۱ دي ۱۳۹۴

برج میلاد

۱ دي ۱۳۹۴ 2956 بازدیدکننده 0 نظر
برج میلاد در این مقاله می خوانید

برج میلاد که با نام برج تهران نیز شناخته می‌شود برجی چندمنظوره در تهران، ایران است. این برج بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است. ...

برج میلاد

برج میلاد حدوداً در میانه‌ی شهرک غرب و منطقه‌ی گیشا قرار دارد و ارتفاع آن از کف تا نوک برج 435 متر است. نوک برج دارای یک بخش 12 طبقه‌ای است که سقف آن 315 متر است. برج بخشی از مرکز تجارت جهانی تهران است. همچنین مجموعه دارای یک هتل 5 ستاره، مرکز تجاری و پارک فناوری است.

 

شروع ساخت

برج میلاد

در دی ماه 1376 ساخت برج آغاز و پس از یازده سال کار ساخت آن تمام شد. در ماه مهر 1387 برج میلاد توسط شهردار وقت تهران، محمدباقر قالیباف و اعضای شورای اسلامی شهر تهران و با حضور بیش از 250 خبرنگار ایرانی و خارجی افتتاح گشت.

 

ساختار برج و خصوصیات

برج میلاد

برج میلاد 435 متر ارتفاع دارد و بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است. این برج دارای 5 بخش اصلی است، پایه‌ی ساختمان، لابی، شفت، ساختمان راس و دکل مخابراتی.

 

برج میلاد

لابی شش طبقه دارد. سه طبقه‌ی اول 63واحد تجاری، 11 رستوران، کافه‌تریا و نمایشگاه محصولات تجاری است که 260 مترمربع مساحت دارد. طبقه‌ی اول و دوم بخش‌های اداری و مرکز داده هستند. طبقه‌ی همکف ورودی و قسمت پذیرش بازدیدکنندگان است.

 

برج میلاد

شفت ساختاری بتنی داشته و 315 متر از زمین ارتفاع دارد. در سه سمت مختلف آن 6 آسانسور قرارگرفته‌اند که برای انتقال بازدیدکنندگان به بالای برج استفاده می‌شوند. سرعت این آسانسورها 7 متر در ثانیه است. در چهار سمت این بخش پله‌های خروج اضطراری قرار داده شده است.

 

برج میلاد

نوک برج استیل بوده و 25000 تن حدوداً وزن دارد. این یخش 12 طبقه است. در طبقه‌های بالایی نقاطی ضد آتش ساخته‌شده‌اند و کافه‌تریا، گالری هنر، منطقه‌ای برای تماشای شهر، رستوران گردان، بخش‌های مخابراتی، رستوران VIP و گنبد آسمانی در آن قرارگرفته‌اند.

 

برج میلاد

آنتن چهار بخشی برج 120 متر ارتفاع دارد. طبقه‌ی پایین برای تنظیم آنتن‌های مخابراتی عمومی و سه طبقه‌ی بالایی برای آنتن‌های رادیویی و تلویزیون جمهوری اسلامی در نظر گرفته‌شده‌اند.

علاوه بر این‌ها پارکینگ بزرگی به مساحت27000 مترمربع، یک واحد کامپیوتر و مخابراتی بزرگ، یک مرکز تجارت جهانی، یک نمایشگاه موقت برای کالاها، یک کتابخانه، سالن نمایش و یک واحد اداری در برج وجود دارد. برج میلاد به شکل یک هشت‌ضلعی است که نمادی  از معماری سنتی فارسی می‌باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040