۷ آبان ۱۳۹۹

چگونه دختری قوی باشید

۷ آبان ۱۳۹۹ 1100 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه دختری قوی باشید در این مقاله می خوانید

یک دختر قوی شجاع، قدرتمند و حادثه جو است. او اعتماد به نفس زیادی داشته، می خواهد چیزهای جدید را امتحان کرده و در یادگیری مهارت های جدید ثابت قدم است.   ...

چگونه دختری قوی باشید

ایجاد قدرت های فیزیکی

 

بسیار عالی است که به عنوان یک دختر بدنی قوی و توانا داشته باشید. ورزش زیاد کرده و روی چیزهایی که بدن شما می تواند انجام دهد تمرکز داشته باشید.

 • از تمام گروه های غذایی خورده و آب بدن خود را حفظ کنید. پروتئین ( گوشت، ماهی، تخم مرغ، مغزها و تن ) به ایجاد حجم ماهیچه ای در بدن کمک می کند. میوه ها و سبزیجات به شما ویتامین ها و مواد معدنی که برای قوی و توانا بودن لازم دارید را خواهند داد. چربی ها و دسر ها نیز برای سلامت مغز و سلول ها اهمیت دارند. روی میز کارتان همیشه یک لیوان آب داشته باشید، همچنین در کنار هر وعده ی غذایی چیزی برای نوشیدن داشته باشید.
 • حداقل هرشب هشت ساعت بخوابید. بدن شما برای شارژ شدن دوباره و قوی ماندن نیز به خواب خوب دارد. اگر خواب خوب و کامل را از خودتان بگیرید در روز بعدی نمی توانید عملکرد درستی داشته باشید.
 • در بین زمان های استفاده از کامپیوتر باید حتما وقتی را برای استراحت خود بگذارید. حتی که استراحت دو دقیقه ای برای کشیدن پاها برای سلامت شما بسیار خوب خواهد بود. می توانید در این زمان کمی غذا یا یک لیوان آب بخورید، یک دوش آب گرم بگیرید یا کمی با یکی از خواهر یا برادرهای خو صحبت کنید. این کار برای چشم ها، ماهیچه ها و ذهن شما مفید خواهد بود.
 • نوعی از تمرینات ورزشی را انتخاب کنید که برای شما لذت بخش هستند. ورزش باعث ماهیچه سازی می شود و در کنار ان از قدرت عاطفی و روانی شما نیز حمایت خواهد کرد. آیا کوه نوردی را دوست دارید، پیاده روی، دویدن، شنا کردن یا جاگینگ ( دوی آهسته )؟ آیا ترجیح می دهید خودتان به تنهایی ورزش کنید یا آن را همراه با دوستان و اعضای خانواده ی خود انجام دهید؟
 • تمرینات قدرتی را امتحان کنید. شما نیازی ندارید که وزنه برداری کنید ( با وجودی که این تمرین می تواند واقعا به قوی تر شدن شما کمک کند ) می توانید از وزن بدن خود کمک بگیرید. تمریناتی مانند شنا، دراز نشست، بالا کشیدن و نگه داشتن بدن روی دار حلقه (muscle-ups)، بارفیکس دست و... با قوی تر شدن بدن خود دفعات هر تمرین را بیشتر کنید. همیشه بدن خود را به چالش کشیده و سعی کنید از محدودیت هایی که دارید بگذرید، البته باید مطمئن شوید از قبل تمرینات کششی داشته اید تا بدن شما آسیب نبیند.
 • بازی های ورزشی را امتحان کنید. هر نوع از بازی ورزشی، هر ورزشی که روی ماهیچه های شما کار می کند، باعث خواهد شد به مرور زمان قوی تر شوید. فوتبال ساحلی، بسکتبال، شنا، ژیمناستیک و صخره نوردی همه راه های خوبی برای ماهیچه سازی هستند. انجام دادن حرکات ژیماستیک قدرت فیزیکی بدن، انعطاف پذیری، ثبات و ... را بهبود خواهد بخشید. تنها باید ورزش هایی را انجام دهید که برای شما شاد بوده و از آن ها لذت می برید.

اگر از ورزش های گروهی لذت نمی برید می توانید خودتان به تنهایی پرتاب در حلقه را امتحان کرده یا اهدافی شخصی را برای خود تعیین کنید.

ورزش در حیاط خانه تان نیز گزینه ی بسیار خوبی خواهد بود. سعی کنید با دوستان و اعضای خانواده به طور غیررسمی بازی های ورزشی انجام دهید. اگر دوست ندارید نیازی نیست رتبه و امتیاز مشخص کنید.

