۱۲ شهريور ۱۳۹۶

آبشارهای معروف ایران

۱۲ شهريور ۱۳۹۶ 1182 بازدیدکننده 0 نظر
آبشارهای معروف ایران در این مقاله می خوانید

در گرمای تابستان دیدن از آبشارهای زیبا برای شما جذاب تر خواهد بود. شما را با زیباترین آبشارهای ایران آشنا می کنیم. ...

آبشارهای معروف ایران

آبشار لاتون

آبشار لاتون که در استان گیلان قرار دارد با 105 متر ارتفاع بلندترین آبشار ایران است. این شاهکار طبیعت در پانزده کیلومتری جنوب آستارا و در روستای کوته کومه قرار دارد. مسیر رسیدن به آبشار پر از جنگل‌های زیبا و چشمه‌های خنک است.

 

آبشار کبودوال

تنها آبشار خزه‌ای ایران آبشار کبودوال است که در جنوب شرقی علی‌آباد کتول قرار دارد. این آبشار در استان گلستان است و در دل جنگل و در دامنه‌ی کوه هارون قرار دارد. آب این چشمه شفاف و زلال است.

 

آبشار کمر دوغ

آبشار کمردوغ در شهرستان کهگیلویه قرار داده شده و از زیبایی‌های این شهرستان شمرده می‌شود. آبشار کمردوغ حدود 100 متر ارتفاع دارد و به آن عروس آبشارهای ایران می‌گویند. برای دیدن این آبشار زیبا باید راهی پرپیچ‌وخم را بگذرانید و از میان جنگل‌های بلوط زیبا بگذرید.

 

آبشار نوژیان

از بلندترین آبشارهای ایران آبشار نوژیان است که در استان لرستان قرار دارد. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 95 متر است و در  حدود 38 کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد قرار دارد. آبشار نوژیان از آثار ملی ایران است و در  اطراف آن داروهای گیاهی زیادی وجود دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040