۲۴ مرداد ۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری ایران از دید نشنال جئوگرافیک

۲۴ مرداد ۱۳۹۶ 1090 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری ایران از دید نشنال جئوگرافیک در این مقاله می خوانید

ایران طبیعتی بی‌نظیر دارد که گردشگران خارجی را به سوی خود جذب می‌کند. بهتر است موارد زیر را در گزینه‌های سفر خود قرار دهید. ...

جاذبه های گردشگری ایران از دید نشنال جئوگرافیک

چشمه‌های باداب سورت

چشمه‌ای زیبا در جنوب ساری و در روستای سورت قرار گرفته که با نام بادات سورت شناخته می‌شود. این چشمه در حقیقت پدیده‌ای طبیعی است که بر اثر رسوبات اکسید آهن ایجاد شده است. در نتیجه‌ی این فرایند حوضچه‌هایی رنگی در چندین طبقه شکل‌گرفته‌اند. این چشمه‌های پلکانی از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران هستند و در کنار زیبایی، خواص درمانی نیز دارند.

 

دماوند

اولین پدیده‌ی طبیعی ایران که در آثار ملی ثبت رسیده است کوه دماوند می‌باشد. در شعرهای زیادی به عظمت و زیبایی دماوند اشاره شده و بلندترین قله‌ی خاورمیانه است. ارتفاع دماوند حدود 5671 متر بوده و در شمال شرقی تهران قرار دارد. در مسیر صعود به قله طبیعت زیبا و گیاهان و جانوران مختلف با شما همراه خواهند بود.

 

دشت لوت

دشت زیبای لوت در جنوب شرقی ایران از جذاب‌ترین جاذبه‌های ایران می‌باشد. پدیده‌ی طوفان‌های شن در این دشت که مشابه آن در مریخ نیز وجود دارد اهمیت زیادی به آن داده است. همچنین دشت لوت با 70.7 درجه حرارت داغ‌ترین نقطه‌ی زمین است. این دشت در سال 2016 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

دریاچه ارومیه

در شمال غربی ایران دریاچه‌ی ارومیه قرار دارد که از جاذبه‌های دیدنی ایران از قول نشنال جئوگرافیک می‌باشد. البته در دهه‌ی اخیر بحران‌های زیادی متوجه این دریاچه شده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040