 • مراقب باشید نباید کارهای زیادی را روی دوش خودتان بگذارید. کشش بدن و گرم شدن قبل از انجام تمرینات ورزشی را داشته باشید و بعد از آن یک یا دو دقیقه را صرف پیاده روی یا کشش بیشتر کنید تا بدنتان سرد شود. قدرت در بدن به مرور زمان ایجاد خواهد شد و بسیار مهم است که به محدودیت های بدن خود احترام بگذارید.

ایجاد قدرت روانی

چگونه دختری قوی باشیم

مغز شما به شکل های جالبی در حال پیشرفت و رشد است. شما باید خودتان را به چالش کشیده و چیزهای جدیدی را برای داشتن ذهنی قوی یاد بگیرید.

 

 • در مدرسه توجه و تمرکز کاملی داشته و سعی کنید بهترین کاری که می توانید را انجام دهید. داشتن عملکرد خوب بیشتر مرتبط با نبوغ و استعداد شماست  - اما سخت کوش بودن اهمیت بیشتری دارد.باید به تمرین مطالعه و سخت کار کردن در مدرسه بپردازید و با زیادتر شدن سنتان شاهد رشد خود خواهید بود.
 • تجربه کنید. شما سال های زیادی را برای زندگی کردن پیش روی خود دارید و حالا زمان بسیار خوبی برای امتحان کردن ایده های جدید است. می توانید کتابی در مورد ربات های اسباب بازی بخوانید، جت اسکی را یاد بگیرید، دستور تهیه ی یک کلوچه ی خوشمزه را امتحان کنید یا قلم خود را در داستان نویسی تست نمایید. ببینید در کدام ایده ها موفق هستید و در کدام نه.
 • زیاد کتاب بخوانید. کتاب داستان هایی را انتخاب کنید که شاد بوده و به شما دیدگاه تازه ای را می دهند. همچنین می توانید کتاب های غیرداستان را برای یادگیری در مورد چیزهایی که به ان علاقه دارید امتحان کنید. انواع مختلف از کتاب را تست کرده و ببینید کدام یک را بیشتر از همه دوست دارید. باید در زمینه های مورد علاقه ی خود تخصص و مهارت کسب کنید و البته هرازگاهی مطالعه ای در مورد چیز دیگری نیز داشته باشید.
 • عشق و علاقه ی خود به یادگیری را پرورش دهید. کنجکاو بودن و دوست داشتن دانش از خصوصیات مهم در یک خانم هستند. باید ببینید شما به چه موضوعاتی واقعا علاقه دارید، کتاب های مختلف در کتابخانه را امتحان کرده و ایده های جدیدی را کسب کنید.

در مورد موضوعاتی که دوست دارید خارج از مدرسه نیز تحقیق داشته باشید. آیا به روباتیک علاه دارید، فمینیسم ( برابری مرد و زن )، رنگ های روغنی، علم مولکولی؟

از دیگران در مورد ایده هایشان سوال بپرسید. هر فرد افکار و ایده های متفاوتی دارد و هر فرد می تواند با گوش دادن به ایده های افراد دیگر ایده های ظریفی را کسب کند.

از پدر خود بخواهید داستان کوتاه خود را ویرایش نماید

به افرادی که ایده های متناقضی دارند گوش دهید. چرا آن ها مخالف هستند؟ افکار شما در مورد این موضوع چه می باشد؟

از خواهر خود بخواهید پروژه ی علمی خود را برای شما توضیح دهید.

پیشنهادهای معلمان دیگر را نیز مطالعه داشته باشید.

ساخت قدرت عاطفی و روانی

چگونه دختری قوی باشید

قدرت عاطفی یعنی چطور احساسات و مشکلات خود را مدیریت می کنید. یک دختر که از نظر عاطفی قوی است مهربان و صبور می باشد و و زمانی که زندگی مشکلات را به سوی او سرازیر می کند از آن ها عبور خواهد کرد.

 • شخصیت و هویت خود را بپذیرید. شخصیت شما اهمیت زیادی دارد و نیازی نیست با آن مبارزه کنید. ایرادی ندارد که شما بلند، چاق، دچار معلولیت، عجیب، خاص، درون گرا یا هرچیز دیگری باشید. شما سبکو شخصیت منحصر به فرد خودتان را دارید و خصوصیات شما باعث می شوند متفاوت از هر فرد دیگری باشید.
 • زمانی بگذارید تا احساسات خود را بپذیرید. احساسات شما اهمیت زیادی دارند و بسیار خوب است که آن ها را شناخته و راه های سالمی برای ارتباط با ان ها پیدا کنید. تجربه کردن رنج متفاوتی از احساسات مختلف عادی است و یادگیری روش برخورد با آن ها بخش مهمی از روند رشد شما می باشد.

