۳۰ خرداد ۱۳۹۷

موزه های شهر تبریز

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ 1705 بازدیدکننده 0 نظر
موزه های شهر تبریز در این مقاله می خوانید

تبریز جذاب‌ترین شهر در شمال غرب ایران است. این شهر موزه‌های جالبی برای تماشاگران دارد.   ...

موزه های شهر تبریز

موزه قاجار

موزه قاجار در محله ششگلان واقع شده و در عمارت نظام گروسی  قرار دارد. این موزه به سبک قاجار مرمت شده می‌باشد. موزه دو طبقه داشته و در هر طبقه آثار متفاوتی را به نمایش گذاشته است. موزه دارای بخش‌های تالار فانوس، تالار آبگینه، تالار فلزات، تالار اسلحه و ... است.

 

 

موزه آذربایجان

این موزه در کنار مسجد کبود جای دارد و دومین موزه تاریخی ایران است. این موزه سه سالن داشته و 2300 اثر از دوران قبل از اسلام و بعد از آن را به نمایش می‌گذارد. این موزه مجسمه‌های ارزشمندی دارد و در بخش دیگری از آن آثار تمدن‌های دیگر مانند تمدن نیشابور را به نمایش گذاشته است. قدمت این آثار مربوط به قرن 4 هجری است.

 

 

موزه سنگی

برای کمی تنوع به حیاط کوچکی بروید که در کنار موزه آذربایجان قرار دارد. این موزه پر از سنگ‌نگاره‌های چند هزار ساله‌ای است که می‌توانید به تماشای آن بروید. موزه سنگی بخشی از آثار تمدن‌های باستانی در شهر تبریز است.

 

 

موزه استاد شهریار

اگر به شعر و ادبیات علاقه‌مندید نباید موزه استاد شهریار را از دست بدهید. این موزه در محله‌ی قدیمی مقصودیه قرار داشته و در گذشته استاد شهریار در آنجا زندگی می‌کرده است. این بنا مربوط به دوران پهلوی بوده و آثار استاد شهریار را به نمایش می‌گذارد. در این موزه شاهد بیش از 500 اثر خواهید بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040