظر
جاذبه های توریستی مسیح نجات دهنده، ریو دو ژانیرو، برزیل در این مقاله می خوانید

در این مقاله راجع به مجسمه مسیح نجات دهنده در برزیل توضیحاتی داده شده است. ...

جاذبه های توریستی مسیح نجات دهنده، ریو دو ژانیرو، برزیل

خصوصیات مجسمه مسیح

مجسمه مسیح نجات‌دهنده (Christ the Redeemer)، مجسمه عیسی مسیح در ریودوژانیرو برزیل است. این مجسمه، بزرگ‌ترین مجسمه ارت دکو (Art Deco) در دنیا محسوب می‌شود.  بدون در نظر گرفتن پایه 8 متری، این مجسمه 30 متر ارتفاع داشته و دست‌های باز شده آن 28 متر از هم فاصله دارند.

وزن این مجسمه 635 تن بوده و این مجسمه بر فراز کوه 700 متری کوروبادو واقع شده و به سمت شهر قرار گرفته است. مجسمه مسیح نجات‌دهنده که سمبل مسیحیت برزیل است، تبدیل به علامت مشخصه‌ای برای ریودوژانیرو و برزیل شده است.

 

چه کسی ایده ساخت مجسمه مسیح را داد

ایده ساخت یک مجسمه بزرگ بر روی کوه کوروبادو، اولین بار در حوالی سال 1850 توسط کشیش کاتولیک، پدرو ماریا باس، ارائه شد که وی از شاهزاده ایزابل درخواست کمک مالی برای ساخت یک مجسمه مذهبی کرد. شاهزاده ایزابل توجه زیادی به این ایده نکرد و این ایده در سال 1889 که برزیل تبدیل به جمهوری شد و قوانین خواستار جدایی کلیسا و دولت شدند، رد شد.

دومین پیشنهاد ساخت مجسمه بر روی کوه کوروبادو در سال 1920 به وسیله محفل کاتولیک ریو مطرح شد. این محفل، برای جذب کمک‌های مالی و جمع‌آوری امضا برای حمایت از ساخت مجسمه، برنامه‌ای به نام هفته مجسمه یادبود ترتیب داد. بیش‌ترین میزان کمک‌های مالی، از سوی کاتولیک‌های برزیل فرستاده شد.

 

طراحان و نحوه ساخت مجسمه

مهندس برزیلی، ایتور دا سیلوا کواستا  (Heitor da Silva Costa)، مجسمه را طراحی کرد. این مجسمه توسط مجسمه‌ساز فرانسوی-لهستانی پل لاندووسکی (Paul Landowski) صورت تراشی شد. گروهی از مهندسین و افراد فنی، کارهای لاندووسکی را بررسی کرده و تصمیم گرفتند که مجسمه را از جنس بتن تقویت‌ شده بسازند.

لایه‌های خارجی مجسمه از جنس سنگ صابون که در برابر عوامل جوی مقاومت زیادی دارد ساخته شده است. ساخت این مجسمه از سال 1922 تا سال 1931 ( نه سال) به طول انجامید و حدود 250,000 دلار (معادل 3,300,000  دلار در سال 2013) هزینه در برداشت. در سال 2006، اسقف اعظم ریو، کاردینال یوسبیو اسکار سشید (Cardinal Eusebio Oscar Scheid)، کلیسای کوچکی در زیر مجسمه بنا کرد که اجازه می‌داد مراسم ازدواج و غسل تعمید در آنجا انجام شود. 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040