اگر عصبانی هستید سعی کنید کمی قدم بزنید، ورزش کنید، کتاب بخوانید یا کمی زمان سکوت برای آرام کردن خودتان داشته باشید.

اگر ناراحت هستید زمانی را با حیوان خانگی یا فرد مورد علاقه ی خود بگذرانید، از بدن خود به خوبی مراقبت نمایید و با کسی در مورد احساسات خود صحبت داشته باشید.

اگر ترسیده اید یا نگران هستید کاری را در مورد چیزی انجام دهید که شما را می ترساند ( برای مثال یک برنامه ی عملی برای خود تهیه کنید )، چند نفس عمیق بکشید، یا در مورد احساسات خود با یک فرد بزرگ سال مشورت داشته باشید.

 • هر روز زمانی را برای ریلکس کردن بگذارید. ریلکسیشن بخش مهمی از احساس سلامت و تعادل است و به شما اجازه می دهد زمای که مشکلات در راه شما قرار گرفتند آرام بمانید. تفریحات دلخواه خود را انجام دهید، یک کتاب جالب بخوانید، کمی پیاده روی کنید یا زمانی را با کسی که دوستش دارید بگذرانید.
 • مشکلات بزرگ را به موارد کوچک تری تقسیم نمایید. گاهی کارها برای شما گیج کننده خواهند شد، تا جایی که شروع دوباره برای شما سخت می شود. زمانی که این افتاق افتاد می توانید گام هایی که لازم است بردارید را نوشته و هر یک را در زمان مناسب انجام دهید. برای مثال اگر لازم است گزارشی را بنویسید همین حالا یک پاراگراف یادداشت کنید و بعد با سگتان برای بازی بیرون بروید.

استراحت کردن مهارت مهمی در زندگی شماست. این کار کمک می کند احساس سردرگمی نداشته باشید و می توانید بهتر تمرکز کرده و دوباره به سراغ کار خود بروید.

اگر به شما کمک می کند برای خودتان یک برنامه داشته باشید.

چگونه دختری قوی باشیم

 • یاد بگیرید که درخواست کمک کنید. بخشی از قوی بودن این است که بدانید چه زمانی چیزی برای شما بسیار بزرگ است که با ان به تنهایی مواجه شوید. شاید نیاز باشید از یک فرد بزرگسال کمک بگیرید یا زمان روبه رو شدن با مشکلات برای حل ان ها درخواست کمک داشته باشید. گاهی اوقات تنها نیاز دارید یک نفر شما را بغل کرده و گوش شنوایی داشته باشید. باید بدانید چه زمانی به کمک نیاز دارید و آن را درخواست کنید، این نشانه ای از شجاعت شماست.
 • باید بدانید نیازی نیست همیشه احساساتتان را درون خود بریزید. ایرادی ندارد که روزهای بد را نیز تجربه کنید و آسیب پذیر بودن نیز اصلا یک عیب نیست. قدرت شما بر اساس گریه کردن یا نکردنتان ارزیابی نمی شود – بلکه در مورد این است که چطور مشکلات را مدیریت می کنید. افراد قوی زیادی هستند که درخواست کمک می کنند و گاهی نیاز دارند به دیگران تکیه کنند.
 • به حرف قلدرها گوش نکنید. شما افرادی را خواهید دید که بنا به دلیلی که درست نیست شما را دوست ندارند و دوست دارند شما را رنجانده یا به نوعی مانع شما شوند. نیازی نیست به حرف های آن ها گوش دهید. مودب بودن خوب است اما نیازی نیست همیشه با این افراد همراه باشید.

اگر کسی هست که شما را تنها نمی گذارد می توانید بگویید " لطفا حرف هایت را تمام کن " یا " من مشغله ی زیادی دارم "

اگر از کسی رنجیده اید وانمود کنید که اصلا حرف های او را نمی شنوید یا می توانید بگویید " منظور تو این است که من خوب هستم " این کار تمام شادی و لذتی که فرد قلدر از حرف خود می برد را از او خواهد گرفت

اگر نمی دانید باید در چنین شرایطی چه کار انجام دهید یا مدیریت شرایط برای خودتان به تنهایی ممکن نیست با یک فرد بزرگ سال در این رابطه صحبت داشته باشید

 

https://www.wikihow.com/Be-Strong-As-a-Girl

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040