۲۸ دي ۱۳۹۵

جاذبه های گردشگری در ایران که باید حتما ببینید

۲۸ دي ۱۳۹۵ 3305 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری در ایران که باید حتما ببینید در این مقاله می خوانید

بهتر است برنامه ای برای خود گذاشته و از دیدنی های زیر حداقل یک بار بازدید کنید. ...

جاذبه های گردشگری در ایران که باید حتما ببینید

دره جن‌ها

دره‌ای زیبا و حیرت‌انگیز در سی کیلومتری طبس قرار دارد که بومیان آن را کال جنی می‌نامند، یعنی دره‌ی جن‌ها. علت این نام‌گذاری این است که برخی افراد آنجا را محل زندگی جن‌ها می‌دانند. وجود خانه‌های قدیمی در دل کوه‌ها به این دره جذابیت بیشتری داده است. این خانه‌ها برای زندگی زرتشتیان زمان خود بوده‌اند. اگر قصد داشتید به این دره سفر کنید بهتر است این کار را به تنهایی انجام ندهید. بومیان شما را در این مسیر راهنمایی خواهند کرد.

 

باغ میوه‌های سنگی

از  جاذبه‌های شهر سیرجان می‌توان به باغ سنگی اشاره کرد. در گذشته مردی با نام " درویش خان اسفندیار پور " صاحب این باغ بوده است. او همراه با خانواده‌ی خود در این باغ واقع در چهل کیلومتری سیرجان زندگی کرده و به چوپانی و باغداری مشغول بوده‌اند. پس از اصلاحات اراضی که در سال 1340 صورت گرفت درویش خان به نشانه‌ی اعتراض به خاطر از دست دادن املاک خود دست از کار کشید و در نهایت تمامی درختان در زمین مانده برای او خشک شدند. سپس او به‌تمامی شاخه‌ها سنگی آویزان نمود. پس از درگذشت این مرد او را در همان باغ دفن کردند. این باغ هنوز پابرجاست و افراد زیادی برای دیدن آن می‌روند.

 

گل‌فشان

کوه گل‌فشان در صد کیلومتری " بندر تنگ " قرار دارد. بیابانی همرنگ اطراف کوه را احاطه کرده و در بالاترین نقطه‌ی آن چاله‌ای دیده می‌شود. قطر این  چاله کمتر از یک متر بوده و عمقی حدود نیم متر دارد که با گل پوشانده شده است. با فاصله‌ی زمانی بین ده تا پانزده دقیقه با صدایی شبیه به ترکیدن مقداری گل از چاله به بیرون پرتاب می‌شود. برخی احتمال می‌دهند تمامی کوه در طی سالیان دراز بر اثر فعالیت‌های این چاله شکل گرفته است.

 

" وقت ساعت " در لرستان

در شهرستان دورود چشمه‌ی اسرارآمیز " وقت ساعت " قرار دارد، چشمه‌ای عجیب که در فواصل زمانی معین به طور طبیعی قطع و وصل می‌شود. از زیبایی‌های دیگر این چشمه غاری است در کنار آن. در تمام طول سال این چشمه‌ی زیبا جاری است. مدت زمان قطع و وصل جریان آب چشمه در فصل‌های مختلف متفاوت است و اغلب چیزی بین چهل‌وپنج دقیقه تا  یک ساعت و نیم می‌باشد.

 

دره ارواح

در چهل کیلومتری دزفول دره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز ارواح را خواهید دید. در مسیر ورودی دره شاهد درختان زیبایی خواهید بود و چشمه‌های جوشان دیواری زیبایی خاصی به آن بخشیده و باعث شده است همیشه پرآب باشد. عرض دره در جاهای مختلف فرق دارد و گاه به‌قدری باریک می‌شود که فقط یک نفر قادر است از آن بگذرد. آب‌های جاری در این دره در نهایت به رود دز خواهند رسید.

 

جنگلی که جیغ می‌زند

روستای "سربرج" در طرقبه جنگلی انبوه را در خود جای داده است که در تاریکی شب صداهای وحشتناکی از آن به گوش می‌رسد. برخی افراد محلی علت این صداها را ملخ‌هایی می‌دانند که به جنگل حمله کرده‌اند.

 

چشمه‌های باداب سورت

چشمه‌های باداب سورت در تمام ایران بی‌نظیرند. این مکان زیبا شامل چندین چشمه‌ی پلکانی است که آب هریک از لحاظ بو، مزه، حجم و رنگ متفاوت می باشد. آب چشمه‌ی اول شور بوده و عمقی زیاد دارد. چشمه‌ی دوم در شمال غربی این چشمه قرار گرفته و ترش‌مزه است. آب این چشمه نارنجی و قرمز است و اطراف چشمه رسوبات آهن دیده می‌شود. جریان‌های رسوبی آب در طی سالیان دراز باعث ایجاد حوضچه‌های پلکانی زیبایی با رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی شده است. زیبایی بی‌نظیر این طبقات تحسین‌برانگیز است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040